Løpsrapport

KM Sprint

fredag 27. august 2021 · Gneist · 90 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

Fana IL

Tok 5 av de 11 klasseseirene.

Dramatikken

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Vi så noen spektakulære relative prestasjoner denne kvelden, og vil hedre disse ved å tildele terningkast seks: Tord Strand (tredjeplass i H19-), Harald August Gullaksen (fjerdeplass i H13-15), Tommy Sævareid (seier i H60-), Idun Hekland (tredjeplass i D13-15) og Tonje Rykkje (seier i D13-15).

Blant de som neppe rammer inn kartet og henger det på veggen kan nevnes Karl Fremstad i H19- (endte på fjerdeplass, terningkast to) og Christiane Trösse i D19- (endte på andreplass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser D19- H19- D16-18 H16-18 D13-15 H13-15 D11-12 H11-12 D/H-10 D60- H60- A-åpen C-åpen

Vinnerne klasse for klasse

13 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
D19- 13 Oda J Sikkeland Tyrving IL 14:28 +1:00 ingen prognose
H19- 20 Oskar Røen Varegg Fleridrett 13:55 +0:44 ingen prognose
D16-18 2 Kristine Bog Vikane Fana IL 13:22 +3:38 ingen prognose
H16-18 3 Brage Bell Lysaker Fana IL 12:47 +0:12 ingen prognose
D13-15 7 Tonje Rykkje Varegg Fleridrett 10:42 +1:14 ingen prognose
H13-15 5 Oskar Heksem Fana IL 8:56 +2:03 ingen prognose
D11-12 1 ingen vinner kåret ingen prognose
H11-12 2 Emil Heksem Fana IL 6:29 +19:10 ingen prognose
D/H-10 4 ingen vinner kåret ingen prognose
D60- 5 Marit Nipen Gneist, IL 11:54 +1:42 ingen prognose
H60- 4 Tommy Sævareid Os Orienteringsklubb 14:57 +5:27 ingen prognose
A-åpen 3 Helge Tiger Haugland Varegg Fleridrett 13:59 +2:19 ingen prognose
C-åpen 2 Magnus Wilhelmsen Nielsen Fana IL 8:42 +11:32 ingen prognose