Løperprofil
Maria Elina Pettersen
Stavanger
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.27
- Løpskapasitet
- 20.09
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i januar (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 14.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5761 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6308 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0954 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1042 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9546 |
| bomVekt | 14,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5942 |
| bomStorSigma | 0,7606 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1125 |
| havariVekt | 1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0051 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5361,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5708,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.59
- Løpskapasitet
- 11.41
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3658 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3961 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0534 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1326 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4199 |
| bomVekt | 10,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2925 |
| bomStorSigma | 0,634 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0888 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8368 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4331,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4442,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 25.31
- Løpskapasitet
- 22.18
- O-evne
- 3.13
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 133 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 18.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5539 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6402 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1022 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0817 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2136 |
| bomVekt | 19,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8925 |
| bomStorSigma | 0,7532 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0797 |
| havariVekt | 0,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7488 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5247,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6003,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.33
- Løpskapasitet
- 13.43
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0719 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3413 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2718 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0107 |
| bomVekt | 1,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5186 |
| bomStorSigma | 0,8318 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,067 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3237,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3668,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 18.09.2025 SO-Cup - Tananger, bom 3.00 | 46 | – |
| Bom over fem minutter | 14 | 26.08.2025 Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård, bom 7.26 | 109 | – |
| Bom over ti minutter | 23 | 26.08.2025 Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård, bom 13.05 | 229 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.2025 | SO-Cup - Tananger | B-mellom | 50.25 | 9 /9 | 10.16 | 28.49 | 5.52 | 25.22 | 4.14 | |
| 06.09.2025 | Sprint Vardeneset, Stavanger - RR08 | A-åpen | 30.00 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård | B-åpen | 45.24 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL | Damer - kort løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2024 | Nattløp Hålandskogen | DK | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2024 | Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 | DT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2024 | Bedriftsløp Skjæveland - R12 | DT | 1.38.58 | 13 /22 | 16.16 | 25.29 | 4.11 | 21.10 | 1.51 | |
| 25.01.2024 | Torsdagsløp Januar, Tjensvoll | B-mellom | 42.52 | 7 /8 | 15.34 | 29.26 | 10.41 | 22.55 | 4.31 | |
| 01.10.2023 | Rankingløp Lagård | D 40- | 36.41 | 3 /3 | 7.16 | 13.33 | 2.41 | 11.27 | 0.30 | |
| 15.06.2023 | SO-cup løp 2 | A-åpen | 1.00.47 | 1 /2 | 4.43 | 19.15 | 1.30 | 18.21 | 1.11 | |
| 02.05.2023 | Ungdomscup 1 | A-åpen | 37.07 | 3 /3 | 6.23 | 14.47 | 2.32 | 11.56 | 0.24 | – |
| 22.04.2023 | KM Sprint (RR1) | A-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.02.2023 | Vinterkarusell Eltravåg | Damer - kort løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.12.2022 | Høstkarusellen løp 3 - Litle Stokkavatn | DAM | 1.03.00 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Klubbranking 8 Husabø | Damer - kort løype | 29.26 | 2 /3 | 3.29 | 12.39 | 1.30 | – | – | – |
| 25.08.2022 | SO-cup løp 7 - Tastaveden | C-åpen | 37.02 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Ungdomscup løp 4 - Storhaug | D 21-59 | 58.13 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2022 | Klubbranking 7 Maurholen | C-åpen 17- | 52.23 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2022 | SO-Cup løp 5 - Gausel/Godeset | B-åpen | 1.12.58 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Sprint Kverneland RR2 | D17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2022 | Nærløp Ålgård | A | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2022 | Klubbranking 3 Gaudland | Damer - kort løype | 57.49 | 4 /4 | 6.16 | 22.30 | 2.26 | 18.45 | 1.07 | |
| 25.04.2022 | Klubbranking 2 Vannbassengene | Damer - kort løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.03.2022 | Vinterkarusell på Tastaveden | Damer - mellomlang løype | 1.10.29 | 14 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 16.03.2022 | Nattløp Fotland | Damer - kort løype | 1.24.37 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2022 | Torsdagsløp februar | Mellom | 42.11 | 4 /5 | 2.07 | 17.12 | 0.52 | 17.44 | 1.11 | – |
| 23.02.2022 | Nattløp på Krossberg | DK | 45.38 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 02.02.2022 | Nattløp Vigreskogen | Damer - kort løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2022 | Vinterkarusell Øksnevadskogen | Damer - mellomlang løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2021 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Damer - mellomlang løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.12.2021 | Nattløp Sviland | DK | 56.13 | 3 /7 | 6.36 | 21.10 | 2.29 | – | – | – |
| 04.12.2021 | Høstkarusellen - Løp 3. | Damer - mellomlang løype | 53.53 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2021 | Ungdomscup Finale - Horve | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | KM-Ultralangdistanse Fundingsland. | B-åpen 17- | 1.34.22 | 8 /8 | 19.56 | 28.22 | 6.00 | 25.28 | 4.00 | – |
| 12.06.2021 | KM mellom Rogaland - Hovdaneset | B-åpen 17 | 1.20.22 | 9 /9 | 19.50 | 31.23 | 7.45 | 25.28 | 4.00 | – |
| 11.06.2021 | Sprintløp i Hjelmeland sentrum, | Damer - mellomlang løype | 34.44 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2021 | Klubbløp Øksnevadskogen | Damer - mellom løype | 52.11 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Klubbløp Vagleskogen | Damer - mellom løype | 52.40 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 06.02.2021 | Vinterkarusell, Haugstadskogen. | Damer kort | 1.05.23 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2020 | Nattløp, Njåskogen | DK | 52.43 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2020 | Torsdagsløp Oktober | Mellom | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | Trim | 1.17.10 | 10 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2020 | SO-Cup løp 10 | C-åpen | 31.20 | 1 /2 | 5.42 | 16.18 | 2.58 | – | – | – |
| 28.09.2020 | Klubbmesterskap Grudaskogen | D-trim | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2020 | Rankingløp Sprint - Stavanger Øst | C-åpen 17- | 17.03 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2020 | Hålandskogen, Gjesteløpere | C-åpen | 56.58 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen | C-Åpen | 30.14 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2020 | KM Sprint Riska | C-åpen 17- | 17.00 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes | B-Åpen | 38.03 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2020 | Klubbløp Vagleskogen | Nybegynnerløype | 27.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | C-Åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | C-Åpn | 55.03 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | B-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |