Løperprofil
Elin Walaker Lunde
Andebu
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.01
- Løpskapasitet
- 8.50
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0856 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1283 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0613 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1632 |
| bomVekt | 17,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0307 |
| bomStorSigma | 0,5724 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1058 |
| havariVekt | 0,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9448 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3274,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3342,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.12
- Løpskapasitet
- 12.20
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 23.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0367 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,052 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0892 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0629 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,96 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8141 |
| bomVekt | 38,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6171 |
| bomStorSigma | 0,9052 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0671 |
| havariVekt | 1,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9398 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0023 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2903,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3340,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.30
- Løpskapasitet
- 12.41
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0062 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0188 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,139 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0248 |
| bomVekt | 3,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4947 |
| bomStorSigma | 0,8401 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0667 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8544 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2993,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3424 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 25.09.2025 Klubbmesterskap mellomdistanse Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL , bom 6.32 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 7 | 25.09.2025 Klubbmesterskap mellomdistanse Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL , bom 6.32 | 186 | – |
| Bom over ti minutter | 238 | 12.09.2023 Vestfold Høstcup 5, bom 14.51 | 238 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.09.2025 | Klubbmesterskap mellomdistanse Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | D 17- | 1.03.30 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Vestfold Høstcup løp 5 | B-åpen | 28.58 | 2 /13 | 0.14 | 13.56 | 0.07 | 14.39 | 1.51 | |
| 09.09.2025 | Vestfold Høstcup løp 3 | B-åpen | 1.09.40 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2025 | Åpent Klubbmesterskap Sprint Felles for Andebu, Stokke og Sandefjord | D 17- | 25.39 | 6 /9 | 3.15 | 10.12 | 1.18 | 9.09 | 0.11 | – |
| 03.06.2025 | Vestfold Vårcup løp 9 | B-åpen | 36.07 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Vestfold vårcup 6 | B-åpen | 28.10 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Vestfold Vårcup 4 | B-åpen | 45.55 | 5 /10 | 9.23 | 16.23 | 3.21 | 14.30 | 2.13 | |
| 24.09.2024 | Vestfold høstcup 6 | D 17- | 31.43 | 2 /4 | 2.29 | 9.03 | 0.43 | – | – | – |
| 21.09.2024 | Porsgrunn City Race | D 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Vestfold Høstcup løp 5 | B-åpen | 32.42 | 2 /13 | 1.45 | 13.00 | 0.42 | 13.43 | 1.47 | |
| 10.09.2024 | Vestfold Høstcup 4 | B-åpen | 33.57 | 1 /10 | 2.10 | 11.12 | 0.43 | 13.43 | 1.47 | |
| 27.08.2024 | Vestfold Høstcup 2 | B-åpen | 20.20 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | Vestfold Høstcup 1 | B-åpen | 46.36 | 4 /11 | 8.19 | 14.52 | 2.39 | 15.38 | 2.37 | |
| 18.06.2024 | Vestfold Vårcup løp 9 | B-åpen | 29.56 | 1 /6 | 0.36 | 14.33 | 0.17 | 16.21 | 2.44 | – |
| 11.06.2024 | Vestfold Vårcup 8 | C-åpen | 25.46 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Vestfold Vårcup 7 | B-åpen | 25.20 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2024 | Vestfold Vårcup 6 | C-åpen | 45.25 | 2 /6 | 5.09 | 16.46 | 1.54 | – | – | – |
| 23.04.2024 | Vestfold Vårcup 3 | B-åpen | 19.04 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Vestfold Vårcup 2 | C-åpen | 27.05 | 2 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2023 | Vestfold Høstcup 5 | B-åpen | 1.04.41 | 14 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Vestfold Høstcup 3 | B-åpen | 1.04.35 | 8 /14 | 17.49 | 20.35 | 5.41 | – | – | – |
| 22.08.2023 | Vestfold Høstcup 2 | D17C | 40.10 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Vestfold Vårcup 6 | D17C | 15.59 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |