Løperprofil

Randi Ulseth

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

C-rankingen

24 løp
12.0014.0016.0018.00201320142015201620172018O-sjuer nr 4 06.06.2012: 18.58O-sjuern 5 og Klubbmesterskap 08.05.2013: 13.26O-sjuern 8 14.08.2013: 14.11O-sjuern 9 28.08.2013: 18.33O-sjuer 6, Rinnbustaden 25.06.2014: 11.47O-sjuer 7, Heståsdalen 13.08.2014: 11.25O-sjuer 8, Rinnleiret 27.08.2014: 18.13O-sjuer nr 3 29.04.2015: 10.56O-sjuer nr 4 og BK 1 06.05.2015: 11.34O-sjuer nr 5 13.05.2015: 11.35O-sjuer nr 6 10.06.2015: 12.16Bygdakamp 3 17.06.2015: 11.33O-sjuer nr 9 og BK 4 19.08.2015: 10.36Bygdakamp 5, Skøynar 26.08.2015: 11.52O-sjuer nr. 8 17.08.2016: 16.23Bygdakamp 5 - Verdal 24.08.2016: 14.38O-sjuer nr 5 23.05.2018: 15.26Bygdakamp 3 30.05.2018: 16.59O-sjuer nr. 8 15.08.2018: 16.09

N-rankingen

6 løp
12.0015.0018.0021.002015201620172018O-sjuer 3, Børsåsen 07.05.2014: 14.02Bygdakamp nr.2, Frol il 28.05.2014: 17.53Bygdakamp 2 - Verdal 18.05.2016: 23.04O-sjuer nr. 7 22.06.2016: 11.40Bygdakamp 4 13.06.2018: 12.23

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
16.31
Løpskapasitet
14.20
O-evne
2.12
Jevnhet ±
8,8 %
Usikkerhet ±
9.09
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
99 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 04.05.2016)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1132
fartMuRaa (evne før krymping)0,5286
fartSigma (dagsform-spredning)0,0877
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,4407
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,11
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,003
bomVekt0,11
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5935
bomStorSigma0,8833
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0836
havariVekt0
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3372,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3888,5
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
16.00
Løpskapasitet
14.23
O-evne
1.37
Jevnhet ±
12,3 %
Usikkerhet ±
6.24
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,2
Typisk bom
86 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
25 (sist 15.08.2018)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1172
fartMuRaa (evne før krymping)0,1459
fartSigma (dagsform-spredning)0,1234
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3362
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)1,63
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9646
bomVekt3,35
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4508
bomStorSigma0,8215
antallBom34
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0684
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0005
fartSesongSin0,0005
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3398,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3780,2
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.13
Løpskapasitet
10.44
O-evne
1.29
Jevnhet ±
11,9 %
Usikkerhet ±
5.14
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,2
Typisk bom
79 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 13.06.2018)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1622
fartMuRaa (evne før krymping)−0,3108
fartSigma (dagsform-spredning)0,1185
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3562
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,44
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0214
bomVekt1,1
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3739
bomStorSigma0,8132
antallBom15
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0329
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2568,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2923,3
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (388 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 49 24.08.2016 Bygdakamp 5 - Verdal, bom 3.21 96 –
Bom over fem minutter 75 08.06.2016 O-sjuer nr. 6, bom 10.09 226 –
Bom over ti minutter 75 08.06.2016 O-sjuer nr. 6, bom 10.09 226 –

Løp

49 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
29.08.2018 O-sjuer nr. 9 N1/C2 15.52 – – – – – – –
15.08.2018 O-sjuer nr. 8 C2 24.17 15 1.24 16.09 0.56 16.05 0.53
13.06.2018 Bygdakamp 4 N1 17.45 – 1.28 12.23 1.01 12.56 1.24
30.05.2018 Bygdakamp 3 C 2 35.38 22 3.00 16.59 1.26 15.35 0.53
23.05.2018 O-sjuer nr 5 C2 35.24 18 1.02 15.26 0.27 15.35 0.53
24.08.2016 Bygdakamp 5 - Verdal C2 35.11 9 4.54 14.38 2.02 13.00 0.54
17.08.2016 O-sjuer nr. 8 C2 44.27 13 2.28 16.23 0.55 13.00 0.54
22.06.2016 O-sjuer nr. 7 N1 16.41 – 1.31 11.40 1.04 14.07 1.35
08.06.2016 O-sjuer nr. 6 N1 56.37 – 11.32 (21.54) 4.28 14.07 1.35
25.05.2016 O-sjuer nr. 5 C2 56.28 22 3.41 (24.47) 1.37 12.10 0.50
18.05.2016 Bygdakamp 2 - Verdal N1 38.17 – 4.48 23.04 2.54 19.16 1.21
04.05.2016 Bygdakamp 1 - Skøynar B3 1.08.57 39 2.17 22.27 0.45 – – –
20.04.2016 O-sjuer nr. 2 N1/C2 11.36 – – – – – – –
13.04.2016 O-sjuer nr. 1 N1/C2 11.05 10 – – – – – –
19.09.2015 Klubbmesterskap N1 29.07 – – – – – – –
26.08.2015 Bygdakamp 5, Skøynar C2 21.23 7 3.19 11.52 1.50 12.13 0.44
19.08.2015 O-sjuer nr 9 og BK 4 C2 22.13 2 1.03 10.36 0.30 12.13 0.44
12.08.2015 O-sjuer nr 8 C2 32.00 17 1.21 (18.41) 0.47 12.13 0.44
17.06.2015 Bygdakamp 3 C2 22.43 5 1.08 11.33 0.35 12.17 0.45
10.06.2015 O-sjuer nr 6 C2 23.41 7 0.22 12.16 0.11 12.17 0.45
13.05.2015 O-sjuer nr 5 C2 28.38 1 1.26 11.35 0.35 12.14 0.51
06.05.2015 O-sjuer nr 4 og BK 1 C2 22.24 6 1.39 11.34 0.51 12.14 0.51
29.04.2015 O-sjuer nr 3 C2 18.10 1 0.09 10.56 0.05 12.59 1.02
22.04.2015 O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint C2 7.35 4 – – – – – –
15.04.2015 O-sjuer nr 1 C2 8.22 1 – – – – – –
17.09.2014 O-sjuer 10, Røstad C2 16.57 16 0.04 (23.02) 0.05 13.48 1.07
10.09.2014 O-sjuer 9, Børsåsen C2 29.49 DSQ – – – – – –
27.08.2014 O-sjuer 8, Rinnleiret C2 19.09 18 6.05 18.13 5.47 13.36 1.13
13.08.2014 O-sjuer 7, Heståsdalen C2 20.07 3 0.29 11.25 0.16 13.36 1.13
25.06.2014 O-sjuer 6, Rinnbustaden C2 18.15 4 0.49 11.47 0.32 14.01 1.11
18.06.2014 Bygdakamp nr4, Skøynar C2 40.45 36 0.49 (23.10) 0.28 14.01 1.11
11.06.2014 O-sjuer 5, Staup C2 9.18 4 – – – – – –
28.05.2014 Bygdakamp nr.2, Frol il N1.5 40.19 – 2.08 17.53 0.57 13.17 1.05 –
07.05.2014 O-sjuer 3, Børsåsen N1 18.54 – 2.56 14.02 2.11 13.17 1.05 –
11.09.2013 O-sjuern 10 C2 32.02 23 – – – – – –
28.08.2013 O-sjuern 9 C2 38.01 6 12.19 18.33 6.00 15.47 1.40
14.08.2013 O-sjuern 8 C2 23.15 7 0.36 14.11 0.22 15.47 1.40
12.06.2013 O-sjuern 7 C2 1.01.05 18 6.18 (26.34) 2.44 16.22 1.10
22.05.2013 O-sjuern 6 N1 20.40 – 1.27 10.56 0.46 – – –
08.05.2013 O-sjuern 5 og Klubbmesterskap C2 23.25 4 0.45 13.26 0.26 14.37 0.46
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap C2 14.02 3 – – – – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 N1 11.40 – – – – – – –
05.09.2012 O-sjuer nr 10 C2 uten tid – DNS – – – – – –
29.08.2012 O-sjuer nr. 9 C2 25.25 7 – – – – – –
22.08.2012 O-sjuer nr 8 C2 17.53 3 – – – – – –
20.06.2012 Bygdakamp 4 C2 34.53 11 – – – – – –
13.06.2012 O-sjuer nr. 5 C2 59.23 16 – – – – – –
06.06.2012 O-sjuer nr 4 C2 32.28 5 1.01 18.58 0.36 18.03 1.05 –
30.05.2012 O-sjuer nr 3 C2 30.18 9 2.53 19.21 1.51 – – –

Løp per år

2012: 6 løp620122013: 8 løp820132014: 9 løp920142015: 11 løp1120152016: 9 løp9201620172018: 5 løp52018