Løperprofil
Jean Dermine
Dauphiné Orientation
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.16
- Løpskapasitet
- 11.33
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 25
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 45 (sist 17.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0223 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0008 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0656 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0332 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 24,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6702 |
| bomVekt | 202,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,351 |
| bomStorSigma | 0,766 |
| antallBom | 79 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0826 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 11,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0056 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2617 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0073 |
| fartSesongSin | −0,0134 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3074,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3265,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.10
- Løpskapasitet
- 9.01
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1073 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0013 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0559 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0843 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8973 |
| bomVekt | 12,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0592 |
| bomStorSigma | 0,6147 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0551 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3344,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3400,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 53 | 13.07.2025 Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, bom 6.57 | 87 | – |
| Bom over fem minutter | 53 | 13.07.2025 Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, bom 6.57 | 230 | – |
| Bom over ti minutter | 593 | hele karrieren siden 2017 | 593 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M75 | 39.05 | 4 /64 | 0.28 | 11.05 | 0.08 | 11.47 | 0.40 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M75 | 21.46 | 4 /64 | 0.22 | 10.20 | 0.10 | 11.47 | 0.40 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M75 | 40.00 | 4 /64 | 1.20 | 11.00 | 0.22 | 11.47 | 0.40 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M75 | 27.48 | 2 /65 | 0.26 | 10.53 | 0.10 | 11.47 | 0.40 | |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | H70 | 58.53 | 13 /48 | 7.40 | 13.10 | 1.43 | 12.06 | 0.46 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H70 | 57.31 | 22 /51 | 7.02 | 14.02 | 1.43 | 12.06 | 0.46 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H70 | 35.46 | 11 /52 | 2.11 | 11.41 | 0.43 | 12.06 | 0.46 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M75 | 35.08 | 5 /106 | 1.00 | 11.29 | 0.20 | 11.44 | 0.42 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M75 | 26.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M75 | 42.41 | 5 /107 | 1.49 | 12.00 | 0.31 | 11.44 | 0.42 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M75 | 29.26 | 8 /109 | 3.18 | 11.49 | 1.19 | 11.44 | 0.42 | |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M75 | 35.28 | 2 /15 | 2.29 | 12.05 | 0.51 | 11.47 | 0.44 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M75 | 13.29 | 2 /15 | 0.01 | 7.35 | 0.01 | 8.15 | 0.09 | – |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M75 | 26.21 | 1 /17 | 1.42 | 11.00 | 0.43 | 11.47 | 0.44 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M75 | 43.36 | 1 /17 | 1.57 | 10.27 | 0.28 | 11.47 | 0.44 | |
| 25.08.2024 | Championnat de France Longue Distance-WRE | H70 | 58.20 | 4 /18 | 4.14 | 12.50 | 0.56 | 11.56 | 0.47 | |
| 24.08.2024 | Championnat de France de Relais | Hommes 55-60 1 common controls | 35.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Championnat de France de Relais | Hommes 55-60, 6 | 35.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common | M70L | 39.27 | 6 /57 | 4.50 | 11.36 | 1.25 | 11.44 | 0.48 | |
| 26.07.2024 | Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr | M70L | 42.53 | 4 /53 | 0.14 | 10.39 | 0.03 | 11.44 | 0.48 | |
| 25.07.2024 | Croeso 2024 - Day 4 - Pen Rhiw Wen | M70L | 53.42 | 8 /52 | 4.10 | 12.21 | 0.57 | 11.44 | 0.48 | |
| 23.07.2024 | Croeso 2024 - Day 3 - Carreg Goch | M70L | 1.18.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2024 | Croeso 2024 - Day 2 - Cribarth | M70L | 33.11 | 5 /57 | 0.04 | 10.24 | 0.01 | 11.44 | 0.48 | |
| 21.07.2024 | Croeso 2024 | M70L | 50.35 | 3 /57 | 2.59 | 10.35 | 0.37 | 11.44 | 0.48 | |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-70 | 48.44 | 4 /22 | 7.34 | 11.51 | 1.50 | 11.54 | 0.53 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-70 | 15.15 | 6 /22 | 1.24 | 8.55 | 0.49 | – | – | – |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M70 | 1.21.48 | 21 /76 | 13.51 | 13.00 | 2.12 | 11.54 | 0.53 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M70 | 42.46 | 8 /80 | 2.37 | 10.47 | 0.40 | 11.54 | 0.53 | |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M70 | 45.35 | 12 /77 | 1.55 | 11.17 | 0.28 | 11.54 | 0.53 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M70 | 30.53 | 4 /82 | 0.33 | 9.51 | 0.11 | 11.54 | 0.53 | |
| 14.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 | H70 | 44.37 | 2 /11 | 2.46 | 10.37 | 0.40 | 12.15 | 0.53 | |
| 13.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 - Stage 2 | H70 | 35.06 | 5 /11 | 8.17 | 14.49 | 3.30 | 12.15 | 0.53 | |
| 12.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 - Stage 1 | H70 | 29.51 | 4 /11 | 1.28 | 13.36 | 0.40 | 12.15 | 0.53 | |
| 10.12.2023 | 5 DÍAS ESPAÑA DE ORIENTACIÓN - E5 | M-70 | 38.47 | 1 /9 | 0.35 | 9.44 | 0.09 | 12.14 | 0.54 | |
| 09.12.2023 | 5 DÍAS ESPAÑA DE ORIENTACIÓN - E4 | M-70 | 25.03 | 3 /8 | 0.59 | 12.18 | 0.29 | 12.14 | 0.54 | |
| 08.12.2023 | 5 DÍAS ESPAÑA DE ORIENTACIÓN - E3.1 | M-70 | 28.24 | 3 /8 | 0.44 | 12.08 | 0.19 | 12.14 | 0.54 | |
| 08.12.2023 | 5 DÍAS ESPAÑA DE ORIENTACIÓN - E 3.2 | M-70 | 14.44 | 4 /7 | 0.38 | 13.28 | 0.35 | 12.14 | 0.54 | |
| 07.12.2023 | 5 DÍAS ESPAÑA DE ORIENTACIÓN - E2 | M-70 | 26.14 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2023 | 5 DÍAS ESPAÑA DE ORIENTACIÓN - E1 | M-70 | 17.05 | 3 /7 | 0.42 | 11.11 | 0.27 | 12.14 | 0.54 | |
| 10.09.2023 | Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | H70 | 56.58 | 13 /90 | 3.19 | 11.25 | 0.40 | 12.19 | 1.06 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | H70 | 50.37 | 35 /110 | 7.25 | 14.08 | 2.04 | 12.19 | 1.06 | |
| 04.08.2023 | O'France 2023 - Etape 5 | H65 | 45.07 | 2 /74 | 0.58 | 11.01 | 0.14 | 12.10 | 1.06 | |
| 03.08.2023 | O'France 2023 - Etape 4 | H65 | 37.26 | 5 /75 | 1.12 | 11.14 | 0.22 | 12.10 | 1.06 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M70 | 47.02 | 17 /88 | 6.13 | 11.45 | 1.33 | 12.21 | 1.29 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M70 | 25.49 | 10 /89 | 0.25 | 10.44 | 0.10 | 12.21 | 1.29 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M70 | 1.02.37 | 21 /90 | 7.33 | 12.25 | 1.30 | 12.21 | 1.29 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M70 | 30.57 | 24 /89 | 5.07 | 12.44 | 2.06 | 12.21 | 1.29 | |
| 19.02.2022 | PROVOM Day 2 (MD Forcalquier) | M65 | 41.00 | 6 /18 | 10.29 | 13.15 | 3.23 | 12.14 | 1.58 | |
| 09.09.2018 | Veteranmesterskapet | H 65- | 40.53 | 18 /42 | 7.02 | 11.31 | 1.59 | 12.48 | 2.28 | |
| 08.09.2018 | Veteranmesterskapet | H 65- | 1.27.40 | 28 /41 | 21.35 | 13.40 | 3.22 | 12.48 | 2.28 | |
| 07.09.2018 | Veteranmesterskapet | H 65- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | H 65- | 25.51 | 3 /16 | 1.02 | 10.25 | 0.25 | 11.11 | 0.54 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | H 65- | 24.00 | 4 /61 | 0.28 | 10.02 | 0.12 | 11.11 | 0.54 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | H 65- | 29.46 | 5 /61 | 1.04 | 10.30 | 0.23 | 11.11 | 0.54 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | H 65- | 43.33 | 7 /61 | 4.54 | 10.58 | 1.14 | 11.11 | 0.54 | – |