Løpsrapport

Førde IL Nærløp Førde Vassverk

onsdag 8. mai 2024 · Førde · 54 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Førde IL

Tok 5 av de 6 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Øyvind Korsøen (Førde IL), som med andreplass i BKM går frem på både løpskapasitet og o-evne. Også Knut Even Hole (fjerdeplass i BKM) og Julie Daling (seieren i BKK) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Orank må innrømme å ha undervurdert noen løpere denne kvelden, og vil derfor gjøre bot ved å tildele terningkast seks til følgende prestasjoner: Øyvind Korsøen (andreplass i BKM), Knut Even Hole (fjerdeplass i BKM), Julie Daling (seier i BKK), Anja Sægrov (andreplass i BKK) og Yngve Årdal (sjetteplass i ALM).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser ALM ALK BKM BKK CLM CLK NLM NLK

Vinnerne klasse for klasse

8 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
ALM 15 Håkon Grønli Førde IL 37:11 +1:24 ingen prognose
ALK 2 Margit Sandem Fjellengen Indre Østfold OK 52:11 +10:23 ingen prognose
BKM 10 Gunnar Gytri Førde IL 33:41 +3:04 ingen prognose
BKK 4 Julie Daling Førde IL 39:44 +5:25 ingen prognose
CLM 2 Anders Mallasvik Førde IL 24:03 +8:58 ingen prognose
CLK 7 Bodil Ryste Førde IL 21:03 +4:55 ingen prognose
NLM 6 ingen vinner kåret ingen prognose
NLK 5 ingen vinner kåret ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor.