Løpsrapport

Pollicup finale

torsdag 10. oktober 2024 · Skeidi · 39 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Porsgrunn OL

Tok 5 av de 8 klasseseirene.

Dramatikken

Rankingbevegelser

Løpet teller inn i begge rankingkolonnene, løpskapasitet og o-evne. Størst løft får Ingrid Aarhus Kinn (Porsgrunn OL), som med seieren i D 13-16 går frem på både løpskapasitet og o-evne. Også Elin Bjerva (seieren i D 40-) og Magnus Aarhus Kinn (seieren i H 40-) rykker frem.

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Noen løpere stod spesielt frem denne kvelden, muligens har de en formtopp på gang, muligens er de på vei mot et formidabelt internasjonalt gjennombrudd, tiden vil vise, ihvertfall ser vi tendenser i disse karrierene. Vi fordeler terningkast seks til Ingrid Aarhus Kinn (seier i D 13-16), Elin Bjerva (seier i D 40-), Magnus Aarhus Kinn (seier i H 40-), Morten Andresen (sjetteplass i H 60-), Jan Gatevold (seier i H 60-) og Harald Omland (fjerdeplass i H 60-).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H 17- H 13-16 D 13-16 H -12 H 40- D 40- H 60- D 60-

Vinnerne klasse for klasse

8 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H 17- 3 Uku-Laur Tali Porsgrunn OL 19:52 +4:39 ingen prognose
H 13-16 1 H kon Aarhus Kinn Porsgrunn OL 20:30 ingen prognose
D 13-16 1 Ingrid Aarhus Kinn Porsgrunn OL 23:46 ingen prognose
H -12 1 Mathias Sundby Larvik OK 27:16 ingen prognose
H 40- 7 Magnus Aarhus Kinn Porsgrunn OL 20:43 +1:17 ingen prognose
D 40- 4 Elin Bjerva Larvik OK 23:04 +5:40 ingen prognose
H 60- 12 Jan Gatevold Porsgrunn OL 29:10 +0:53 ingen prognose
D 60- 3 Grete Synn ve Hovi Skien OK 33:12 +5:22 ingen prognose