Løpsrapport

Vestfold Høstcup løp 5

tirsdag 17. september 2024 · Tønsberg og Omegn · 185 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Sandefjord OK

Tok 7 av de 19 klasseseirene.

Dramatikken

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

De som imponerte oss mest i dette løpet var Emma Åsheimer (seier i A-åpen, terningkast seks), Henrik Mathisen (andreplass i H 15-16, terningkast seks), Preben Hermansen Fagerli (andreplass i H 13-14, terningkast fem), Johannes Aass Eilevstjønn (seier i H 15-16, terningkast fem), Trond Foss (fjerdeplass i C-åpen, terningkast fem) og Elin Walaker Lunde (andreplass i B-åpen, terningkast fem).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H 17- D 17- A-åpen H 15-16 H 13-14 D 13-14 H 11-12 D 11-12 H 9-10 D 9-10 H 40- D 40- H 50- D 50- H 60- D 60- H 70- D 70- H 80- B-åpen C-åpen N-åpen

Vinnerne klasse for klasse

22 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H 17- 11 Sindre R Holt Hedrum OL 27:19 +1:25 ingen prognose
D 17- 7 Elin Bjerva Larvik OK 29:18 +7:50 ingen prognose
A-åpen 4 Emma Åsheimer OL Tønsberg og omegn 38:11 +3:06 ingen prognose
H 15-16 3 Johannes Aass Eilevstjønn Stokke IL 28:31 +3:40 ingen prognose
H 13-14 5 Balder Fredheim Sandefjord OK 28:00 +0:09 ingen prognose
D 13-14 1 Ana Zagar Nes Larvik OK 38:32 ingen prognose
H 11-12 4 Mathias Sundby Larvik OK 21:00 +11:00 ingen prognose
D 11-12 1 Nelly Bjerke Evensen Sandefjord OK 35:41 ingen prognose
H 9-10 1 ingen vinner kåret ingen prognose
D 9-10 2 ingen vinner kåret ingen prognose
H 40- 12 Jørn Sundby Larvik OK 27:20 +3:32 ingen prognose
D 40- 3 Kristin Fredheim Sandefjord OK 34:58 +2:09 ingen prognose
H 50- 16 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 28:31 +1:28 ingen prognose
D 50- 12 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 30:42 +1:49 ingen prognose
H 60- 11 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 27:44 +1:05 ingen prognose
D 60- 3 Heidi Næss Midtskogen Botne SK 25:49 +8:47 ingen prognose
H 70- 12 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 22:44 +3:10 ingen prognose
D 70- 8 Anne Lise Saga Kjose IL 28:23 +10:43 ingen prognose
H 80- 6 Lars Martin Gjein Stokke IL 36:20 +1:52 ingen prognose
B-åpen 13 Morten Fredheim Solberg Sandefjord OK 26:04 +6:38 ingen prognose
C-åpen 11 Torgeir Bergene Finstad Sandefjord OK 26:41 +9:04 ingen prognose
N-åpen 17 ingen vinner kåret ingen prognose