Løperprofil
Lars Grindberg
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
7 løp
B-rankingen
19 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.48
- Løpskapasitet
- 14.32
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 03.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2508 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2846 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0766 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0438 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1009 |
| bomVekt | 35,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,402 |
| bomStorSigma | 0,7993 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0471 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1343 |
| havariVekt | 3,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1449 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3866,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4206,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.30
- Løpskapasitet
- 10.15
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2338 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,267 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0775 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0335 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8924 |
| bomVekt | 43,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4169 |
| bomStorSigma | 0,8106 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0506 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0791 |
| havariVekt | 2,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0102 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7598 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0087 |
| fartSesongSin | −0,0044 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3801,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3891,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 221 av 302
Nr. 221 av 302 blant menn i Norge · nr. 11 av 13 i klassen H45–49 · nr. 4 av 5 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 16.24
- Løpskapasitet
- 14.58
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 10.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1576 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1658 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0755 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0364 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8577 |
| bomVekt | 55,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4115 |
| bomStorSigma | 0,7727 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0497 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1184 |
| havariVekt | 3,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1143 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3522 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3857,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.00
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 20.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0848 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0819 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1032 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0564 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1616 |
| bomVekt | 27,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1893 |
| bomStorSigma | 0,592 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0548 |
| havariVekt | 2,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0052 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2770,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3071,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 5.53
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.06.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1979 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7542 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4041 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9807 |
| bomVekt | 0,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2473,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2828 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 33 | 03.06.2026 O-karusell 4 - Verdalsmesterskap, bom 3.01 | 122 | nr. 2439 |
| Bom over fem minutter | 67 | 04.02.2026 Malvik Inne-O, Malvik VGS , bom 5.23 | 141 | nr. 3534 |
| Bom over ti minutter | 242 | 01.07.2023 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2, bom 13.51 | 484 | nr. 3400 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 45- | 24.33 | 15 /17 | 1.58 | 10.45 | 0.52 | 10.36 | 0.18 | |
| 10.06.2026 | Bygdakamp 4 - Torsbustaden | B3 | 44.17 | 15 | 0.41 | 15.05 | 0.14 | 16.22 | 1.26 | |
| 03.06.2026 | O-karusell 4 - Verdalsmesterskap | H65+ | 1.01.32 | 3 | 4.57 | 15.52 | 1.17 | 15.42 | 1.16 | |
| 20.05.2026 | O-karusell 3 | C 2 km | 24.29 | 3 /15 | 0.58 | 11.52 | 0.28 | 12.43 | 1.15 | |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | C5 | 56.08 | 2 | 6.15 | 12.57 | 1.27 | 13.32 | 1.27 | |
| 26.04.2026 | Blåveisløpet | AK-åpen | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2026 | O-karusell 1 | A | 28.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2026 | Malvik Inne-O, Malvik VGS | A | 32.03 | 42 /54 | 8.03 | 14.27 | 3.38 | 10.58 | 0.18 | |
| 26.09.2025 | O-karusell 7 | B3 | 1.01.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | O-karusell 6, Bygdakamp 6 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | AK-åpen | 33.07 | 9 /13 | 1.39 | 11.50 | 0.35 | 10.47 | 0.11 | |
| 17.08.2025 | O-karusell 4 | C 3,5 km | 56.15 | 5 /6 | 4.07 | 20.14 | 1.29 | 19.00 | 1.31 | |
| 14.05.2025 | O-karusell 2 | B 3 km | 43.35 | 6 /16 | 2.38 | 16.27 | 1.00 | 16.54 | 1.36 | |
| 21.04.2025 | Påskeløp | Lang | 1.14.36 | 25 | 2.35 | 15.47 | 0.33 | 16.12 | 1.13 | |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 1.17.33 | 22 /31 | 11.40 | 20.04 | 3.01 | 17.07 | 1.41 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | AK-åpen | 30.35 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | B3 | 57.10 | 24 | 6.58 | 17.33 | 2.08 | 17.07 | 1.41 | |
| 14.08.2024 | O-karusell 5 | B 2,5 | 51.08 | 5 /13 | 0.46 | 15.49 | 0.15 | 17.07 | 1.41 | |
| 19.05.2024 | Elgdilten | B-åpen 17- | 48.04 | 15 /32 | 3.07 | 17.14 | 1.07 | 15.42 | 1.19 | |
| 15.05.2024 | O-karusell 2 | B 2,5 | 1.06.50 | 3 /14 | 5.45 | 14.10 | 1.13 | 15.42 | 1.19 | |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | AK-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | B 3 | 19.25 | 28 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | O-karusell 5 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | AK-åpen | 1.08.45 | 29 /33 | 18.25 | 22.52 | 6.07 | 16.42 | 1.37 | |
| 30.06.2023 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | AK-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | A4 | 1.26.05 | 20 | 4.18 | 17.05 | 0.51 | 15.37 | 0.53 | |
| 03.05.2023 | O-karusell 2 | A 3 | 28.07 | 25 /36 | 0.04 | 10.06 | 0.01 | 9.45 | 0.12 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 24.03 | 39 | 0.23 | 14.08 | 0.14 | 14.26 | 0.58 | |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2023 | Påskeløp | C Kort | 20.06 | 4 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning 1 gemensamma kontroller | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning, 3 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | O-karusell 6 | A3 | 35.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2022 | O-karusell 1 | C2 | 28.18 | 24 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2022 | Påskeløp | B Lang | 55.01 | 12 | 3.54 | 17.40 | 1.15 | 16.33 | 1.32 | |
| 01.09.2021 | Bygdakamp 6 | B3 | 46.43 | 13 | 2.17 | 14.14 | 0.42 | 16.09 | 1.34 | |
| 25.08.2021 | O-karusell 5 | C2 | 35.52 | 12 /21 | 3.13 | 17.56 | 1.37 | 16.21 | 1.14 | |
| 22.08.2021 | KM langdistanse NTOK | B-åpen 17- | 52.45 | 2 /6 | 5.23 | 14.42 | 1.30 | 16.57 | 1.47 | |
| 03.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 2 | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, dag 1 | Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2021 | O-karusell 4 | B2,5 | 44.37 | 4 /6 | 0.19 | 15.31 | 0.07 | 16.38 | 1.46 | |
| 16.06.2021 | O-karusell 3/klubbmesterskap | B3 | 57.08 | 14 /19 | 7.16 | 18.41 | 2.23 | 16.38 | 1.46 | |
| 02.06.2021 | O-karusell 2 | B2,5 | 1.01.02 | 11 /15 | 11.50 | 18.35 | 3.36 | 16.38 | 1.46 | |
| 19.05.2021 | O-karusell 1 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2021 | Treningsløp skogsprint | B 2,0 | 26.06 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Vårløpet 2021 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2021 | Treningsløp | A 3 | 27.26 | 20 | 0.11 | 9.10 | 0.04 | 9.07 | 0.16 | |
| 08.04.2021 | TA-sprint 1 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2021 | Påskeløp | A 5,0 | 49.10 | 12 | 1.08 | 13.57 | 0.19 | 13.56 | 1.07 | |
| 12.09.2020 | Mini-Ælgjakten | B3 | 46.43 | 13 | 2.17 | 14.24 | 0.42 | 14.56 | 1.08 | |
| 23.08.2020 | KM sprint NTOK/STOK | A K | 17.00 | 2 /2 | 2.58 | 11.24 | 1.59 | 9.14 | 0.19 | |
| 12.08.2020 | O-karusell 3/klubbmesterskap | A5 | 1.07.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2020 | Treningsløp | B 2,5 | 46.21 | 4 | 1.31 | 13.57 | 0.27 | 15.02 | 1.20 | |
| 01.07.2020 | O-karusell 2 | L | 33.50 | 9 /13 | 3.27 | 9.43 | 0.59 | 8.44 | 0.14 | – |
| 25.06.2020 | TA-sprint 2 | Publikum | – | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2020 | TA-sprint 1 | pub | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | O-karusell 7/åpen ultralangdistanse | Råtass | 41.25 | – | 4.22 | 11.43 | 1.14 | 11.58 | 1.17 | |
| 04.09.2019 | O-karusell 6, mellomdistanse | B2,5 | 41.39 | 3 /13 | 1.54 | 13.48 | 0.38 | 15.41 | 1.32 | |
| 21.08.2019 | O-karusell 5, forkorta lang, fellesstart | B2,5 | 41.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2019 | Treningsløp | C 2 | 33.00 | 1 | 9.08 | 13.33 | 3.45 | 12.10 | 1.17 | |
| 09.06.2019 | Elgdilten | DirB | 44.27 | 6 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | O-karusell 2, mellomdistanse | C2 | 20.54 | 1 /9 | 0.12 | 10.56 | 0.06 | 11.47 | 0.39 | |
| 15.05.2019 | O-karusell 1, sprint - Verdens O-dag | A3 | 25.24 | 16 /20 | 1.00 | 9.39 | 0.23 | – | – | – |
| 08.05.2019 | Bygdakamp 2 | A 3 | 35.38 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | B2,5 | 43.43 | 6 /9 | 6.51 | 17.56 | 2.49 | 16.20 | 1.56 | |
| 24.04.2019 | BK 1 | B 3 | 35.32 | 31 | 2.58 | 15.04 | 1.15 | 15.37 | 1.36 | |
| 03.04.2019 | Treningsløp sprint | C 2 | 15.23 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2019 | Treningsløp | B 3 | 38.23 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2018 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | Direkte B | 37.16 | 5 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | C2 | 26.27 | 11 | 2.47 | 12.12 | 1.17 | 12.04 | 0.44 | – |
| 15.08.2018 | O-karusell 5 | c25 | 19.25 | 7 /20 | 0.06 | 11.09 | 0.03 | 12.04 | 0.44 | – |
| 08.08.2018 | Treningsløp | C 2,5 | 28.12 | 8 | 2.13 | 13.07 | 1.02 | 12.04 | 0.44 | – |
| 20.06.2018 | O-karusell 4 | trimc | 17.59 | 3 /18 | 1.17 | 10.31 | 0.45 | 13.15 | 1.31 | |
| 10.06.2018 | Verdal OK 2-dagers | b-ap | 25.30 | 3 /4 | 2.19 | 15.43 | 1.26 | 15.51 | 1.33 | – |
| 10.06.2018 | Verdal OK 2-dagers | b-ap | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | C2 | 19.31 | 6 | 0.45 | 10.07 | 0.23 | – | – | – |
| 06.05.2018 | Vårløpet | Direkte B | 37.21 | 8 /11 | 8.17 | 16.39 | 3.42 | 14.19 | 1.47 | – |
| 02.05.2018 | O-karusell 1 Mellomdistanse | 2km | 47.50 | 12 /12 | 7.36 | 15.54 | 2.32 | 14.19 | 1.47 | – |
| 29.04.2018 | Blåveisløpet | B2,0 | 39.00 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2018 | Bygdakamp 1 | B 2,5 | 44.37 | 4 | 0.14 | 13.22 | 0.04 | – | – | – |
| 02.04.2018 | Sesongåpning Trones | 2km | 25.56 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2017 | O-karusell 3 Mellomdistanse Blommen | trimc | 29.30 | 4 /9 | 1.46 | 13.09 | 0.47 | – | – | – |
| 11.06.2017 | KM mellom - Verdal 2-dagers | N-åpen | 24.41 | 4 /28 | 0.45 | 10.26 | 0.19 | – | – | – |
| 07.06.2017 | Bygdakamp 3 Verdal - 2017 | N 1,5 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |