Løpsrapport

Grenlandskarusellen - løp 8

torsdag 4. juni 2026 · Porsgrunn · 66 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Porsgrunn OL

Tok 9 av de 15 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Eli Marie Wiig (Porsgrunn OL), som med seieren i D 60- går frem på både løpskapasitet og o-evne.

Motsatt vei går det for Magnus Aarhus Kinn, som taper på både løpskapasitet og o-evne etter seieren i AK-åpen.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Orank må innrømme å ha undervurdert noen løpere denne kvelden, og vil derfor gjøre bot ved å tildele terningkast seks til følgende prestasjoner: Eli Marie Wiig (seier i D 60-), Per Olav Gulbrandsen (sjetteplass i H 50-), Bjørn Idar Sætran (seier i AM-åpen), Lars Ole Thunold (femteplass i H 50-), Bente Sannæs Helgeland (femteplass i D 60-) og Morten Andresen (fjerdeplass i H 60-).

Vi så også et knippe normalt fantastiske orienteringsløpere som ikke strødde sin vante magi over lyngen, heriblant kan nevnes Magnus Aarhus Kinn i AK-åpen (endte på førsteplass, terningkast en), Ole Flaatten i H 17- (endte på fjerdeplass, terningkast to) og Tobias Mathisen i H 17- (endte på tredjeplass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser D 17- H 17- D 15-16 H 11-12 H 40- D 40- H 50- D 50- H 60- D 60- H 70- AL-åpen AM-åpen AK-åpen B-åpen 17- B-åpen 10-16 C-åpen 17- N2-åpen 9-16 N2-åpen 17-

Vinnerne klasse for klasse

19 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
D 17- 1 Ingrid Strøm Juliussen Sandefjord OK 56:59 ingen prognose
H 17- 6 Håkon Aarhus Kinn Porsgrunn OL 47:17 +3:14 ingen prognose
D 15-16 0 ingen fullførte ingen prognose
H 11-12 1 Erik Bergum Fykerud Porsgrunn OL 30:41 ingen prognose
H 40- 2 Åsmund Hasaas OK Skeidi 58:34 +8:39 ingen prognose
D 40- 1 Kari Aarhus Kinn Porsgrunn OL 47:27 ingen prognose
H 50- 10 Frode Nysæter Skien OK 55:17 +3:30 ingen prognose
D 50- 3 Sara Mathisen Porsgrunn OL 1:06:55 +9:03 ingen prognose
H 60- 6 Arve Glittum OK Skeidi 47:42 +6:04 ingen prognose
D 60- 5 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 31:57 +1:39 ingen prognose
H 70- 5 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 39:36 +3:11 ingen prognose
AL-åpen 1 Arvid Wennerstrand Porsgrunn OL 58:55 ingen prognose
AM-åpen 6 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 42:26 +6:22 ingen prognose
AK-åpen 2 Magnus Aarhus Kinn Porsgrunn OL 36:50 +11:02 ingen prognose
B-åpen 17- 1 Anne Marie Koren Halvorsen OK Skeidi 1:30:54 ingen prognose
B-åpen 10-16 1 ingen vinner kåret ingen prognose
C-åpen 17- 2 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 46:40 +27:57 ingen prognose
N2-åpen 9-16 1 ingen vinner kåret ingen prognose
N2-åpen 17- 0 ingen fullførte ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor.