Løpsrapport

Nærløp Tronstad

tirsdag 1. mai 2012 · Søgne og Songdalen · 81 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Kristiansand OK

Tok 8 av de 18 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Irene Beate Øhrn Arnevik (Kristiansand OK), som med seieren i D 21- går frem på både løpskapasitet og o-evne.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

De som imponerte oss mest i dette løpet var Irene Beate Øhrn Arnevik (seier i D 21-, terningkast seks), Håkon Eide (tredjeplass i H 17-20, terningkast seks), Else-Margrethe Bredland (seier i D 65-, terningkast seks) og Christina White (seier i D 35-, terningkast fem).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H 21- D 21- H 17-20 D 17-20 H 15-16 H 13-14 D 13-14 H 11-12 D 11-12 H 35- D 35- H 50- D 50- H 65- D 65- H 17-C D 17-C H 13-16C D 17-N H 11-12N D 11-12N

Vinnerne klasse for klasse

21 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H 21- 10 Vegard Danielsen Kristiansand OK 38:31 +0:55 ingen prognose
D 21- 3 Irene Beate Øhrn Arnevik Kristiansand OK 41:58 +7:54 ingen prognose
H 17-20 3 Gaute Friestad Kristiansand OK 44:56 +1:55 ingen prognose
D 17-20 5 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 45:07 +5:10 ingen prognose
H 15-16 0 ingen fullførte ingen prognose
H 13-14 5 Vegard Myhre Kristiansand OK 46:36 +10:15 ingen prognose
D 13-14 1 Charlotte Engedal OK Sør 1:11:30 ingen prognose
H 11-12 1 David Runde Kristiansand OK 40:52 ingen prognose
D 11-12 0 ingen fullførte ingen prognose
H 35- 7 Geir Ausland Oddersjaa SSK 45:47 +5:30 ingen prognose
D 35- 4 Christina White Søgne og Songdalen OK 42:47 +13:56 ingen prognose
H 50- 8 Stein Coward OK Sør 46:28 +0:28 ingen prognose
D 50- 9 Mette Mestad Torridal IL 39:36 +1:01 ingen prognose
H 65- 7 Finn Ole Honnemyr Øvrebø/Vindbjart Orientering 40:26 +0:21 ingen prognose
D 65- 1 Else-Margrethe Bredland Søgne og Songdalen OK 1:01:59 ingen prognose
H 17-C 1 Arild Jørgensen Oddersjaa SSK 39:09 ingen prognose
D 17-C 5 Liv Astri Jørgensen Oddersjaa SSK 29:46 +3:01 ingen prognose
H 13-16C 0 ingen fullførte ingen prognose
D 17-N 1 Vibeke Wold Sunde Søgne og Songdalen OK 15:21 ingen prognose
H 11-12N 1 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 20:04 ingen prognose
D 11-12N 1 Siri Stray Kristiansand OK 21:07 ingen prognose