Løperprofil
Ellen Kvalheim
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
Sprintrankingen
7 løp
B-rankingen
25 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 1542 av 2067
Nr. 1542 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 147 av 198 i klassen D50–54 · nr. 44 av 60 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 16.43
- Løpskapasitet
- 14.14
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2278 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1127 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0243 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5882 |
| bomVekt | 117,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7568 |
| bomStorSigma | 0,7246 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0226 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0553 |
| havariVekt | 12,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0058 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1398 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0078 |
| fartSesongSin | −0,012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3788,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4448,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 806 av 1119
Nr. 806 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 72 av 107 i klassen D50–54 · nr. 24 av 36 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 10.00
- Løpskapasitet
- 9.27
- O-evne
- 0.34
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1522 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1521 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0711 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0254 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,9409 |
| bomVekt | 84,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4629 |
| bomStorSigma | 0,8221 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0486 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,121 |
| havariVekt | 5,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0378 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7261 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0073 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3502 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3709,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 214 av 336
Nr. 214 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 14 av 35 i klassen D50–54 · nr. 7 av 16 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 17.31
- Løpskapasitet
- 13.58
- O-evne
- 3.33
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 26 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,088 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0837 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0722 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0264 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2674 |
| bomVekt | 106,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7333 |
| bomStorSigma | 0,9985 |
| antallBom | 77 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0438 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0565 |
| havariVekt | 8,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0054 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1355 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0044 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3284,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4119,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.33
- Løpskapasitet
- 11.33
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 17,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.39
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1096 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,273 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1707 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1782 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0048 |
| bomVekt | 11,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,647 |
| bomStorSigma | 0,7915 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,066 |
| havariVekt | 0,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1351 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2728 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3200 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 27.09.2026 Älgjakten, bom 3.28 | 55 | nr. 7771 |
| Bom over fem minutter | 82 | 20.06.2026 O-festivalen mellom, bom 9.33 | 99 | nr. 3144 |
