Løpsrapport

Østmarka Open - Løp 1

tirsdag 21. august 2018 · Østmarka · 73 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Østmarka OK

Tok 12 av de 13 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Helena Granberg (Østmarka OK), som med seieren i Damer-C går frem på både løpskapasitet og o-evne. Også Solveig Ruud Tednes (løpet i N-åpen) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Orank må innrømme å ha undervurdert noen løpere denne kvelden, og vil derfor gjøre bot ved å tildele terningkast seks til følgende prestasjoner: Helena Granberg (seier i Damer-C), Solveig Ruud Tednes (N-åpen), Bjørn Christensen (seier i Herrer-AK) og Eldrid Odden Otterlei (fjerdeplass i Damer-C).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser Herrer-A Damer-A Herrer-AK Damer-AK D 15-16 H 13-14 D 13-14 H 11-12 D 11-12 D -10 Herrer-B Damer-B Herrer-C Damer-C N-åpen Trim-N

Vinnerne klasse for klasse

16 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
Herrer-A 15 Knut Edvard Helland Østmarka OK 44:45 +3:47 ingen prognose
Damer-A 1 Marie Hammer Iversen Østmarka OK 1:10:21 ingen prognose
Herrer-AK 5 Bjørn Christensen Østmarka OK 46:36 +5:23 ingen prognose
Damer-AK 3 Sigrid Nermoen Østmarka OK 58:46 +7:07 ingen prognose
D 15-16 1 Inga Cathrin Winsvold Østmarka OK 1:40:22 ingen prognose
H 13-14 2 Andreas Sandernes Østmarka OK 51:50 +2:30 ingen prognose
D 13-14 3 Gina Brevik Østmarka OK 51:37 +5:20 ingen prognose
H 11-12 3 Erlend Otterlei Østmarka OK 29:37 +16:14 ingen prognose
D 11-12 3 Pernille Nor-Woll Østmarka OK 32:03 +3:48 ingen prognose
D -10 2 ingen vinner kåret ingen prognose
Herrer-B 3 Stian Lillegård Lillomarka OL 36:43 +17:38 ingen prognose
Damer-B 4 Anne Sverdrup-Thygeson Østmarka OK 43:49 +11:49 ingen prognose
Herrer-C 2 Øyvind Haug Østmarka OK 23:47 +22:33 ingen prognose
Damer-C 4 Helena Granberg Østmarka OK 26:26 +2:38 ingen prognose
N-åpen 18 ingen vinner kåret ingen prognose
Trim-N 1 ingen vinner kåret ingen prognose