Løpsrapport

Grenlandskarusellen 10

torsdag 11. august 2016 · Porsgrunn · 56 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Porsgrunn OL

Tok 7 av de 16 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Hans Christian Meen (Porsgrunn OL), som med andreplass i H 40- går frem på løpskapasitet. Også Bjørn Richard Kirste (andreplass i H 50-) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Orank må innrømme å ha undervurdert noen løpere denne kvelden, og vil derfor gjøre bot ved å tildele terningkast seks til følgende prestasjoner: Hans Christian Meen (andreplass i H 40-), Bjørn Richard Kirste (andreplass i H 50-), Eli Marie Wiig (seier i D 50-), Dag Ausen (tredjeplass i H 40-), Anna Meen (seier i D 15-16), Guro Vassend (seier i D 17-), Alexander Repstad Storemyr (seier i H 15-16) og Thore Kornmo (seier i H 40-).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H 17- D 17- H 15-16 D 15-16 H 13-14 H 11-12 H 40- D 40- H40K H 50- D 50- H50K H 60- D 60- H 70- D 70- D 17-N H -12N D -12N

Vinnerne klasse for klasse

19 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H 17- 3 Magnus Aarhus Kinn Porsgrunn OL 32:49 +10:29 ingen prognose
D 17- 3 Guro Vassend Fossum 21:03 +3:27 ingen prognose
H 15-16 2 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 21:46 +6:26 ingen prognose
D 15-16 1 Anna Meen Porsgrunn OL 25:32 ingen prognose
H 13-14 0 ingen fullførte ingen prognose
H 11-12 1 Christian Fredrik Borg IL Koll 14:40 ingen prognose
H 40- 7 Thore Kornmo Porsgrunn OL 27:24 +2:47 ingen prognose
D 40- 5 Hilde Vassend Porsgrunn OL 27:22 +2:50 ingen prognose
H40K 3 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 20:52 +17:29 ingen prognose
H 50- 5 Jan Gatevold Porsgrunn OL 36:38 +3:36 ingen prognose
D 50- 3 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 26:55 +23:19 ingen prognose
H50K 0 ingen fullførte ingen prognose
H 60- 3 Per Furuheim Skien OK 27:36 +3:37 ingen prognose
D 60- 1 Ingrid Strande Skien OK 18:53 ingen prognose
H 70- 3 Ragnar Hillestad Lardal OL 18:03 +4:41 ingen prognose
D 70- 0 ingen fullførte ingen prognose
D 17-N 2 Kristin Stormyr IL Hauken 14:27 +3:13 ingen prognose
H -12N 3 Martin Kristoffer Borg IL Koll 6:48 +8:55 ingen prognose
D -12N 5 Nea Ekre Dalsegg Skien OK 19:21 +1:15 ingen prognose