| Bom over ti minutter | 96 | 19.06.2026 O-festivalen sprint, bom 13.26 | 165 | nr. 5116 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan 2 gemensamma kontroller | 40.44 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan, 5 | 40.44 | 9 /14 | 8.25 | 21.16 | 4.24 | 16.43 | 2.29 | |
| 26.09.2026 | Loffelunken | Blå 3,0 | 51.35 | 15 /21 | 10.37 | 16.52 | 3.28 | 16.43 | 2.29 | |
| 11.09.2026 | Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale | D 50- | 22.03 | 3 /4 | 3.21 | 11.00 | 1.40 | 10.01 | 0.34 | |
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | B-åpen 17- | 55.55 | 9 /24 | 7.58 | 16.10 | 2.18 | 17.11 | 3.17 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 50- | 24.14 | 5 /8 | 5.11 | 11.17 | 2.25 | 9.49 | 0.37 | |
| 18.08.2026 | Stjørdalskarusell 8 | B3 | 1.13.12 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2026 | Stjørdalskarusell 7 | B3 | 41.25 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | AK-åpen | 1.04.38 | 57 /81 | 11.34 | 18.23 | 3.17 | 16.14 | 2.25 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 50- | 1.32.39 | 27 /36 | 17.28 | 21.51 | 4.07 | 16.14 | 2.25 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 50- | 43.54 | 28 /28 | 22.26 | (20.38) | 10.33 | 10.08 | 0.40 | |
| 16.06.2026 | Stjørdalskarusell nr. 6 - 2026 | A5 | 1.14.52 | 14 | 7.34 | 14.32 | 1.28 | 16.14 | 2.25 | |
| 11.06.2026 | SMN-cup 3 | Åpen 2.5 | 17.56 | 13 /16 | 2.37 | 14.31 | 2.07 | 16.14 | 2.25 | |
| 06.06.2026 | Vårløpet 2026 | D 50- | 42.36 | 1 /2 | 4.58 | 12.51 | 1.30 | 16.14 | 2.25 | |
| 02.06.2026 | Stjørdalskarusell nr. 5-2026 | A3,2 | 41.49 | 4 | 4.32 | 14.10 | 1.32 | 16.14 | 2.25 | |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | D 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 | D 50- | 22.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | KM Mellom NTOK | D 50- | 58.16 | 3 /4 | 3.31 | 15.55 | 0.58 | 16.53 | 2.13 | |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 50-59 | 20.12 | 6 /7 | 1.46 | 9.18 | 0.49 | 9.23 | 0.17 | |
| 26.04.2026 | Blåveisløpet | D 50- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Stjørdalskarusell nr. 1-2026 | B3 | 40.23 | 7 | 2.29 | 16.24 | 1.00 | 17.45 | 3.16 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 35.51 | 39 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 5 | 35.51 | 46 /47 | 7.09 | 21.41 | 4.19 | 17.26 | 2.53 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | Orange 3,0 | 39.36 | 11 /32 | 6.12 | 16.57 | 2.39 | 17.42 | 3.33 | |
| 11.09.2025 | TA-cup 9 finale | Åpen 2.0 | 30.00 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | TA-cup 8 | Åpen 2,5 | 34.47 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | SK#10 | B | 1.11.37 | 7 | 25.32 | 21.22 | 7.37 | 17.33 | 3.25 | |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | B-åpen 17- | 37.19 | 7 /29 | 3.44 | 15.06 | 1.31 | 17.50 | 3.40 | |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | B-åpen 17- | 23.24 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2025 | TA-cup 7 | Åpen 2.5 | 55.52 | 1 /4 | 11.52 | 16.42 | 3.33 | 16.07 | 2.47 | |
| 17.06.2025 | Stjørdalsmesterskapet 2025 | B ikke mesterskap | 48.48 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | SK#5 Meråker/Heståsen | B/A 2,8 | 1.09.24 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Treningsløp SBO | B2,5 | 38.41 | 5 | 7.32 | 17.43 | 3.27 | 17.57 | 3.47 | |
| 11.05.2025 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 55.24 | 4 /12 | 10.27 | 18.43 | 3.32 | 17.57 | 3.47 | |
| 08.05.2025 | TA-cup 4 | Å2,5 | 32.47 | 20 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 4 | AK-åpen | 22.40 | 3 /10 | 2.23 | 9.44 | 1.01 | 9.37 | 0.17 | |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | Åpen 2.5 | 19.36 | 23 /30 | 0.26 | 9.38 | 0.13 | 9.37 | 0.17 | |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 30.37 | 29 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 5 | 30.37 | 42 /43 | 8.59 | 19.23 | 5.41 | 16.15 | 2.49 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Medelsvår 3 km | 40.41 | 29 /39 | 7.16 | 17.12 | 3.04 | 17.50 | 3.53 | |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 1.21.13 | 25 /31 | 29.40 | 21.01 | 7.41 | 17.41 | 3.48 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | B-åpen 17- | 15.51 | 2 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | SK6 Svartkamhytta | B3 | 52.17 | 2 | 7.12 | 15.37 | 2.09 | 17.41 | 3.48 | |
| 18.06.2024 | Stjørdalsmesterskap 2024 | D45 | 1.11.43 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2024 | U-Cup 5 | Åpen 2.5 | 43.04 | 15 /16 | 11.28 | 18.01 | 4.48 | 15.40 | 2.15 | |
| 28.05.2024 | Stjørdalskarusell nr. 4-2024 | B3 | 40.10 | 1 | 2.17 | 13.54 | 0.47 | 18.01 | 3.37 | |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 30.22 | 5 /13 | 4.21 | 16.10 | 2.19 | 18.49 | 4.02 | |
| 23.04.2024 | Treningsløp SBO | B3 | 27.20 | 3 | 1.26 | 15.27 | 0.49 | 18.49 | 4.02 | |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning 7 gemensamma kontroller | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning, 4 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Medelsvår 3 km | 1.15.29 | 42 /48 | 24.21 | 26.05 | 8.25 | 19.56 | 4.39 | |
| 07.09.2023 | U-Cup 9 | Åpen 2,0 | 27.59 | 1 /3 | 6.24 | 13.43 | 3.08 | 10.05 | 0.20 | – |
| 07.09.2023 | U-Cup 9 | Åpen 2,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2023 | SK-9 05-09-2023 | Løype: A3-1 | 47.55 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 8-2023 | B 3 | 1.00.55 | 12 | 16.27 | 21.23 | 5.46 | 18.54 | 4.12 | |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 52.48 | 11 /24 | 9.31 | 17.12 | 3.06 | 18.54 | 4.12 | |
| 17.08.2023 | U-cup 8 | Åpen 2.0 | 17.22 | 2 /2 | 0.48 | 13.43 | 0.38 | 15.04 | 1.17 | |
| 15.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 6-2023 | B3 | 50.39 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Stjørdalskarusell nr.5-2023 | B3 | 59.19 | 6 | 12.31 | 19.17 | 4.04 | 19.01 | 3.51 | |
| 01.06.2023 | U-Cup 6 | Åpen 2,5 | 26.45 | 1 /4 | 2.54 | 14.58 | 1.37 | 15.18 | 1.16 | |
| 01.06.2023 | U-Cup 6 | Åpen 2,5 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2023 | Stjørdalskarusell nr.3-2023 | B3 | 41.02 | 3 | 5.29 | 16.50 | 2.15 | 18.56 | 4.05 | |
| 13.05.2023 | KM Sprint | B-åpen 17- | 31.15 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Stjørdalskarusell nr.2-2023 | B3 | 35.25 | 4 | 4.25 | 15.22 | 1.55 | 18.56 | 4.05 | |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 40.59 | 11 /11 | 12.32 | 23.16 | 7.07 | 20.19 | 4.52 | |
| 11.04.2023 | Treningsløp SBO | Lang | 22.46 | 8 | 2.37 | 9.36 | 1.06 | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 31.24 | 20 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 3 | 31.24 | 29 /36 | 1.01 | 14.44 | 0.29 | 15.56 | 1.20 | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Lätt 5 km | 1.13.05 | 12 /15 | 15.39 | 15.36 | 3.20 | 13.29 | 1.58 | |
| 13.09.2022 | Stjørdalsmesterskap 2022 | B åpen | 47.04 | 3 | 5.20 | 16.15 | 1.51 | 19.50 | 4.29 | |
| 30.08.2022 | Treningsløp_Nævra | C2,5 | 25.37 | 1 | 1.17 | 9.45 | 0.29 | 12.09 | 1.19 | |
| 23.08.2022 | SK07-2022 | B3 | 1.31.10 | 14 | 37.05 | 25.02 | 10.11 | 20.03 | 4.47 | |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | B-åpen 17- | 16.35 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2022 | SK06-2022 | B3 | 1.18.04 | 7 | 10.57 | 19.16 | 2.42 | 20.03 | 4.47 | |
| 14.06.2022 | Stjørdalskarusell nr. 4-2022 | B3 | 35.52 | 3 | 0.46 | 13.36 | 0.17 | 17.24 | 3.05 | |
| 31.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 2-2022 | B3 | 1.00.05 | 10 | 15.36 | 20.56 | 5.26 | 19.14 | 4.07 | – |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | C-åpen 17- | 38.33 | 1 /10 | 4.40 | 13.36 | 1.39 | 13.17 | 1.41 | |
| 28.09.2021 | Treningsløp natt golfbanen | C 2km | 27.11 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2021 | Trening nattløp | Kort C | 44.47 | 4 | 6.42 | 23.20 | 3.29 | – | – | – |
| 14.09.2021 | Stjørdalsmesterskapet | Dir C | 27.08 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | SBO treningsløp | C2 | 37.42 | 3 | 10.17 | 17.54 | 4.53 | 14.32 | 2.03 | |
| 15.08.2021 | Mellomdistanse i MNM-terreng | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Stjørdalskarusell nr. 3-2021 | C2 | 21.53 | 1 | 1.12 | 11.15 | 0.37 | 12.59 | 1.34 | – |
| 25.05.2021 | Stjørdalskarusell nr. 2-2021 | C2 | 24.03 | 4 | 5.12 | 15.34 | 3.22 | – | – | – |
| 02.05.2021 | Trening 2 Vikanåsen | C2 | 20.40 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Treningsløp Stjørdals-Blink | N 1,2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2020 | KM lang | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | TA-sprint 4 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Stjørdalskarusell#1 | B | 56.20 | 13 | 16.19 | 18.00 | 5.13 | – | – | – |