Løpsrapport

KSO 1

tirsdag 7. mai 2013 · Kristiansand · 194 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Kristiansand OK

Tok 10 av de 16 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Rebekka Luna Rojas Bak (Kristiansand OK), som med tredjeplass i D16N går frem på løpskapasitet. Også Henrik Brazel (tredjeplass i H13-16) og Frank Glad Balchen (seieren i H 60-) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Noen løpere stod spesielt frem denne kvelden, muligens har de en formtopp på gang, muligens er de på vei mot et formidabelt internasjonalt gjennombrudd, tiden vil vise, ihvertfall ser vi tendenser i disse karrierene. Vi fordeler terningkast seks til Rebekka Luna Rojas Bak (tredjeplass i D16N), Henrik Brazel (tredjeplass i H13-16), Frank Glad Balchen (seier i H 60-), Marius Pytten (seier i H13-16), Eirik Martens Svensen (seier i H 17-), Stein Coward (andreplass i H 60-), Terje Røsnes (18. plass i H 17-), Ståle Thortveit (tiendeplass i H 17-), Øivind Sæbø (tredjeplass i H 50-) og Benedicte Hald Bjørgum (seier i D 17-).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H-bedr D-bedr H 17- D 17- H13-16 D13-16 H12 D12 H 50- D 50- H 60- D 60- H17N D17N H-16N D16N

Vinnerne klasse for klasse

16 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H-bedr 8 Thorbjørn Værp Atea 20:26 +2:10 ingen prognose
D-bedr 1 Linda G. Opheim UIA BIL 59:17 ingen prognose
H 17- 37 Eirik Martens Svensen Kristiansand OK 13:45 ingen prognose
D 17- 19 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 17:39 +1:34 ingen prognose
H13-16 16 Marius Pytten Kristiansand OK 16:32 +1:54 ingen prognose
D13-16 3 Malin Kristine Teisrud OK Sør 26:28 +5:47 ingen prognose
H12 2 David Runde Kristiansand OK 31:07 +7:41 ingen prognose
D12 5 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 31:45 +7:00 ingen prognose
H 50- 14 Jon Bjørgum Kristiansand OK 19:10 +1:11 ingen prognose
D 50- 5 Ragnhild Hald Kristiansand OK 26:29 +4:46 ingen prognose
H 60- 15 Frank Glad Balchen Oddersjaa SSK 19:58 +1:30 ingen prognose
D 60- 6 Elin Pedersen Sundtjønn Kristiansand OK 27:33 +10:00 ingen prognose
H17N 1 Atle Iglebæk OK Sør 24:56 ingen prognose
D17N 2 Gro Børte Kristiansand OK 17:27 +20:25 ingen prognose
H-16N 27 Andreas Hustad Kristiansand OK 18:02 +0:04 ingen prognose
D16N 21 Inga Stødle Kristiansand OK 17:18 +0:27 ingen prognose