Løperprofil
Håkon Sandøy
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
23 løp
Sprintrankingen
31 løp
Skogsrankingen
nr. 2569 av 3557
Nr. 2569 av 3557 blant menn i Norge · nr. 108 av 116 i klassen H17–18 · nr. 62 av 67 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 14.01
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 18
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 19.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0094 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0358 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0872 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0204 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 12,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 17,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6072 |
| bomVekt | 239,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6246 |
| bomStorSigma | 0,9245 |
| antallBom | 98 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0284 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0908 |
| havariVekt | 17,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0142 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4705 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0075 |
| fartSesongSin | −0,0091 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3040 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3730,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 715 av 1659
Nr. 715 av 1659 blant menn i Norge · nr. 80 av 100 i klassen H17–18 · nr. 47 av 62 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 7.10
- Løpskapasitet
- 7.03
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.07
- Sikkerhet
- 18
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 31 (sist 18.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,141 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,117 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0898 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0157 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 17,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5705 |
| bomVekt | 290,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2469 |
| bomStorSigma | 0,6037 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,042 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0467 |
| havariVekt | 19,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0036 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9364 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | −0,0122 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2615,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2657,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.24
- Løpskapasitet
- 7.12
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5614 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5327 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1647 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9907 |
| bomVekt | 3,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2563 |
| bomStorSigma | 0,739 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0324 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1719,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2008,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.2026 | NC/O-Idol | H 17-18 | 1.11.00 | 59 /61 | 23.03 | 18.35 | 6.02 | 14.05 | 2.36 | |
| 18.09.2026 | NC, sprint | H 17-18 | 18.44 | 50 /59 | 0.06 | 7.10 | 0.02 | 7.12 | 0.07 | |
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | H17- | 50.18 | 17 /20 | 7.10 | 12.16 | 1.45 | 14.05 | 2.36 | |
| 05.09.2026 | NM mellom finaler | H17-18 | 1.08.09 | 55 /56 | 18.42 | 16.51 | 4.38 | 14.05 | 2.36 | |
| 03.09.2026 | NM langdistanse | H17-18 | 1.59.35 | 48 /51 | 16.43 | 14.26 | 2.01 | 14.05 | 2.36 | |
| 01.09.2026 | Sprintcup #6 | H17- | 17.04 | 8 /12 | 0.00 | 6.46 | 0.00 | 7.12 | 0.07 | |
| 25.08.2026 | Pokalkamp #5 | H17- | 1.23.01 | 14 /16 | 5.33 | 12.52 | 0.52 | 13.35 | 2.24 | |
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | H17- | 24.55 | 13 /20 | 0.15 | 7.11 | 0.04 | 7.22 | 0.07 | |
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 17-18 | 1.07.44 | 4 /4 | 9.09 | 13.17 | 1.48 | 13.35 | 2.24 | |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 17-18 | 1.37.37 | 5 /6 | 18.26 | 14.51 | 2.48 | 13.35 | 2.24 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 17-18E | 2.57.17 | 46 /60 | 12.04 | 12.59 | 1.09 | 13.23 | 2.24 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 17-18E | 1.06.27 | 52 /59 | 18.19 | 15.13 | 4.12 | 13.23 | 2.24 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 17-18E | 21.02 | 49 /57 | 0.08 | 7.30 | 0.03 | 7.33 | 0.08 | |
| 16.06.2026 | Sprintcup #4 | H17- | 25.25 | 12 /18 | 7.42 | 9.13 | 2.48 | 7.33 | 0.08 | |
| 09.06.2026 | Åpent Klubbmesterskap | H 17- | 45.48 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Pokalkamp #4 | H17- | 54.12 | 16 | 6.34 | 11.20 | 1.22 | 13.23 | 2.24 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | H17- | 37.05 | 14 /23 | 2.26 | 10.39 | 0.42 | 13.20 | 2.16 | |
| 12.05.2026 | Bonusløp | AL-åpen | 1.14.51 | 4 /7 | 3.53 | 10.48 | 0.34 | 13.20 | 2.16 | |
| 09.05.2026 | Hamla Grand Prix (KM ultra) | H 17-18 | 2.17.43 | 2 /2 | 15.45 | 12.33 | 1.26 | 13.20 | 2.16 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | H 17- | 23.49 | 14 /15 | 3.57 | 8.24 | 1.26 | 7.38 | 0.06 | |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | H17- | 1.15.08 | 19 /21 | 12.37 | 15.56 | 2.40 | 14.41 | 2.50 | |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | H 17- | 20.40 | 8 /13 | 0.20 | 6.54 | 0.07 | 7.41 | 0.05 | |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | H17- | 1.15.07 | 15 /19 | 10.17 | 12.54 | 1.46 | 14.41 | 2.50 | |
| 11.04.2026 | NM knockoutsprint | H 17-18 | 20.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2026 | NM knockoutsprint | H 17-18 KV 8 | 14.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2026 | NM knockoutsprint | H 17-18 NM KO Total | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2026 | NM sprint | H 17-18 | 20.20 | 57 /65 | 0.38 | 7.17 | 0.14 | 7.41 | 0.05 | |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | H 17- | 22.06 | 15 /21 | 0.20 | 7.00 | 0.07 | 7.41 | 0.05 | |
| 17.03.2026 | Urb-O #9 Jaktstart | H-16 | 25.28 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2026 | Fana IL Vintercup #3 2025/2026 | H15- | 16.06 | 9 /19 | 0.19 | 6.55 | 0.08 | 8.01 | 0.05 | |
| 17.02.2026 | Urb-O #8 Fellesstart | H17- | 24.26 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2026 | Urb-O #7 Sløyfer | Løype: E | 8.33 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2026 | Fana IL Vintercup #2 2025/2026 | H15- | 21.59 | 9 /13 | 0.10 | 7.35 | 0.03 | 8.10 | 0.05 | |
| 20.01.2026 | Urb-O #6 Individuell Start | H17- | 21.38 | 5 /13 | 0.00 | 7.05 | 0.00 | 8.10 | 0.05 | |
| 06.01.2026 | Urb-O #5 Free Challenge | H17- | 30.40 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 02.12.2025 | Urb-O #3 Fellesstart | H-16 | 36.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.11.2025 | Fana IL Vintercup #1 2025/2026 | H15- | 21.33 | 5 /10 | 0.05 | 7.03 | 0.02 | 8.25 | 0.06 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe A | 11.09 | 37 | 0.03 | 8.28 | 0.02 | 8.25 | 0.06 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe B | 8.59 | 30 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe C | 11.35 | 38 | 0.04 | 8.46 | 0.03 | 8.25 | 0.06 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe D | 9.53 | 32 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe E | 7.35 | 28 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2025 | Urb-O #1 Individuell Start | H-16 | 27.46 | 5 /16 | 1.56 | 9.25 | 0.39 | 8.25 | 0.06 | |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | H 15-16 | 27.34 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Pokalkamp-8 Bergen | H15-16 | 1.15.57 | 1 /2 | 10.08 | 15.11 | 2.02 | 14.51 | 2.49 | |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | H 15-16 | 21.01 | 4 /8 | 0.29 | 8.44 | 0.12 | 8.36 | 0.06 | |
| 02.09.2025 | Pokalkamp-7 Bergen | H15-16 | 40.15 | 3 /3 | 3.53 | 11.49 | 1.08 | 14.51 | 2.49 | |
| 26.08.2025 | Sprintcup-4 Bergen | H 15-16 | 20.22 | 7 /10 | 1.55 | 9.35 | 0.54 | 8.40 | 0.06 | |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | H15-16 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Pokalkamp-5 Bergen | H15-16 | 46.33 | 3 /5 | 1.47 | 12.42 | 0.29 | 15.28 | 3.07 | |
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | H 15-16 | 17.14 | 5 /9 | 0.06 | 7.57 | 0.03 | 8.28 | 0.06 | |
| 20.05.2025 | Pokalkamp-4 Bergen | H15-16 | 56.42 | 3 /4 | 5.12 | 13.36 | 1.15 | 16.15 | 3.33 | |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | H15-16 | 42.02 | 4 /5 | 6.50 | 14.17 | 2.19 | 16.15 | 3.33 | |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | H 15-16 | 22.50 | 5 /12 | 0.13 | 8.20 | 0.05 | 8.28 | 0.06 | |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | H15-16 | 1.41.02 | 4 /5 | 34.34 | 24.51 | 8.30 | 18.53 | 4.33 | |
| 22.04.2025 | KM sprint individuelt | H15-16 | 20.47 | 6 /9 | 0.33 | 9.12 | 0.15 | 8.32 | 0.06 | |
| 08.04.2025 | Sprintcup-1 Bergen | H 15-16 | 20.37 | 5 /10 | 0.25 | 8.26 | 0.10 | 8.32 | 0.06 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | H15-16 | 1.09.22 | 5 /6 | 11.57 | 17.27 | 3.00 | 18.53 | 4.33 | |
| 18.03.2025 | Urb-O #7 vinteren 2024-2025 Jaktstart | H-16 | 26.34 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2025 | Urb-O #5 vinteren 2024-2025 Individuell Start | H-16 | 26.10 | 1 /9 | 0.04 | 7.38 | 0.01 | 8.21 | 0.07 | |
| 21.01.2025 | Urb-O #4 vinteren 2024-2025 Free Challenge | H-16 | 39.58 | 4 /12 | 4.40 | 10.00 | 1.10 | 8.30 | 0.08 | |
| 03.12.2024 | Urb-O #3 vinteren 2024-2025 Fellesstart | H-16 | 33.03 | 3 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2024 | Nattcup24/25 | HA | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2024 | Urb-O #1 vinteren 2024-2025 Individuell start | H-16 | 31.20 | 4 /18 | 0.15 | 8.32 | 0.04 | 8.24 | 0.07 | |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | HA | 1.15.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | Fana IL Klubbmesterskap i orientering 2024 | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | H13-15 | 17.57 | 3 /14 | 0.13 | 8.06 | 0.06 | 8.31 | 0.08 | |
| 10.09.2024 | Pokalkamp 6/24 | H 15-16 | 1.20.30 | 3 /4 | 18.43 | 22.26 | 5.13 | 17.51 | 3.55 | – |
| 03.09.2024 | Sprintcup 6/24 | H 13-15 | 15.36 | 4 /9 | 0.53 | 9.26 | 0.32 | 8.31 | 0.08 | |
| 27.08.2024 | Pokalkamp 5/24 | H15-16 | 1.00.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | Sprintcup 5/24 | H13-15 | 17.13 | 4 /10 | 1.02 | 9.29 | 0.34 | 8.39 | 0.09 | |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | H15-16 | 1.31.48 | 3 /4 | 29.33 | 21.30 | 6.55 | – | – | – |
| 13.06.2024 | "Ungdomsløp" - For alle aldre | H15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2024 | Pokalkamp 3/24 | H15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Sprintcup 3/24 | H13-15 | 18.27 | 4 /11 | 0.39 | 9.48 | 0.21 | 8.57 | 0.10 | |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | H13-15 | 16.35 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | H15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Sprintcup 1/24 | H13-15 | 15.40 | 2 /13 | 0.03 | 8.50 | 0.02 | 8.46 | 0.13 | |
| 19.03.2024 | Urb-O #finale vinteren 2023-2024 Jaktstart | H-16 | 39.51 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2024 | Urb-O #7 vinteren 2023-2024 Fellesstart | H-16 | 35.34 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2024 | Urb-O #4 vinteren 2023-2024 Free Challenge | H-16 | 48.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.12.2023 | Urb-O #3 vinteren 2023-2024 Fellesstart | H-16 | 32.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2023 | Urb-O #1 vinteren 2023-2024 Individuell start | H-16 | 36.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2023 | sprintcupfinale Bergen | H13-15 | 15.48 | 6 /13 | 0.00 | 9.10 | 0.00 | 9.19 | 0.14 | – |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | H13-15 | 18.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | H13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2023 | Sprintcup 4 Bergen | H13-15 | 21.12 | 11 /16 | 2.55 | 12.48 | 1.46 | – | – | – |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | C-åpen 10-16 | 24.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | pokalkamp 5 Bergen | N2-åpen 9-16 | 21.59 | 3 /20 | 1.35 | 9.09 | 0.40 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | NM junior stafett | H17-20 | Fana IL 2 | 3 | 54.58 | 33 | 35 |
| 06.09.2026 | NM stafett | H17 | Fana IL / Varegg Fleridrett 2 | 2 | 1.09.23 | 100 | 92 |