Løperprofil
Morten Thomassen
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.22
- Løpskapasitet
- 14.14
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 12.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2302 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4387 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0821 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0616 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,218 |
| bomVekt | 9,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3083 |
| bomStorSigma | 0,6181 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0764 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0044 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3789,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4090,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.34
- Løpskapasitet
- 10.36
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1863 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0673 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0927 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1874 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,96 |
| bomVekt | 2,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,53 |
| bomStorSigma | 0,9638 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0672 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8256 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2500,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2967,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.39
- Løpskapasitet
- 8.15
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 29.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,425 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2633 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2674 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0603 |
| bomVekt | 1,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3411 |
| bomStorSigma | 0,7341 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1971,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2306,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 31 | 06.11.2021 Trollnatta, bom 4.17 | 52 | nr. 2587 |
| Bom over fem minutter | 93 | 06.09.2020 Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup, bom 11.52 | 93 | nr. 2898 |
| Bom over ti minutter | 93 | 06.09.2020 Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup, bom 11.52 | 93 | nr. 5190 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | h mellom | 41.49 | 11 /17 | 2.25 | 19.12 | 1.09 | 16.07 | 1.01 | – |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | Åpen C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2022 | KM Natt - Kollnatta | DH | 1.34.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | C-åpen 10-16 | 32.16 | 1 /6 | 0.50 | 15.47 | 0.24 | 15.36 | 2.10 | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | N2open9 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | N2open9 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | N2open9 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | N2open9 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 34.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H Rekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | HRekrutt | 19.39 | 18 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H rekrutt | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta mellom | 21.35 | – | 4.29 | 14.29 | 3.00 | 13.19 | 1.13 | |
| 22.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Finale | Rekrutt | 31.48 | 6 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Bonusløp | Rekrutt | 25.01 | 11 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 1 | Rekrutt | 39.39 | 16 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Prolog | Rekrutt | 41.44 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | H 11-12 | 41.04 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Finale | Rekrutt | 51.42 | 28 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | H 11-12 | 56.54 | 26 /27 | 17.43 | 27.04 | 8.26 | – | – | – |
| 29.08.2020 | Nydalten med KM Langdistanse og Trimtex-cup | N2-åpen 10-16 | 33.42 | – | 3.44 | 16.04 | 1.47 | 14.42 | 1.22 | |
| 18.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 2 | Ny | 19.27 | 12 /23 | 0.33 | 15.09 | 0.26 | 15.26 | 0.56 | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H 11-16N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H 11-16N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Råtassløp for 0-16 år | N-åpen | 31.15 | – | 2.41 | 18.05 | 1.33 | 14.48 | 1.22 | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Trolloween | – | 74 /130 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Råtassløp #3 | H8-12N | 41.55 | – | 4.47 | 25.17 | 2.53 | – | – | – |
| 20.08.2019 | NSK Cup nr 3 2019, Klubbmesterskap | H-10 | 59.14 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2019 | O-gøy cupen - løp 2 og Råtassløp | Nybegynner | 37.27 | – | 5.45 | 25.56 | 3.59 | – | – | – |
| 01.05.2019 | Kvist-Kvaset DH 9-12 individuelt fellesstartløp | DH9-12 | 22.08 | – | – | – | – | – | – | – |