Løpsrapport

Asker ABC 3 Vardåsen skisenter

torsdag 12. mai 2016 · Asker · 76 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Asker SK

Tok 15 av de 16 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Ina Martini (Asker SK), som med seieren i D13-14 går frem på både løpskapasitet og o-evne. Også Jonas Myhr (andreplass i H13-14) og Mathias Nyhaug (fjerdeplass i H11-12) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Først det helt sjeldne: Ina Martini (Asker SK) leverte i D13-14 et løp av det slaget vi ser omtrent én gang per tusen, og får en syver på terningen.

Vi så noen spektakulære relative prestasjoner denne kvelden, og vil hedre disse ved å tildele terningkast seks: Jonas Myhr (andreplass i H13-14), Mathias Nyhaug (fjerdeplass i H11-12), Martin Birkelund (tredjeplass i H13-14), Martin Johannessen Linnebo (andreplass i H11-12), Eirik Næss (tredjeplass i H11-12), Mikkel Rastad (andreplass i Nybegynner lang), Bjørn-Willy Arntzen (tredjeplass i H40), Kim Farnes Hansen (seier i H50), Kjetil Hagen (seier i H17B) og Anton Plaian (tredjeplass i H50).

De som neppe sender postkort hjem til mor etter dette løpet er Tilla Farnes Hennum i D17-20 (endte på andreplass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H21-39 D21-39 H17-20 D17-20 D15-16 H15-16 H13-14 D13-14 H11-12 D11-12 H40 H50 D50 H60 H17B D17B Nybegynner lang

Vinnerne klasse for klasse

17 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H21-39 1 Erik Thorsson TuMe 38:31 ingen prognose
D21-39 2 Jorun Ruud Asker SK 40:19 +17:41 ingen prognose
H17-20 2 Vegard Gulbrandsen Asker SK 31:45 +9:42 ingen prognose
D17-20 3 Synne Strand Asker SK 37:31 +6:46 ingen prognose
D15-16 1 Silje Marie Våge Asker SK 54:11 ingen prognose
H15-16 2 Sander Arntzen Asker SK 35:17 +8:00 ingen prognose
H13-14 7 Sondre Ytterbø Asker SK 26:31 +0:01 ingen prognose
D13-14 1 Ina Martini Asker SK 27:04 ingen prognose
H11-12 13 Mikael Birkelund Asker SK 22:05 +3:21 ingen prognose
D11-12 5 Maren Berntsen Asker SK 27:11 +2:04 ingen prognose
H40 6 Tommy Jauhojärvi Asker SK 36:01 +4:23 ingen prognose
H50 6 Kim Farnes Hansen Asker SK 35:43 +8:00 ingen prognose
D50 2 Siri Scherdin Sætra Asker SK 1:09:17 +0:36 ingen prognose
H60 2 Gunnar Pedersen Asker SK 35:05 +19:08 ingen prognose
H17B 3 Kjetil Hagen Asker SK 32:18 +7:17 ingen prognose
D17B 0 ingen fullførte ingen prognose
Nybegynner lang 17 Malena Emy Asker SK 25:18 +0:11 ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor og brikkesys.