Løperprofil
Anne Fjellbirkeland
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
22 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 1722 av 2067
Nr. 1722 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 155 av 192 i klassen D60–64 · nr. 34 av 41 i 1964-kullet
- Forventet kmtid
- 18.21
- Løpskapasitet
- 16.53
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4017 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4062 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0735 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0253 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,264 |
| bomVekt | 92,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4709 |
| bomStorSigma | 0,6961 |
| antallBom | 67 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0639 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 6,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0179 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0875 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4495,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4882 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.39
- Løpskapasitet
- 12.26
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mai (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 24.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4281 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4437 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0611 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0531 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0762 |
| bomVekt | 37,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2467 |
| bomStorSigma | 0,5762 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0513 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0914 |
| havariVekt | 1,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9334 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0052 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4611,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4689,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.25
- Løpskapasitet
- 17.01
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2842 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3073 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,082 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6335 |
| bomVekt | 5,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6017 |
| bomStorSigma | 0,8927 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4001,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4332,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 03.10.2026 KM Mellom, bom 2.33 | 60 | nr. 7335 |
| Bom over fem minutter | 232 | 06.04.2024 Vestlandspremieren-II, bom 6.47 | 232 | nr. 1393 |
| Bom over ti minutter | 299 | 20.08.2022 Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 5/2022), bom 13.09 | 299 | nr. 3028 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | KM Mellom | D 50- | 55.31 | 10 /15 | 10.34 | 19.33 | 3.43 | 18.21 | 1.27 | |
| 27.09.2026 | Samnanger Open med Samnangermesterskap | MellomD | 1.11.12 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | D 60- | 39.19 | 7 /8 | 4.04 | 17.58 | 1.51 | 17.49 | 1.26 | |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | B-åpen 17- | 49.00 | 7 /17 | 0.21 | 16.42 | 0.07 | – | – | – |
| 21.05.2026 | IL Gular Klubbmesterskap (åpent) | D/H17C | 31.20 | 3 /7 | 3.13 | 17.06 | 1.48 | 17.55 | 1.30 | |
| 24.10.2025 | Höst Open sprint 2025 | D60 | 31.19 | 32 /35 | 3.35 | 14.28 | 1.39 | 12.24 | 0.13 | |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | D 60- | 1.46.27 | 4 /4 | 4.10 | 19.57 | 0.47 | 18.37 | 1.39 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | D 60- | 58.26 | 3 /4 | 5.20 | 18.52 | 1.43 | 18.37 | 1.39 | |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Vestlandspremieren-III | D 60- | 1.17.19 | 4 /5 | 8.38 | 17.14 | 1.55 | 17.55 | 1.52 | |
| 25.10.2024 | Höst-Open sprint | D60 | 27.28 | 24 /36 | 1.48 | 12.22 | 0.49 | 11.22 | 0.10 | |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 60- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 60- | 1.04.53 | 35 /45 | 11.20 | 19.44 | 3.27 | 18.06 | 1.52 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 60- | 23.00 | 26 /35 | 0.29 | 11.21 | 0.14 | 11.19 | 0.12 | |
| 04.06.2024 | IL Gular klubbmesterskap 2024 | D/H17C | 41.07 | 5 /5 | 3.17 | 16.20 | 1.18 | 18.06 | 1.52 | |
| 05.05.2024 | Krinsløp mellomdistanse | D 60- | 1.04.43 | 3 /3 | 3.58 | 18.07 | 1.07 | 18.04 | 1.41 | |
| 04.05.2024 | Førde IL Krinsløp Mellom | D60 | 1.05.52 | 2 /3 | 5.31 | 16.57 | 1.25 | 18.04 | 1.41 | |
| 03.05.2024 | Førde IL KM Sprint Sogn og Fjordane | D60 | 25.15 | 3 /3 | 0.54 | 10.55 | 0.23 | 11.07 | 0.14 | – |
| 07.04.2024 | Vestlandspremieren-III (Hordalandscupen 1) | D 60- | 1.13.04 | 5 /10 | 4.51 | 18.16 | 1.13 | 18.21 | 1.54 | |
| 06.04.2024 | Vestlandspremieren-II | D 60- | 55.43 | 7 /8 | 12.41 | 21.36 | 4.55 | 18.21 | 1.54 | |
| 05.04.2024 | Vestlandspremieren-I | DB | 35.01 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | Odda 2-dagars 2023 (KM langdistanse Hordaland + Hordalandscup 6/23) | D 50- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2023 | Odda 2-dagars 2023 (Hordalandscup 5/23) | D 50- | 54.17 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 19.07.2023 | CalOFest Stage 3 NRE Long | F55+ | 1.09.03 | 3 /6 | 5.59 | 16.04 | 1.24 | 17.43 | 1.40 | |
| 17.07.2023 | CalOFest Stage 1 NRE Sprint | F55+ | 26.31 | 4 /7 | 1.56 | 13.01 | 0.57 | 11.41 | 0.16 | – |
| 06.06.2023 | IL Gular Klubbmesterskap 2023 | D 17- | 1.12.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Hordalandscup 2/23 | D 50- | 55.53 | 6 /7 | 6.57 | 19.32 | 2.26 | 18.24 | 1.44 | |
| 16.04.2023 | Kristtornløp (Hordalandscup 1/23) | D 50- | 1.42.52 | 2 /3 | 3.41 | 17.53 | 0.38 | 18.11 | 1.42 | |
| 10.09.2022 | Møllesprinten | D50 | 1.03.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Mellom | D 50- | 49.50 | 4 /5 | 7.31 | 18.50 | 2.50 | 18.15 | 2.19 | – |
| 20.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 5/2022) | D 50- | 1.27.02 | 4 /4 | 16.49 | 20.22 | 3.56 | 18.15 | 2.19 | – |
| 07.04.2013 | Kristtornløpet (HOK-rankingløp 1) | D35K | 50.05 | 2 /11 | 6.23 | 14.49 | 1.53 | 16.02 | 1.52 | |
| 06.04.2013 | Kristtornspretten | D40- | 1.12.00 | 14 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2012 | Klubbmesterskap IL Gneist | FK | 45.25 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2012 | KM lang og HOK-rankingfinale | D 40- | 1.32.37 | 7 /8 | 8.18 | 17.57 | 1.36 | 17.08 | 2.14 | |
| 11.08.2012 | Vestlandsmesterskap | D 17-AK | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2012 | Fjord-O West 2012 | D 45- | 25.27 | 17 /20 | 2.12 | 12.39 | 1.06 | – | – | – |
| 28.06.2012 | Fjord-O West 2012 | D 45- | 52.17 | 16 /20 | 13.22 | 18.54 | 4.50 | 16.16 | 2.09 | |
| 12.06.2011 | Pinseløp - HOK-ranking nr.4 | D35K | 51.36 | 2 /4 | 7.32 | 15.08 | 2.13 | 14.15 | 1.11 | – |
| 11.06.2011 | Pinseløp | D35K | 33.52 | 1 /3 | 1.22 | 13.40 | 0.33 | 14.15 | 1.11 | – |