Løperprofil
Silje Dybdahl
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
20 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.42
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.50
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0122 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0364 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3222 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0266 |
| bomVekt | 1,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4448 |
| bomStorSigma | 0,8087 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3046,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3379,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.12
- Løpskapasitet
- 8.02
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 19.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0089 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0098 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0637 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0314 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0077 |
| bomVekt | 65,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1092 |
| bomStorSigma | 0,507 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0674 |
| havariVekt | 2,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0145 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8175 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0029 |
| fartSesongSin | 0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2979,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3040,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.09
- Løpskapasitet
- 12.05
- O-evne
- 3.04
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0567 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0583 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0751 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0262 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0655 |
| bomVekt | 107,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7552 |
| bomStorSigma | 1,0015 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0355 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 9,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0787 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2842,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3562,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.19
- Løpskapasitet
- 12.23
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 14,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 27.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,036 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0406 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1449 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0711 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,39 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7701 |
| bomVekt | 25,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2481 |
| bomStorSigma | 0,6533 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,053 |
| havariVekt | 2,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2924,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3144,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 22.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse, bom 9.53 | 63 | nr. 6268 |
| Bom over fem minutter | 5 | 22.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse, bom 9.53 | 126 | nr. 7495 |
| Bom over ti minutter | 50 | 21.06.2026 O-festivalen lang, bom 14.10 | 318 | nr. 6207 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | Tour de Trondheim #3 - Langdistanse | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2026 | KM lang og finale SMN-cup Inderøy | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Stafett - Individuelle klasser | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | B-åpen 17- | 54.10 | 7 /24 | 12.00 | 15.40 | 3.28 | 15.09 | 3.10 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | B-åpen 17- | 16.04 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | A6 | 20.14 | 6 | 1.21 | 8.04 | 0.32 | 8.25 | 0.09 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 56.50 | 29 /66 | 18.04 | 17.09 | 5.27 | 15.06 | 3.02 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | B-åpen 17- | 53.13 | 6 /61 | 6.25 | 14.13 | 1.43 | 15.06 | 3.02 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | AK-åpen | 20.07 | 44 /85 | 1.54 | 9.15 | 0.52 | 8.30 | 0.09 | |
| 10.06.2026 | Bygdakamp 4 - Torsbustaden | B3 | 51.04 | 22 | 17.40 | 17.24 | 6.01 | 15.06 | 3.02 | |
| 07.06.2026 | Byåsenstafetten individuelle klasser | B-åpen | 43.54 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Bygdakamp 3 | B | 40.41 | 22 | 1.57 | 13.28 | 0.39 | 14.54 | 2.34 | |
| 10.05.2026 | KM Sprintstafett individuelle klasser | AK-åpen | 22.58 | 1 /5 | 0.26 | 8.07 | 0.09 | 8.08 | 0.11 | |
| 09.05.2026 | KM Mellom NTOK | B-åpen 17- | 27.54 | 2 /5 | 3.37 | 14.50 | 1.58 | 14.54 | 2.34 | |
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | C5 | 44.17 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | B3 | 14.20 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | B-åpen 17- | 53.10 | 3 /9 | 16.06 | 16.57 | 5.08 | 14.46 | 2.36 | |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | B-åpen 17- | 11.43 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | O-sjuer 11 Røstad | A6 | 22.07 | 9 | 1.45 | 7.46 | 0.37 | 7.48 | 0.14 | – |
| 27.08.2025 | O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) | C2 | 31.02 | 11 | 1.00 | 17.29 | 0.34 | 13.36 | 0.49 | |
| 20.08.2025 | O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) | B3 | 46.20 | 27 | 7.14 | 16.19 | 2.33 | 14.41 | 2.19 | |
| 17.08.2025 | O-karusell 4 | B 5 km | 1.13.08 | 13 /16 | 15.12 | 15.29 | 3.13 | 14.41 | 2.19 | |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | B3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 47.02 | 30 | 8.30 | 15.00 | 2.43 | 13.53 | 1.55 | |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | B-åpen 17- | 7.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | C2 | 24.46 | 10 | 1.10 | 12.29 | 0.35 | 13.19 | 0.53 | |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | B3 | 38.22 | 10 | 2.58 | 12.39 | 0.59 | 13.42 | 1.40 | |
| 25.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Åpne klasser | B-åpen 17- | 34.21 | 1 /11 | 3.41 | 13.04 | 1.24 | 13.42 | 1.40 | |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 56.19 | 7 /31 | 5.26 | 14.34 | 1.24 | 13.42 | 1.40 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | B-åpen 17- | 19.46 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | C2 | 21.06 | 8 | 1.32 | 11.28 | 0.50 | 13.40 | 0.57 | |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | B3 | 37.52 | 6 | 1.48 | 12.01 | 0.34 | 13.46 | 1.44 | |
| 09.06.2024 | Vårløpet | B-åpen 17- | 27.01 | 4 /15 | 4.32 | 13.33 | 2.16 | 13.46 | 1.44 | |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | C 2 km | 22.54 | 5 /25 | 0.59 | 13.00 | 0.33 | 15.19 | 1.00 | |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | B3 | 37.58 | 8 | 1.16 | 12.41 | 0.25 | 14.36 | 1.58 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | C2 | 42.26 | 29 | 2.37 | 26.12 | 1.37 | 18.30 | 1.10 | |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Medelsvår 3 km | 42.16 | 13 /48 | 7.48 | 14.36 | 2.42 | 15.27 | 2.24 | |
| 25.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | AK-åpen | 19.09 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | B3 | 47.23 | 24 | 2.03 | 14.42 | 0.38 | 15.49 | 2.14 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C2 | 38.20 | 15 | 1.39 | 17.31 | 0.45 | 16.20 | 1.06 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | B-åpen 17- | 34.34 | 2 /22 | 3.13 | 13.07 | 1.13 | 16.25 | 2.41 | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | B-åpen 17- | 47.40 | 15 /26 | 8.38 | 20.56 | 3.48 | 16.25 | 2.41 | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2023 | Vårløpet | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Medelsvår 3 km | 41.55 | 20 /45 | 9.08 | 17.07 | 3.44 | – | – | – |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2022 | O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen | C2 | 32.44 | 11 | 2.47 | 14.27 | 1.14 | 14.29 | 1.18 | |
| 14.08.2022 | KM Sprint | AK-åpen | 18.56 | 3 /3 | 1.58 | 9.16 | 0.58 | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Skøynarkarusell 3 | C2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | C5 | 55.52 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | C5 | 52.04 | 4 | 5.53 | 14.16 | 1.37 | 13.20 | 1.10 | |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | C5 | 46.08 | 1 | 0.53 | 11.41 | 0.13 | 12.22 | 0.45 | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | C 5 | 34.07 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2019 | O-Sjuer 1 | A6 | 29.18 | 5 | 2.38 | 12.38 | 1.08 | – | – | – |
| 23.05.2018 | O-sjuer nr 5 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2017 | Skøynarkarusell 4 | C | 17.02 | 4 | 0.35 | 8.13 | 0.17 | – | – | – |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Stafett | MIX | Frol IL 1 | 3 | 52.03 | 3 | 3 |