Løpsrapport

DM, medel, Uppland

lørdag 3. september 2022 · 424 resultater — vinnere, marginer og løpsutvikling klasse for klasse, målt mot forhåndsprognosen der den fantes.

Hele resultatlisten →

Dagens klubb

OK Linné

Tok 15 av de 39 klasseseirene.

Dramatikken

Terningkast

Orank deler ut terningkast for prestasjonene etter hvert løp. Her kommer ikke alltid vinneren best ut, fordi terningkastene tildeles ut fra løpernes antatte nivå.

Vi så også et knippe normalt fantastiske orienteringsløpere som ikke strødde sin vante magi over lyngen, heriblant kan nevnes Kristin Melby Jacobsen i D21 (endte på 16. plass, terningkast to).

Terningkast fire til seks innebærer at løpet forbedrer løperens ranking, én til tre at det trekker ned. Grensene er satt slik at løpene fordeler seg omtrent jevnt på de seks øynene.

Alle klasser H21 D21 H20 D20 H18 D18 H16 D16 H14 D14 H12 D12 H10 D10 H35 D35 H40 D40 H45 D45 H50 D50 H55 D55 H60 D60 H65 D65 H70 D70 H75 D75 H80 D80 Medelsvår 3 km Mycket lätt 2 km Lätt 2,5 km Svår 3 km Svår 5 km

Vinnerne klasse for klasse

39 klasser med resultater — klikk på klassen for hele klasserapporten

Klasse Fullførte Vinner Tid Margin Løpsutvikling Forhåndstipset
H21 30 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 26:45 +0:42 ingen prognose
D21 37 Johanna Öberg OK Linné 26:47 +1:50 ingen prognose
H20 2 Emil Boström OK Linné 32:18 +40:09 ingen prognose
D20 1 Adela Jelinkova OK Linné 1:03:47 ingen prognose
H18 8 Viktor Jemth IF Thor 23:38 +3:17 ingen prognose
D18 1 Johanna Roos OK Linné 34:04 ingen prognose
H16 10 Emil Åberg OK Linné 22:44 +1:01 ingen prognose
D16 7 Sara Roos OK Linné 30:13 +1:26 ingen prognose
H14 15 Arvid Tögenmark OK Linné 22:25 +5:06 ingen prognose
D14 4 Alma Wessel Länna IF 36:27 +4:02 ingen prognose
H12 11 Oskar Lind IF Thor 16:07 +1:37 ingen prognose
D12 6 Moa Wegmüller OK Rodhen 21:32 +7:23 ingen prognose
H10 7 Erik Solbreck Långhundra IF 10:41 +0:15 ingen prognose
D10 5 Agnes Åkerblom OK Linné 15:21 +0:39 ingen prognose
H35 2 Johan Lindahl Långhundra IF 33:41 +21:30 ingen prognose
D35 3 Elin Olovsson OK Linné 42:08 +4:45 ingen prognose
H40 4 Henrik Boström OK Linné 31:43 +1:44 ingen prognose
D40 5 Johanna Stropp Grybäck IF Thor 47:20 +4:53 ingen prognose
H45 19 Johan Andersson OK Linné 33:24 +0:07 ingen prognose
D45 6 Helene Nilsson OK Linné 33:39 +2:36 ingen prognose
H50 26 Anders Boström OK Linné 24:23 +0:28 ingen prognose
D50 10 Sofie Bergendahl IF Thor 29:10 +2:31 ingen prognose
H55 14 Per-Olov Wedin IF Thor 28:41 +0:17 ingen prognose
D55 6 Hillevi Eriksson OK Linné 33:14 +2:53 ingen prognose
H60 12 Mats Tibell Långhundra IF 30:03 +1:35 ingen prognose
D60 5 Dorothe Spillmann IF Thor 30:04 +6:40 ingen prognose
H65 12 Andreas Hjertson OK Linné 29:37 +0:28 ingen prognose
D65 4 Monica Ohlin Rånäs OK 43:47 +2:46 ingen prognose
H70 10 Jan Johansson IF Thor 37:56 +2:03 ingen prognose
D70 5 Gunlis Larsson OK Enen 37:16 +7:31 ingen prognose
H75 9 Anders Sellgren Sigtuna OK 34:39 +1:09 ingen prognose
D75 1 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 1:00:40 ingen prognose
H80 10 Sven-Olov Norlin Rimbo SOK 39:29 +1:08 ingen prognose
D80 2 Dagny Gustavsson Sigtuna OK 28:15 +29:18 ingen prognose
Medelsvår 3 km 29 Lawrence Dermody Långhundra IF 35:34 +0:49 ingen prognose
Mycket lätt 2 km 6 Emil Guggi IF Thor 16:03 +2:34 ingen prognose
Lätt 2,5 km 18 Neo Österblom Länna IF 27:56 +0:39 ingen prognose
Svår 3 km 27 Stina Nordin Sundsvalls OK 33:36 +0:37 ingen prognose
Svår 5 km 15 Axel Wrådhe Attunda OK 26:46 +2:19 ingen prognose

Resultatene er hentet fra WinSplits.