Løpsrapport
Harry Lagerts Nattcup 2026 – Finale
fredag 23. oktober 2026 · Nydalen · 143 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.
Slik gikk løpet
Raskeste etappe i LokalH løp Ola Marius Pedersen på 46.22, og endte på tredjeplass i mål. Pedersen var også modellens etappefavoritt, med 40 % sjanse for beste etappetid. Lacho Iliev hentet inn flest plasser: ut som nummer 50, inn på tiendeplass.
Nicolai Moli (Oppsal Orientering) lå på åttendeplass i LokalH, omtrent fire minutter bak ledelsen ved post 6, men endte på andreplass.
Hallvard Koren (OK Moss) bommet bort 12.46 på post 8 i LokalH.
O-teknisk ga den 69 % flere bom enn snittløypa.
| # | Løper | Tid | Start | Etappetid | Tippet | Vinnersjanse før start |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nicolai Moli Oppsal Orientering | 53.15 | +1.55 | 51.20 (6) | 12 ↑11 | 7,7 % |
| 2 | Ulrik Juveli Pedersen Oppsal Orientering | 53.19 | +6.00 | 47.19 (2) | 14 ↑12 | under 1 % |
| 3 | Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering | 53.22 | +7.00 | 46.22 (1) | 3 | 21 % |
| 4 | Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK | 54.00 | +2.50 | 51.10 (4) | 5 ↑1 | 4,8 % |
| 5 | Bjørgulf Svenningsen Nittedal OL | 57.31 | +6.00 | 51.31 (7) | 4 ↓1 | 1,6 % |
| 6 | Harald Bakke Fossum IF | 57.41 | +3.25 | 54.16 (9) | 1 ↓5 | 20 % |
| 7 | Steinar Eastwood Lillomarka OL | 57.46 | +7.00 | 50.46 (3) | 18 ↑11 | 0 % |
| 8 | Iver Aarseth Nydalens SK | 58.00 | +4.46 | 53.14 (8) | 23 ↑15 | under 1 % |
| 9 | Tarjei Hausken Nordberg Nydalens SK | 58.29 | først ut | 58.29 (16) | 2 ↓7 | 33 % |
| 10 | Lacho Iliev Halden SK | 1.01.15 | +10.00 | 51.15 (5) | 10 | under 1 % |
| 11 | Vidar Benjaminsen Lillomarka OL | 1.01.50 | +4.37 | 57.13 (13) | 7 ↓4 | under 1 % |
| 11 | Kjetil Espedal Nydalens SK | 1.01.50 | +6.00 | 55.50 (11) | 27 ↑16 | 0 % |
| 13 | Endre Stokseth Nydalens SK | 1.03.28 | +7.40 | 55.48 (10) | 15 ↑2 | under 1 % |
| 14 | Einar Lunøe Nydalens SK | 1.03.50 | +7.00 | 56.50 (12) | 19 ↑5 | under 1 % |
| 15 | Asgeir Lium Fet OL | 1.04.43 | +4.54 | 59.49 (18) | 13 ↓2 | under 1 % |
| 16 | Trond K Nyland Nydalens SK | 1.04.46 | +7.00 | 57.46 (14) | 44 ↑28 | 0 % |
| 17 | Bjørn Hauge Nydalens SK | 1.05.27 | +7.00 | 58.27 (15) | 24 ↑7 | 0 % |
| 18 | Fredrik Saugestad Nydalens SK | 1.05.37 | +7.00 | 58.37 (17) | 39 ↑21 | 0 % |
| 19 | Knut Aalde Nydalens SK | 1.08.54 | +8.00 | 1.00.54 (19) | 26 ↑7 | 0 % |
| 19 | Per Christian Stenshorne Nydalens SK | 1.08.54 | +8.00 | 1.00.54 (19) | 34 ↑15 | 0 % |
| 21 | Ottar Wiklund Nydalens SK | 1.11.28 | +8.00 | 1.03.28 (22) | 32 ↑11 | 0 % |
| 22 | Håvard Hågård Konnerud IL | 1.11.49 | +9.00 | 1.02.49 (21) | 16 ↓6 | under 1 % |
| 23 | Ole Grini Johansen Tyrving IL | 1.13.25 | +6.00 | 1.07.25 (24) | 29 ↑6 | 0 % |
| 24 | Christian Grotnes Tyrving IL | 1.13.31 | +4.12 | 1.09.19 (27) | 6 ↓18 | 2,2 % |
| 25 | Martin Granly Lillomarka OL | 1.13.56 | +8.00 | 1.05.56 (23) | 35 ↑10 | 0 % |
| 26 | Hallvard Fjær Lillomarka OL | 1.14.06 | +6.00 | 1.08.06 (26) | 33 ↑7 | 0 % |
| 27 | Eskil Rystad Aasmul IL GeoForm | 1.16.08 | +6.30 | 1.09.38 (28) | 21 ↓6 | under 1 % |
| 28 | Henning Bratland Carlsen OK Moss | 1.17.00 | +9.00 | 1.08.00 (25) | 30 ↑2 | 0 % |
| 29 | Guttorm Egge IL GeoForm | 1.22.04 | +7.00 | 1.15.04 (30) | 36 ↑7 | 0 % |
| 30 | Roger Birkeland Fossum IF | 1.22.07 | +8.00 | 1.14.07 (29) | — | — |
| 31 | Lavrans Kirkhus Nydalens SK | 1.28.40 | +9.00 | 1.19.40 (32) | 22 ↓9 | under 1 % |
| 32 | Adrian Moen Gilgien Nydalens SK | 1.28.41 | +9.00 | 1.19.41 (33) | 50 ↑18 | 0 % |
| 33 | Anders Flågen Heming Orientering | 1.29.34 | +7.30 | 1.22.04 (35) | 43 ↑10 | 0 % |
| 34 | Jan kristian Lygre Nydalens SK | 1.29.38 | +10.00 | 1.19.38 (31) | 40 ↑6 | 0 % |
| 35 | Karl Rikard Løvhaug Koll, IL | 1.29.43 | +10.00 | 1.19.43 (34) | 20 ↓15 | 0 % |
| 36 | Gjermund Weisz Nydalens SK | 1.30.36 | +7.30 | 1.23.06 (37) | 52 ↑16 | 0 % |
| 37 | Kimme Arnesen Heming Orientering | 1.32.44 | +10.00 | 1.22.44 (36) | — | — |
| 38 | Hallvard Koren OK Moss | 1.32.50 | +7.00 | 1.25.50 (39) | 38 | 0 % |
| 39 | Per Sandberg Nydalens SK | 1.34.17 | +10.00 | 1.24.17 (38) | 41 ↑2 | 0 % |
| 40 | Peer Stiansen Nydalens SK | 1.35.10 | +6.00 | 1.29.10 (40) | 46 ↑6 | 0 % |
| 41 | Øystein Flenning IL GeoForm | 1.35.37 | +6.00 | 1.29.37 (41) | 48 ↑7 | 0 % |
| 42 | Kjell Winther Oppsal Orientering | 1.44.46 | +8.00 | 1.36.46 (42) | 51 ↑9 | 0 % |
| 43 | Anders Kløvstad Nydalens SK | 1.49.38 | +7.00 | 1.42.38 (43) | 47 ↑4 | 0 % |
| 44 | Ivar Wergeland Nydalens SK | 1.50.34 | +7.00 | 1.43.34 (44) | 53 ↑9 | 0 % |
| 45 | Henning Bragge Stokke IL | 1.59.39 | +8.00 | 1.51.39 (45) | 54 ↑9 | 0 % |
| Disk | Torstein Hole Nydalens SK | 34.56 | +6.00 | — | 31 | under 1 % |
| Disk | Jan Tore Henriksen Nydalens SK | 1.01.35 | +5.25 | — | 8 | under 1 % |
| Disk | Espen Lunøe Nydalens SK | 1.08.08 | +9.00 | — | 25 | 0 % |
| Disk | Karl Aasmund Erøy OK Moss | 1.21.15 | +7.00 | — | 45 | 0 % |
| Disk | Lasse Arnesen Heming Orientering | 1.44.17 | +9.00 | — | 42 | 0 % |
| DNS | Hasse Bergstrøm Tyrving IL | — | +8.30 | — | 55 | 0 % |
| DNS | Per Ole Dahlsrud Nydalens SK | — | +8.00 | — | 49 | 0 % |
| DNS | Anton Kamolz Nydalens SK | — | +10.00 | — | 11 | 3,7 % |
| DNS | Ole Kristian Kristensen Fossum IF | — | +10.00 | — | 28 | 0 % |
| DNS | Per Øyvind Stene Nydalens SK | — | +6.50 | — | 9 | 1,0 % |
| DNS | Magnus Vollset Ås-NMBU Orientering | — | +8.00 | — | 37 | 0 % |
Resultatene er hentet fra Eventor.