Løpsrapport

Førde IL Nærløp Masdalsgjerdet

onsdag 11. juni 2025 · Førde · 48 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Førde IL

Tok 4 av de 5 klasseseirene.

Dramatikken

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Ingen nådde helt opp til terningkast seks denne gangen. Nærmest var femmerne, som går til Gaute Osvoll (andreplass i ALM), Helge Schei (tredjeplass i BLM) og Kenneth Husevåg-Lobben (sjetteplass i BLM).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser ALM BLM BLK CLM CLK NLM NLK

Vinnerne klasse for klasse

7 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
ALM 9 Laurenz Elstner Førde IL 1:05:50 +2:06 ingen prognose
BLM 13 Gunnar Gytri Førde IL 56:37 +7:14 ingen prognose
BLK 1 Synnøve Husevåg-Lobben Førde IL 1:14:45 ingen prognose
CLM 9 Anders Mallasvik Førde IL 24:06 +1:07 ingen prognose
CLK 10 Frida Øygard Jølster IL 20:29 +11:45 ingen prognose
NLM 1 ingen vinner kåret ingen prognose
NLK 2 ingen vinner kåret ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor.