Løperprofil
Asbjørn Strøm
Skøynar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
14 løp
C-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.53
- Løpskapasitet
- 16.47
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 26.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3948 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,349 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0748 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1563 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8891 |
| bomVekt | 6,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4399 |
| bomStorSigma | 0,8348 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4464,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4758,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.44
- Løpskapasitet
- 18.45
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.56
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 01.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3827 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3951 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0802 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2133 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9834 |
| bomVekt | 10,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4886 |
| bomStorSigma | 0,9028 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0816 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4413 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4876,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.19
- Løpskapasitet
- 17.48
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.09
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 18.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3317 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3563 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1018 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1948 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9726 |
| bomVekt | 4,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3962 |
| bomStorSigma | 0,7984 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0675 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4201,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4559,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.36
- Løpskapasitet
- 14.10
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.47
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1154 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,14 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2172 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0133 |
| bomVekt | 1,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3724 |
| bomStorSigma | 0,784 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3384,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3727,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 44 | 09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet, bom 12.17 | 60 | – |
| Bom over fem minutter | 44 | 09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet, bom 12.17 | 101 | – |
| Bom over ti minutter | 44 | 09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet, bom 12.17 | 311 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | 1,5N | 20.52 | – | 0.10 | 15.30 | 0.07 | 16.49 | 0.55 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | C2 | 45.47 | 28 | 1.44 | 21.12 | 0.48 | 20.10 | 1.03 | |
| 11.05.2022 | SK4 | N-Åpen | 25.46 | – | 1.41 | 21.40 | 1.25 | – | – | – |
| 01.09.2021 | Bygdakamp 6 | B3 | 1.05.15 | 29 | 3.24 | 19.53 | 1.02 | 19.41 | 1.38 | |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | B3 | 1.01.21 | 20 | 13.54 | 23.52 | 5.24 | 19.23 | 1.46 | |
| 19.05.2021 | Skøynarkarusell 4 | B 3 | 54.21 | 4 | 0.09 | 18.05 | 0.03 | 19.30 | 1.19 | |
| 20.09.2020 | Klubbmesterskap | B | 1.01.36 | 5 | 3.05 | 19.32 | 0.59 | 19.56 | 1.28 | |
| 12.09.2020 | Mini-Ælgjakten | B3 | 1.05.15 | 29 | 3.24 | 20.08 | 1.03 | 19.56 | 1.28 | |
| 09.09.2020 | Skøynarkarusell 12 | B3 | 1.12.08 | 9 | 8.45 | 23.51 | 2.54 | 19.56 | 1.28 | |
| 26.08.2020 | Skøynarkarusell 10 Åsfjellet | C2 | 32.46 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2020 | våttåberget skynarkarusell 23.7 | C/B2 | 41.47 | 7 | 1.38 | 16.34 | 0.39 | 17.02 | 0.51 | – |
| 09.07.2020 | Skøynarkarusell 6 | C/B-2,6km | 40.40 | 3 | 1.26 | 15.56 | 0.34 | 17.02 | 0.51 | – |
| 04.06.2020 | Skøynarkarusell Holåsen | C5 | 40.37 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | B3 | 39.33 | 35 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Bygdakamp 5 | B3 | 43.52 | 30 | 1.43 | 16.49 | 0.39 | 17.08 | 1.22 | |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | B3 | 52.36 | 28 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | Skøynarkarrusell | C3 | 1.00.28 | 9 | 4.11 | 14.09 | 0.59 | 13.44 | 1.04 | |
| 24.04.2019 | BK 1 | B 3 | 35.14 | 29 | 0.10 | 14.56 | 0.04 | 16.51 | 1.31 | |
| 10.04.2019 | Skøynarkarusell 2 | C/B-2,2km | 50.52 | – | 10.27 | 16.50 | 3.28 | – | – | – |
| 07.10.2018 | Klubbmesterskap 2018 | B3 | 36.48 | 7 | 0.27 | 16.23 | 0.12 | 17.40 | 1.42 | |
| 05.09.2018 | BK 6 | B 3 | 50.57 | 18 | 3.50 | 16.53 | 1.16 | 17.50 | 2.02 | |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | C2 | 30.31 | 15 | 3.28 | 14.05 | 1.36 | 13.16 | 0.59 | |
| 23.05.2018 | Skøynarkarusell 5 | C2 | 25.15 | 5 | 1.56 | 11.42 | 0.54 | 12.24 | 0.53 | |
| 18.05.2018 | Skøynarkarusell 4 | C - 2km | 27.28 | 9 | 1.22 | 12.02 | 0.36 | 12.24 | 0.53 | |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | B3 | 55.10 | 24 | 7.35 | 17.56 | 2.28 | 17.35 | 2.03 | |
| 24.05.2017 | Bygdakamp 2 | C 2 | 25.48 | 7 | 1.06 | 11.28 | 0.29 | 12.55 | 0.59 | |
| 10.05.2017 | Skøynarkarusell 4 | C | 26.26 | 6 | 3.12 | 12.45 | 1.33 | 12.55 | 0.59 | |
| 14.09.2016 | O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap | B3 Skøynar | 45.43 | 4 | 1.13 | 17.55 | 0.29 | 18.30 | 1.59 | |
| 24.08.2016 | Bygdakamp 5 - Verdal | B3 | 48.00 | 22 | 1.21 | 16.22 | 0.28 | 18.12 | 2.09 | |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | B3 | 47.17 | 45 | 11.36 | 22.37 | 5.33 | 18.47 | 2.40 | – |
| 11.05.2016 | O-sjuer nr. 4 | C2 Skøynar | 33.11 | 5 | 2.34 | 14.18 | 1.06 | 14.32 | 1.28 | – |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | C2 | 50.03 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2015 | O-sjuer nr 9 og BK 4 | C2 | 37.26 | 11 | 8.26 | 17.53 | 4.02 | – | – | – |
| 18.06.2014 | Bygdakamp nr4, Skøynar | B3 | 46.33 | 22 | 2.56 | 15.47 | 1.00 | – | – | – |
| 19.05.2012 | KM mellomdistanse | H 70- | 27.10 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |