Løperprofil
Øyvind Haug
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.35
- Løpskapasitet
- 14.51
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.32
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 01.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2726 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2763 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0799 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1421 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1536 |
| bomVekt | 21,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6111 |
| bomStorSigma | 0,8629 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0698 |
| havariVekt | 0,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2316 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3952,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4415,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.48
- Løpskapasitet
- 9.34
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 13.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1648 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1787 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0667 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1415 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1504 |
| bomVekt | 17,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2053 |
| bomStorSigma | 0,757 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0942 |
| havariVekt | 0,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1347 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0045 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3545,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3635,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.47
- Løpskapasitet
- 15.11
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,17 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1187 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0971 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1516 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8799 |
| bomVekt | 9,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4928 |
| bomStorSigma | 0,7879 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0551 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9405 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,003 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3572,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3950,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 30 | 01.06.2023 Østmarka Open løp 4, bom 8.57 | 57 | – |
| Bom over fem minutter | 30 | 01.06.2023 Østmarka Open løp 4, bom 8.57 | 262 | – |
| Bom over ti minutter | 102 | 06.09.2022 Østmarka Open 7, bom 11.14 | 262 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.06.2024 | Østmarka OK klubbmesterskap mellom | H 50- | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 29.34 | 28 /253 | 1.12 | 16.48 | 0.41 | 16.00 | 1.20 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskapet sprint | H 50- | 41.41 | 3 /3 | 3.19 | 11.03 | 0.53 | 9.43 | 0.20 | |
| 01.06.2023 | Østmarka Open løp 4 | Herrer-AM | 1.37.34 | 7 /8 | 17.08 | 19.35 | 3.26 | 16.19 | 2.05 | |
| 25.05.2023 | Østmarka Open løp 3 | Herrer-AM | 54.44 | 7 /8 | 5.22 | 14.52 | 1.27 | 15.26 | 1.43 | |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | H 50- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.03.2023 | Hallandspremiären, lång | Medelsvår 3 km | 47.34 | 33 /56 | 5.18 | 16.55 | 1.53 | 15.45 | 1.38 | – |
| 11.03.2023 | Hallandspremiären, medel | Medelsvår 3 km | 39.23 | 16 /68 | 4.48 | 15.05 | 1.50 | 15.45 | 1.38 | – |
| 18.01.2023 | Klubbmesterskapet innendørs nattorientering | Løype: ACB | 29.36 | 7 | 2.23 | 9.44 | 0.47 | 9.09 | 0.23 | |
| 06.09.2022 | Østmarka Open 7 | Herrer-AM | 1.15.21 | 7 /7 | 17.23 | 19.35 | 4.31 | 16.00 | 1.55 | |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Østmarka Open 4 / Klubbmesterskap mellom | Åpen-B | 35.00 | 2 /6 | 0.43 | 12.50 | 0.16 | 15.00 | 1.29 | |
| 31.05.2022 | Østmarka Open 2 | Herrer-AM | 1.19.44 | 7 /7 | 17.52 | 18.23 | 4.07 | 15.31 | 1.35 | |
| 10.02.2022 | Gate o-løp | Mellom | 44.22 | 11 /12 | 13.25 | 13.17 | 4.01 | 9.42 | 0.29 | |
| 07.09.2021 | Østmarka Open 10 | Herrer-AM | 1.01.08 | 3 | 5.07 | 14.37 | 1.13 | 14.55 | 1.12 | |
| 31.08.2021 | Åpent klubbmesterskap sprint (Østmarka Open 9) | H45 | 30.54 | 4 /4 | 0.21 | 9.10 | 0.06 | 9.16 | 0.12 | |
| 31.10.2020 | Grankvistløpet | N-Åpen (3 km) | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Østmarka Open 12 | Herrer-AK | 41.31 | 5 /5 | 6.09 | 17.51 | 2.39 | 15.25 | 1.10 | |
| 01.09.2020 | Østmarka Open 10 | Åpen-B | 43.16 | 2 /8 | 1.45 | 15.07 | 0.37 | 15.25 | 1.10 | |
| 25.08.2020 | Østmarka Open 9 | Åpen-B | 1.00.11 | 3 /6 | 5.58 | 16.19 | 1.37 | 15.00 | 1.12 | |
| 06.08.2020 | Test1 | Åpen-B | 1.00.11 | 3 | 6.58 | 16.00 | 1.51 | 15.00 | 1.12 | |
| 16.06.2020 | Østmarka Open 6 | Åpen-B | 44.09 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Østmarka Open 3 / Klubbmesterskap mellom | Åpen-B | 52.41 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Østmarka Open 2 | Åpen-B | 39.26 | 2 /9 | 1.10 | 12.52 | 0.23 | 13.50 | 1.09 | |
| 12.05.2020 | Østmarka Open 1 | Åpen-B | 43.46 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | Grankvistløpet | H A-Kort (5 km) | 53.00 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Østmarka Open 6 | Herrer-B | 44.51 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Østmarka Open 1 | Herrer-B | 50.34 | 2 /4 | 6.13 | 15.41 | 1.56 | 14.43 | 1.29 | |
| 20.05.2019 | Østmarka Open 1 | Herrer-B | 50.34 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | ÅL | 28.54 | 7 /14 | 1.08 | 10.14 | 0.24 | 10.09 | 0.18 | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | H 40- | 40.44 | 45 /53 | 4.56 | 12.17 | 1.29 | 10.09 | 0.18 | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | ÅL | 29.31 | 4 /8 | 3.18 | 10.49 | 1.13 | 10.09 | 0.18 | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | Åpen B | 53.10 | 28 /44 | 11.50 | 18.57 | 4.13 | 13.57 | 1.27 | |
| 11.09.2018 | Østmarka Open - Løp 4 | Herrer-C | 23.46 | 2 /4 | 1.28 | 9.44 | 0.36 | 11.52 | 1.04 | |
| 04.09.2018 | Østmarka Open - Løp 3 | Herrer-B | 1.03.39 | 3 /5 | 7.22 | (17.51) | 2.04 | 11.52 | 1.04 | |
| 28.08.2018 | Østmarka Open - Løp 2 | Herrer-B | 45.47 | 3 /4 | 2.07 | 15.40 | 0.43 | 11.42 | 0.41 | – |
| 23.08.2018 | Klubbkamp / Klubbmesterskap | H 17-C | 24.51 | 1 /5 | 1.08 | 11.35 | 0.32 | 11.42 | 0.41 | – |
| 21.08.2018 | Østmarka Open - Løp 1 | Herrer-C | 23.47 | 1 /2 | 0.32 | 10.32 | 0.14 | 11.42 | 0.41 | – |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | H40 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2016 | Østmarka-karusellen løp 6 høst | N-Mosjon | 38.39 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |