Løpsrapport

KM lang / Merkeløp / Balchens Minneløp

lørdag 23. august 2025 · Oddersjaa · 111 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Kristiansand OK

Tok 8 av de 19 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Eirin Thygesen Alvestad (IK Grane Arendal Orientering), som med løpet i D 9-10 går frem på både løpskapasitet og o-evne. Også Sebastian Daland (andreplass i H 21-) og Andreas Mollestad (seieren i H 11-12) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Så til kåringen av dagens superhelter i skogen, terningkast seks går til, taa-daa, Eirin Thygesen Alvestad (D 9-10), Sebastian Daland (andreplass i H 21-), Andreas Mollestad (seier i H 11-12), Leander Gundersen (H 9-10), Hans Gunnar Omdal (seier i H 21-), Øyvin Simonsen (seier i H 75-), Sofie Bøen (seier i D 11-12), Markus Mollestad (seier i H 17-20), Aksel Hott (andreplass i H 17-20) og Ida Øverøyen Balchen (andreplass i D 11-12).

Blant de som neppe rammer inn kartet og henger det på veggen kan nevnes Vegard Danielsen i H 21- (endte på fjerdeplass, terningkast to), Christian Bøen i H 21- (endte på sjetteplass, terningkast to) og Sandy Hott i D 21- (endte på førsteplass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H 21- D 21- H 17-20 H 15-16 H 13-14 D 13-14 H 11-12 D 11-12 H 9-10 D 9-10 H 45- D 45- H 55- D 55- H 65- D 65- H 75- D 75- AK-åpen B-åpen 17- C-åpen 17- C-åpen 10-16 N2-åpen 9-16 N1-åpen

Vinnerne klasse for klasse

24 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H 21- 12 Hans Gunnar Omdal IL Vindbjart 1:01:20 +0:51 ingen prognose
D 21- 2 Sandy Hott Kristiansand OK 1:10:42 +4:33 ingen prognose
H 17-20 4 Markus Mollestad Kristiansand OK 49:30 +6:03 ingen prognose
H 15-16 1 Kasper Hott Kristiansand OK 58:12 ingen prognose
H 13-14 6 Andreas Eidjord IL Høvdingen 45:46 +2:24 ingen prognose
D 13-14 1 Liv Johannessen Kristiansand OK 52:53 ingen prognose
H 11-12 6 Andreas Mollestad Kristiansand OK 17:27 +15:58 ingen prognose
D 11-12 3 Sofie Bøen Kristiansand OK 29:50 +0:01 ingen prognose
H 9-10 6 ingen vinner kåret ingen prognose
D 9-10 3 ingen vinner kåret ingen prognose
H 45- 3 Stig Dalsøren Kristiansand OK 55:14 +6:37 ingen prognose
D 45- 3 Torunn Omdal Stølen IL Vindbjart 50:08 +5:33 ingen prognose
H 55- 6 Jarle Ausland Oddersjaa SSK 52:11 +7:50 ingen prognose
D 55- 2 Emma Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 47:03 +23:02 ingen prognose
H 65- 10 John Hansen Kristiansand OK 43:11 +2:06 ingen prognose
D 65- 2 Siri Bjorvand Birkenes IL 54:42 +29:05 ingen prognose
H 75- 4 Øyvin Simonsen IL Imås 37:01 +16:38 ingen prognose
D 75- 2 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 1:30:27 +26:52 ingen prognose
AK-åpen 10 Tomas Torgersen Oddersjaa SSK 48:40 +2:35 ingen prognose
B-åpen 17- 1 Anne Mette Jakobsen Torridal IL 1:11:29 ingen prognose
C-åpen 17- 4 Anne Kristin Stedjan-Sundin Torridal IL 37:15 +21:26 ingen prognose
C-åpen 10-16 0 ingen fullførte ingen prognose
N2-åpen 9-16 1 ingen vinner kåret ingen prognose
N1-åpen 11 ingen vinner kåret ingen prognose

Resultatene er hentet fra Eventor.