Løpsrapport

Mjøs-o-cup 1

onsdag 22. april 2026 · Oppland · 141 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Lillehammer OK

Tok 5 av de 14 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Haldir Colbjørnsen Conrad (Lillehammer OK), som med andreplass i H15-16 går frem på løpskapasitet.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Så til kåringen av dagens superhelter i skogen, terningkast seks går til, taa-daa, Haldir Colbjørnsen Conrad (andreplass i H15-16), Aksel Krogstie (sjetteplass i H17-20), Ole Solli Kvikstad (seier i H17-20) og Mina Bleken Rud (seier i D17-20).

Vi så også et knippe normalt fantastiske orienteringsløpere som ikke strødde sin vante magi over lyngen, heriblant kan nevnes Magnhild Kleppa Madslien i D17-20 (endte på andreplass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H21-25 H17-20 D17-20 H15-16 D15-16 H13-14 D13-14 H11-12 D11-12 H-10 D-10 B-åpen C-åpen N-åpen

Vinnerne klasse for klasse

14 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H21-25 1 Gaute Lindaas Elverum OK 31:38 ingen prognose
H17-20 7 Ole Solli Kvikstad OL Toten-Troll 18:06 +0:13 ingen prognose
D17-20 8 Mina Bleken Rud Vang OL 18:50 +0:51 ingen prognose
H15-16 5 Erik Beitdokken Lillehammer OK 17:09 +1:23 ingen prognose
D15-16 7 Mari Sørlien Stenberg Vang OL 17:43 +1:02 ingen prognose
H13-14 6 Martin Lien Støen Lillehammer OK 15:56 +4:14 ingen prognose
D13-14 9 Linnea L´Abée-Lund Lillehammer OK 19:59 +1:13 ingen prognose
H11-12 13 Håkon Gjessing Skjeset Vang OL 11:31 +1:27 ingen prognose
D11-12 12 Esther Sørlien Stenberg Vang OL 11:56 +1:37 ingen prognose
H-10 5 Trygve Dammen Bjerkreim Lillehammer OK 5:13 +1:04 ingen prognose
D-10 12 Madeleine L´Abée-Lund Lillehammer OK 4:54 +1:05 ingen prognose
B-åpen 3 Ivan Christopher Nybakk-Djuve Løten o-lag 29:42 +4:42 ingen prognose
C-åpen 6 Knut Martin Brateng Aamodt 18:48 +0:51 ingen prognose
N-åpen 35 Emma Pielak Gillund Løten o-lag 6:29 +1:11 ingen prognose