Løperprofil
Fredrik Haugen
Gaula
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 10.24
- O-evne
- 3.31
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 131 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0846 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0027 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0985 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,07 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,7661 |
| bomVekt | 18,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8738 |
| bomStorSigma | 0,8809 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,2012 |
| havariVekt | 3,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2770,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3705,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.18
- Løpskapasitet
- 8.01
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0108 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1033 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0543 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1559 |
| bomVekt | 16,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4397 |
| bomStorSigma | 0,6021 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0768 |
| havariVekt | 0,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2972,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3076,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.01
- Løpskapasitet
- 13.54
- O-evne
- 3.07
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0828 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1367 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,081 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0547 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3976 |
| bomVekt | 19,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6813 |
| bomStorSigma | 0,8043 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,044 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 2,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0109 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0999 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3269,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4003,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 11.09.2026 Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale, bom 2.25 | 21 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 29 | 11.07.2026 Nerskogen løp 1, bom 6.29 | 29 | nr. 5233 |
| Bom over ti minutter | 65 | 04.07.2026 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2, bom 12.50 | 65 | nr. 5764 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | Tour de Trondheim #3 - Langdistanse | H 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2026 | Tour de Trondheim #2 - Mellomdistanse | H 17- | 2.04.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2026 | Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale | H 21- | 27.47 | 18 /21 | 3.36 | 9.52 | 1.17 | – | – | – |
| 11.07.2026 | Nerskogen løp 1 | Lang | 1.24.25 | 10 | 26.51 | 15.31 | 4.56 | 15.15 | 3.50 | – |
| 10.07.2026 | Leik 3dagers Løp 2 | Mellom | 1.03.25 | 8 | 11.58 | 19.18 | 3.39 | 15.15 | 3.50 | – |
| 05.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | B-åpen 17- | 1.18.50 | 5 /8 | 2.27 | 15.59 | 0.30 | 17.49 | 3.23 | – |
| 04.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | B-åpen 17- | 55.45 | 4 /9 | 18.45 | 20.51 | 7.01 | 17.49 | 3.23 | – |
| 03.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | B-åpen 17- | 31.23 | 4 /8 | 6.02 | 18.04 | 3.28 | 17.49 | 3.23 | – |
| 30.06.2026 | Løp 11 - Gråkallen | H 16-34 år/Mellom (rød) | 1.01.04 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2023 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | N1-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2022 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | GrønnN1 | – | – | – | – | – | – | – | – |