Løpsrapport

KM Sprint

lørdag 27. april 2024 · Sandnes · 137 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Sandnes IL (Rogaland)

Tok 6 av de 17 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Svein Magnus Halsne (Stavanger Orienteringsklubb), som med sjetteplass i H 17- går frem på både løpskapasitet og o-evne. Også Rune Christiansen (sjetteplass i H 50-) og Trond Sigurd Fotland (tolvteplass i H 17-) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Vi så noen spektakulære relative prestasjoner denne dagen, og vil hedre disse ved å tildele terningkast seks: Svein Magnus Halsne (sjetteplass i H 17-), Rune Christiansen (sjetteplass i H 50-), Trond Sigurd Fotland (tolvteplass i H 17-), Alva Christiansen (fjerdeplass i D 17-), Harald Kalager (fjerdeplass i H 17-), Nina Aksland (seier i D 15-16), Mariann Sveinsvoll (tredjeplass i D 50-), Vibeke Lamark (seier i D 50-), Andreas Breiland (16. plass i H 17-) og Simon Fjermestad Helgesen (tiendeplass i H 17-).

De som neppe sender postkort hjem til mor etter dette løpet er Ada Stokkeland i D 17- (endte på sjuendeplass, terningkast to) og Sigurd R. Oftedal i H 17- (endte på femteplass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H 17- D 17- H 15-16 D 15-16 H 13-14 D 13-14 H 11-12 D 11-12 H 9-10 D 9-10 H 50- D 50- H 60- D 60- H 70- D 70- D 80- AL-åpen C-åpen 17- N2-åpen 9-16 N1-åpen N2-åpen 17-

Vinnerne klasse for klasse

22 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H 17- 20 Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 14:21 +2:11 ingen prognose
D 17- 13 Anna Taksdal Ganddal IL 14:21 +1:56 ingen prognose
H 15-16 7 Oliver Duncan Sandnes IL (Rogaland) 13:22 +1:11 ingen prognose
D 15-16 1 Nina Aksland Sandnes IL (Rogaland) 12:59 ingen prognose
H 13-14 8 Sindre Wathne Sandnes IL (Rogaland) 12:12 +0:33 ingen prognose
D 13-14 4 Astrid Garpe Stavanger Orienteringsklubb 14:25 +1:27 ingen prognose
H 11-12 7 Trym Undheim Sandnes IL (Rogaland) 8:07 +0:55 ingen prognose
D 11-12 4 Sarah Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 8:51 +0:34 ingen prognose
H 9-10 1 ingen vinner kåret ingen prognose
D 9-10 3 ingen vinner kåret ingen prognose
H 50- 7 Oddvar Taksdal Ganddal IL 16:04 +0:12 ingen prognose
D 50- 5 Vibeke Lamark Ganddal IL 15:19 +0:10 ingen prognose
H 60- 6 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 16:11 +0:51 ingen prognose
D 60- 3 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 16:04 +1:40 ingen prognose
H 70- 4 Arne Kristian Espedal Stavanger Orienteringsklubb 15:45 +3:49 ingen prognose
D 70- 2 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 19:39 +2:10 ingen prognose
D 80- 1 Gry Vikhamar Thengs Stavanger Orienteringsklubb 34:23 ingen prognose
AL-åpen 4 Erlend Gylver NTNUI 18:58 +0:36 ingen prognose
C-åpen 17- 0 ingen fullførte ingen prognose
N2-åpen 9-16 1 ingen vinner kåret ingen prognose
N1-åpen 11 ingen vinner kåret ingen prognose
N2-åpen 17- 1 Nora Kristiansson NOTEAM 12:18 ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor.