Løpsrapport

KM Sprint AAOK/VAOK

lørdag 30. april 2016 · Vest-Agder · 76 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Kristiansand OK

Tok 6 av de 18 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Sigurd Svaland Aas (Kristiansand OK), som med åttendeplass i H 17-20 går frem på både løpskapasitet og o-evne.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

De som imponerte oss mest i dette løpet var Sigurd Svaland Aas (åttendeplass i H 17-20, terningkast seks), Marius Pytten (seier i H 17-20, terningkast seks), Marianne Andersen (seier i D 21-, terningkast seks), Johannes Bakke Aashamar (tredjeplass i H 17-20, terningkast fem), Arnhild U. Bråten (seier i D 45-, terningkast fem), Vetle Elias Lynnebakken (sjetteplass i H 17-20, terningkast fem), Sebastian Daland (andreplass i H 17-20, terningkast fem), Ernst Pytten (andreplass i H 35-, terningkast fem) og Kristian Pytten (tredjeplass i H 15-16, terningkast fem).

Vi så også et knippe normalt fantastiske orienteringsløpere som ikke strødde sin vante magi over lyngen, heriblant kan nevnes Ståle Gjelsten i H 21- (endte på tredjeplass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H 21- D 21- H 17-20 D 17-20 H 15-16 D 15-16 H 13-14 D 13-14 H 11-12 D 11-12 H -10 D -10 H 35- H 45- D 45- H 55- H 65- D 13-16C C-Åpen H 11-12N

Vinnerne klasse for klasse

20 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H 21- 9 Jon Nilsen Vegårshei IL 18:04 +0:03 ingen prognose
D 21- 9 Marianne Andersen Kristiansand OK 17:47 +2:32 ingen prognose
H 17-20 11 Marius Pytten Kristiansand OK 16:27 +0:27 ingen prognose
D 17-20 2 Silje Hauge Hisøy OK 21:05 +6:38 ingen prognose
H 15-16 5 David Runde Kristiansand OK 18:26 +0:11 ingen prognose
D 15-16 3 Malin Hauge Hisøy OK 17:15 +1:46 ingen prognose
H 13-14 4 Brage Takle Kristiansand OK 18:42 +0:47 ingen prognose
D 13-14 4 Ada Helene Olsen IF Trauma 21:16 +0:29 ingen prognose
H 11-12 1 Henrik Andreas Tømt IL Imås 31:01 ingen prognose
D 11-12 2 Maria Kostøl Kristiansand OK 25:30 +12:50 ingen prognose
H -10 2 ingen vinner kåret ingen prognose
D -10 1 ingen vinner kåret ingen prognose
H 35- 2 Kjell Arne Håland OK Sør 22:26 +1:11 ingen prognose
H 45- 3 Ole-Herman Cappelen Hisøy OK 27:46 +0:34 ingen prognose
D 45- 3 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 24:38 +5:45 ingen prognose
H 55- 1 Åge Aashamar Flosta IL 37:36 ingen prognose
H 65- 3 Frank Glad Balchen Oddersjaa SSK 25:57 +0:10 ingen prognose
D 13-16C 2 Tuva Krafft Myhren Hisøy OK 27:17 +8:32 ingen prognose
C-Åpen 1 Siri Coward OK Sør 46:40 ingen prognose
H 11-12N 2 Vetle Berg Kristiansand OK 9:23 +8:35 ingen prognose