Løpsrapport

Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen

tirsdag 23. juni 2020 · Egersund · 149 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Sandnes IL (Rogaland)

Tok 8 av de 17 klasseseirene.

Dramatikken

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Terningkast seks går til Arild Opstad (tredjeplass i H-Ny) og Lars Oftedal (andreplass i H-Ny).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H 17-59 D 17-59 H 15-16 D 15-16 H 13-14 D 13-14 H 11-12 D 11-12 H 10 D 10 H 60- D 60- A-Åpen B-Åpen C-Åpen H-Ny D-Ny

Vinnerne klasse for klasse

17 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H 17-59 38 Jon Duncan Sandnes IL (Rogaland) 29.10 +2.11 ingen prognose
D 17-59 9 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 35.51 +4.02 ingen prognose
H 15-16 9 Andreas Vistnes Myklebost Sandnes IL (Rogaland) 21.04 +0.55 ingen prognose
D 15-16 4 Anna Taksdal Ganddal IL 23.16 +9.22 ingen prognose
H 13-14 5 Jonas Vistnes Myklebost Sandnes IL (Rogaland) 16.07 +1.10 ingen prognose
D 13-14 6 Ada C Stokkeland Ålgård Orientering 22.00 +0.06 ingen prognose
H 11-12 7 Oliver Duncan Sandnes IL (Rogaland) 14.53 +0.54 ingen prognose
D 11-12 2 Hanna in´t Veld Ganddal IL 24.20 +15.27 ingen prognose
H 10 2 Finlay Duncan Sandnes IL (Rogaland) 26.22 +6.21 ingen prognose
D 10 2 Pernille Breivold Ganddal IL 33.32 +10.15 ingen prognose
H 60- 16 Arne Kristian Espedal Stavanger Orienteringsklubb 26.34 +1.46 ingen prognose
D 60- 6 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 40.19 +6.03 ingen prognose
A-Åpen 7 Ole Morten Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 29.27 +3.57 ingen prognose
B-Åpen 9 Alexander Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 20.10 +1.40 ingen prognose
C-Åpen 2 Maria Pettersen Ganddal IL 30.14 +20.57 ingen prognose
H-Ny 4 Ruben Mydland Helland Egersund OK 15.59 +4.11 ingen prognose
D-Ny 2 Sarah Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 21.07 +5.07 ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor.