Løperprofil
Ida Staberg Gravås
Skøynar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
7 løp
N-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.41
- Løpskapasitet
- 11.31
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 15,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 15.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,01 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0117 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,151 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0515 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9375 |
| bomVekt | 25,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3938 |
| bomStorSigma | 0,8869 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0572 |
| havariVekt | 2,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3064,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3373,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.58
- Løpskapasitet
- 14.43
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 14.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5964 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,8102 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0681 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0548 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8678 |
| bomVekt | 10,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6301 |
| bomStorSigma | 0,5731 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0774 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5459,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5551,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.31
- Løpskapasitet
- 15.33
- O-evne
- 3.58
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 155 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 26.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1935 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2071 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0955 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0392 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1698 |
| bomVekt | 45,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0418 |
| bomStorSigma | 0,874 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1327 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1979 |
| havariVekt | 6,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0077 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1474 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0066 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3657,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4591,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.51
- Løpskapasitet
- 21.20
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.05
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i juli (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 28.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5136 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6959 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0943 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0869 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9782 |
| bomVekt | 6,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4185 |
| bomStorSigma | 0,7643 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0881 |
| havariVekt | 0,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0097 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5036,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5394,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.21
- Løpskapasitet
- 14.27
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±2,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1317 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1436 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1323 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0499 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9285 |
| bomVekt | 35,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1357 |
| bomStorSigma | 0,5919 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0316 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0221 |
| havariVekt | 4,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0052 |
| fartSesongSin | 0,0203 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3452,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3669,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 16.09.2026 Skøynar-karusell 9 - Haugatjønna , bom 2.21 | 57 | nr. 5941 |
| Bom over fem minutter | 33 | 22.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse, bom 8.06 | 127 | nr. 5019 |
| Bom over ti minutter | 146 | 14.06.2025 Klubbmesterskap, bom 16.05 | 179 | nr. 4379 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.2026 | Skøynar-karusell 9 - Haugatjønna | N | 41.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | Skøynarkarusell 8 - Lynhalla nord | N | 41.34 | – | 0.10 | 12.23 | 0.03 | 15.57 | 1.01 | |
| 30.08.2026 | KM lang og finale SMN-cup Inderøy | B-åpen 17- | 1.08.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord | B3 | 46.55 | 16 | 2.56 | 14.54 | 0.56 | 19.32 | 3.56 | |
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | B-åpen 17- | 1.11.39 | 18 /24 | 15.05 | 20.43 | 4.22 | 19.32 | 3.56 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | B-åpen 17- | 20.47 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | Jubileumsløpet - Grønningen rundt | Halv Grønningen (B-nivå) | 1.29.17 | 5 /8 | 4.22 | 13.06 | 0.38 | 13.54 | 1.28 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 1.21.02 | 52 /66 | 19.25 | 24.27 | 5.52 | 20.26 | 4.04 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | B-åpen 17- | 1.18.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | AK-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2026 | Bygdakamp 4 - Torsbustaden | N1,5 | 34.23 | – | 3.01 | 16.50 | 1.29 | 16.56 | 1.04 | |
| 20.05.2026 | Skøynar-karusell 5 - Våttåberget | B/C | 18.44 | 1 | 1.59 | (8.00) | 0.51 | 13.35 | 1.31 | |
| 14.05.2026 | KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 | Å1,5 | 28.14 | 3 /5 | 3.17 | 21.18 | 2.29 | 15.40 | 0.13 | – |
| 09.05.2026 | KM Mellom NTOK | B-åpen 17- | 48.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2026 | Skøynar.karusell 4 - Bjørnang | N | 27.20 | 12 | 0.43 | 15.06 | 0.24 | 19.43 | 1.07 | |
| 22.04.2026 | Skøynar-karusell 3 - Markabygda sentrum | C | 16.25 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2026 | Vårsamling SK1 | B | 26.26 | 16 | 1.02 | 14.55 | 0.35 | 17.43 | 3.07 | |
| 28.12.2025 | Romjulsløp | C | 42.30 | 14 | 2.28 | 27.31 | 1.36 | 23.23 | 1.25 | – |
| 30.08.2025 | KM Lang NTOK | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2025 | Skøynarkarusell-7 | B3 | 44.20 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | Klubbmesterskap | C/B | 59.43 | 9 | 19.24 | 16.15 | 5.17 | 12.29 | 1.33 | |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | N1-åpen | 38.40 | 21 /21 | 1.22 | 23.04 | 0.49 | 21.30 | 1.07 | |
| 11.05.2025 | Blåveisløpet | N1-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 1.16.17 | 19 /31 | 13.26 | 19.44 | 3.29 | 19.55 | 3.56 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | C-åpen 17- | 21.33 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2024 | Måssåfræsn | Måssågrodd | 29.53 | 4 /5 | 3.09 | (16.43) | 1.46 | 10.59 | 0.44 | |
| 30.06.2024 | O-karusell 8. løp Ersåsen | C 2 KM | 37.54 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | Råtass | 16.25 | – | 1.17 | 8.46 | 0.41 | 9.57 | 0.38 | |
| 15.05.2024 | Skøynarkarusell 4 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | N1 | 37.05 | – | 3.10 | (34.53) | 2.59 | 19.00 | 1.15 | |
| 16.08.2023 | Skøynarkarusell 8 | C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Medelsvår 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Medelsvår 3,3 | 52.33 | 85 /152 | 10.09 | 20.59 | 4.03 | 19.58 | 3.57 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Medelsvår 3,3 | 1.16.04 | 97 /152 | 18.12 | 22.00 | 5.16 | 19.58 | 3.57 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Medelsvår 3,3 | 1.20.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Medelsvår 3,3 | 1.20.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | N1 | 20.52 | – | 4.20 | 11.49 | 2.27 | 11.25 | 1.18 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 19.47 | 19 | 0.31 | 11.37 | 0.18 | 12.22 | 0.48 | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2023 | Skøynarkarusell 3 | 2,5 km | 34.43 | 13 | 4.11 | 12.40 | 1.32 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Skøynarkarusell 11 | N - løype | 26.46 | 4 | 0.02 | 11.44 | 0.01 | 12.45 | 1.07 | |
| 21.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Stafett - individuelle klasser | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2022 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | B-åpen 17- | 48.23 | 10 /21 | 7.05 | 18.22 | 2.41 | – | – | – |
| 01.09.2021 | Bygdakamp 6 | N1 | 25.41 | – | 1.26 | 10.36 | 0.35 | 11.47 | 1.16 | – |
| 02.06.2021 | SK-5 Gulldalen | N 1,6km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Skøynarkarusell 3 | Nybegynner | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2021 | SK2 | N-1,4 | 17.06 | 9 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2020 | Klubbmesterskap | B | 52.41 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2020 | Mini-Ælgjakten | N1 | 25.41 | – | 1.26 | 12.31 | 0.42 | 13.45 | 1.32 | |
| 02.09.2020 | Skøynarkarusell 11 | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2020 | Skøynarkarusell 10 Åsfjellet | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2020 | Skøynarkarusell 9 | C2 | 22.42 | 1 | 0.57 | 12.38 | 0.32 | 13.52 | 1.29 | |
| 15.07.2020 | Skøynarkarusell 7 | C/B2 | 29.24 | 4 | 0.47 | 16.06 | 0.26 | – | – | – |
| 04.07.2020 | Sommerløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | Skøynarkarusell 5 | N-åpen | 30.11 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 34.40 | 50 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | Skøynarkarrusell | C3 | 47.58 | 5 | 3.06 | 11.14 | 0.44 | 13.00 | 1.38 | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | N 1,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2019 | Skøynarkarusell 1 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2018 | Klubbmesterskap 2018 | C2 | 16.52 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2018 | BK 6 | N 1,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2018 | Skøynarkarrusell | C2 | 29.14 | 7 | 7.26 | 17.48 | 4.32 | – | – | – |
| 13.06.2018 | Bygdakamp 4 | N1 | 50.09 | – | 3.57 | 35.01 | 2.45 | 29.25 | 2.20 | |
| 30.05.2018 | Bygdakamp 3 | B 3 | 32.04 | 21 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | N1 | 50.05 | – | 5.53 | 32.00 | 3.46 | 27.02 | 2.17 | – |
| 02.05.2018 | Skøynarkarusell 3 | N 1,3 | 58.21 | – | 9.12 | 33.29 | 5.17 | 27.02 | 2.17 | – |
| 22.08.2012 | O-sjuer nr 8 | C2 | 25.30 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2012 | O-sjuer nr. 5 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2012 | O-sjuer nr 3 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2012 | O-sjuer nr 1 | B3 | – | 44 /55 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |