Løperprofil
Magnus Gederaas
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.47
- Løpskapasitet
- 9.51
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1372 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1766 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0782 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0635 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,263 |
| bomVekt | 11,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6353 |
| bomStorSigma | 0,8479 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0392 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2623,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3135,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.38
- Løpskapasitet
- 8.20
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i juli (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0281 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0316 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0673 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0343 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5718 |
| bomVekt | 43,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1582 |
| bomStorSigma | 0,6217 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0623 |
| havariVekt | 2,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,006 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3092,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3199,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.50
- Løpskapasitet
- 13.28
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0509 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0557 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0886 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0441 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,289 |
| bomVekt | 39,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,48 |
| bomStorSigma | 0,814 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0457 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1466 |
| havariVekt | 3,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0069 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,101 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0026 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3169,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3727,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.10
- Løpskapasitet
- 10.25
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.17
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,202 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4452 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2387 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8945 |
| bomVekt | 1,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2461,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2873,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.2026 | Nattløp Fellesstart | ABC | 28.44 | 21 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan 1 gemensamma kontroller | 26.56 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan, 5 | 26.56 | 1 /14 | 8.58 | 14.03 | 4.41 | 11.47 | 1.56 | – |
| 26.09.2026 | Loffelunken | Orange 3,0 | 55.04 | 17 /25 | 13.04 | 19.11 | 4.33 | 15.50 | 2.22 | |
| 27.08.2026 | SMN Cup 4 | Åpen 2.5 | 27.25 | 10 /13 | 1.56 | 8.57 | 0.38 | 8.47 | 0.19 | |
| 25.08.2026 | SK#9 Nævra | B3 | 34.28 | 6 | 3.46 | 13.53 | 1.31 | 14.35 | 1.44 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | B-åpen 17- | 20.30 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 49.16 | 13 /66 | 6.17 | 14.52 | 1.54 | 15.13 | 1.53 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | B-åpen 17- | 29.27 | 21 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2026 | Treningsløp 4 | B | 52.58 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 | Å2,5 | 18.56 | 3 /6 | 0.43 | 8.09 | 0.19 | 8.50 | 0.19 | – |
| 10.05.2026 | KM Sprintstafett individuelle klasser | AK-åpen | 28.04 | 4 /5 | 4.31 | 9.57 | 1.37 | 8.50 | 0.19 | – |
| 26.04.2026 | Blåveisløpet | B-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2026 | Malvik Inne-O, Malvik VGS | A | 26.20 | 34 /54 | 5.06 | 11.53 | 2.18 | – | – | – |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 1.05.04 | 11 /31 | 3.56 | 16.50 | 1.01 | 16.52 | 2.00 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 31.58 | 31 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 6 | 31.58 | 14 /23 | 3.12 | 11.37 | 1.10 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Medelsvår 3 km | 37.39 | 8 /45 | 5.54 | 15.22 | 2.24 | 14.36 | 2.27 | – |
| 23.08.2022 | SK07-2022 | B3 | 49.16 | 4 | 11.27 | 13.32 | 3.09 | – | – | – |
| 15.08.2021 | Mellomdistanse i MNM-terreng | C-åpen 17- | 19.28 | 1 /11 | 0.37 | 8.31 | 0.16 | – | – | – |