Løpsrapport

Finnemarka Vårløp

søndag 22. mai 2016 · Viul · 191 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Kongsberg OL

Tok 11 av de 24 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Vebjørn Røtvold (Kongsberg OL), som med seieren i H 17 AK, 4.6 km går frem på både løpskapasitet og o-evne. Også Vetle Drage (seieren i H 13-14, 2.8 km) og Morten Johannessen (andreplass i H 60, 4.3 km) rykker frem.

Motsatt vei går det for Isa Heggedal, som taper på løpskapasiteten etter tredjeplass i D 40, 4.6 km.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Vi så noen spektakulære relative prestasjoner denne dagen, og vil hedre disse ved å tildele terningkast seks: Vebjørn Røtvold (seier i H 17 AK, 4.6 km), Vetle Drage (seier i H 13-14, 2.8 km), Morten Johannessen (andreplass i H 60, 4.3 km), Tale Strand (seier i D 15-16, 4.6 km), Nora Småge Hilsen (fjerdeplass i D 13-14, 2.8 km), Sindre Lysaker Norbom (seier i H 15-16, 5.3 km), Anton Plaian (tredjeplass i H 50, 5.3 km), Andrea Vanebo (sjuendeplass i D 15-16, 4.6 km), Anne Willkommen Eiken (seier i D 17-18, 5.3 km) og Olav Mo (fjerdeplass i H 70, 3.7 km).

I den andre enden av skalaen finner vi Isa Heggedal i D 40, 4.6 km (endte på tredjeplass, terningkast en).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser D 17 AK, 4.3 km D 19 A, 6.1 km H 17 AK, 4.6 km H 19 A, 8.1 km D 17-18, 5.3 km H 17-18, 6.1 km D 15-16, 4.6 km H 15-16, 5.3 km D 13-14, 2.8 km H 13-14, 2.8 km D 11-12, 2.2 km H 11-12, 2.2 km D 40, 4.6 km H 40, 6.1 km D 50, 4.3 km H 50, 5.3 km D 60, 3.7 km H 60, 4.3 km D 70, 2.7 km H 70, 3.7 km D 75, 2.7 km H 75, 2.7 km D 17 C, 2.2 km H 17 C, 2.2 km N Åpen, 1.9 km

Vinnerne klasse for klasse

25 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
D 17 AK, 4.3 km 5 Sølvi Fossøy Eiker OL 57.30 +0.03 ingen prognose
D 19 A, 6.1 km 2 Therese Haare Konnerud IL 1.08.08 +25.33 ingen prognose
H 17 AK, 4.6 km 5 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 56.09 +6.58 ingen prognose
H 19 A, 8.1 km 7 Halvor Saunes Nydalen SK 1.12.50 +4.02 ingen prognose
D 17-18, 5.3 km 5 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 54.35 +0.51 ingen prognose
H 17-18, 6.1 km 2 Vegard Myklemyr Eiker OL 1.22.08 +14.46 ingen prognose
D 15-16, 4.6 km 12 Tale Strand Kongsberg OL 48.00 +8.02 ingen prognose
H 15-16, 5.3 km 6 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 56.26 +1.41 ingen prognose
D 13-14, 2.8 km 12 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 33.26 +2.07 ingen prognose
H 13-14, 2.8 km 10 Vetle Drage Kongsberg OL 27.14 +0.53 ingen prognose
D 11-12, 2.2 km 1 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 47.41 ingen prognose
H 11-12, 2.2 km 2 Halvor Løken Kongsberg OL 19.59 +12.09 ingen prognose
D 40, 4.6 km 8 Hilde Hovdenak Modum OL 48.36 +8.04 ingen prognose
H 40, 6.1 km 12 Odd Strand Kongsberg OL 1.00.45 +3.41 ingen prognose
D 50, 4.3 km 9 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 55.06 +17.09 ingen prognose
H 50, 5.3 km 12 Øyvind Drage Kongsberg OL 46.09 +1.38 ingen prognose
D 60, 3.7 km 5 Aud Kjemperud Eiker OL 59.05 +6.16 ingen prognose
H 60, 4.3 km 6 Torgeir Strandhagen Røyken OL 51.25 +3.30 ingen prognose
D 70, 2.7 km 2 Birgitte Bekkelund Røyken OL 51.47 +6.47 ingen prognose
H 70, 3.7 km 5 John Ivar Kjellvold Modum OL 58.26 +0.59 ingen prognose
D 75, 2.7 km 1 Marit Økern Jensen Bærums Skiklubb 54.21 ingen prognose
H 75, 2.7 km 3 Steinar Ruud Konnerud IL 46.32 +12.38 ingen prognose
D 17 C, 2.2 km 3 Lene Flesseberg Kongsberg OL 37.49 +4.19 ingen prognose
H 17 C, 2.2 km 4 Fredrik Axelson Eiker OL 16.45 +6.26 ingen prognose
N Åpen, 1.9 km 13 ingen vinner kåret ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor og brikkesys.