Løpsrapport

Treningsløp Selshammer

tirsdag 4. mai 2021 · Sandnes · 46 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Sandnes IL (Rogaland)

Tok 5 av de 5 klasseseirene.

Dramatikken

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

De som overgikk våre forventninger mest i dette løpet var Joel Skoge (sjetteplass i HA, terningkast seks), Stian Haugvaldstad (andreplass i HA, terningkast seks), Selma Lothine Fridheim Torp (andreplass i DA, terningkast seks) og Vilde Margrethe Sæbbø (seier i DA, terningkast fem).

De som neppe sender postkort hjem til mor etter dette løpet er Julie Aksland i DA (endte på tredjeplass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser DA HA B C Ny

Vinnerne klasse for klasse

5 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
DA 6 Vilde Margrethe Sæbbø Sandnes IL (Rogaland) 50:08 +7:47 ingen prognose
HA 12 Andreas Vistnes Myklebost Sandnes IL (Rogaland) 47:44 +2:23 ingen prognose
B 4 Thomas Duncan Sandnes IL (Rogaland) 39:49 +13:44 ingen prognose
C 11 Finlay Duncan Sandnes IL (Rogaland) 21:16 +4:46 ingen prognose
Ny 9 Thomas Vaktdal Sandnes IL (Rogaland) 26:21 +0:19 ingen prognose