Løpsrapport

Treningsløp Kolås

torsdag 15. mai 2025 · Moss · 62 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

OK Moss

Tok 5 av de 6 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Jon Pedersen (OK Moss), som med seieren i AK går frem på løpskapasitet. Også Roy Gjerding (femteplass i AK) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Så til kåringen av dagens superhelter i skogen, terningkast seks går til, taa-daa, Jon Pedersen (seier i AK), Roy Gjerding (femteplass i AK), Eli Rudshagen (niendeplass i AM), Hege Rytter Jakobsen (tiendeplass i AM) og Erik Haug (seier i AM).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser AL AM AK B C N

Vinnerne klasse for klasse

6 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
AL 13 Göran Winblad OK Moss 42:06 +7:44 ingen prognose
AM 13 Erik Haug OK Moss 33:28 +13:15 ingen prognose
AK 11 Jon Pedersen OK Moss 20:09 +9:16 ingen prognose
B 6 Kamilla Spjuth 52:46 +0:02 ingen prognose
C 7 Emil Kvisberglien OK Moss 20:25 +10:49 ingen prognose
N 4 Tobias Ringdal OK Moss 32:52 +3:21 ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor.