Løperprofil
Theodor Hestegrei Høknes
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.33
- Løpskapasitet
- 7.13
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4511 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,408 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0939 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1213 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0596 |
| bomVekt | 4,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4654 |
| bomStorSigma | 0,8317 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,134 |
| havariVekt | 1,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1919,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2276,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.16
- Løpskapasitet
- 7.04
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1377 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0792 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0802 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0744 |
| bomVekt | 8,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2122 |
| bomStorSigma | 0,6475 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0731 |
| havariVekt | 1,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2618,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2697,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.51
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 2.33
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0432 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0039 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1197 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0451 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1282 |
| bomVekt | 44,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6998 |
| bomStorSigma | 0,7947 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0523 |
| havariVekt | 4,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0108 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8925 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2893,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3492,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 51 av 208
Nr. 51 av 208 blant menn i Norge · nr. 9 av 30 i klassen H13–14 · nr. 1 av 9 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 11.35
- Løpskapasitet
- 10.11
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 19.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2266 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2195 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0955 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0346 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,35 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9565 |
| bomVekt | 61,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3619 |
| bomStorSigma | 0,7695 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1553 |
| havariVekt | 8,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7184 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0039 |
| fartSesongSin | 0,0122 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2402,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2734,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 65 | 20.05.2026 O-karusell 3, bom 2.11 | 65 | – |
| Bom over fem minutter | 71 | 20.05.2026 O-karusell 3, bom 9.48 | 122 | – |
| Bom over ti minutter | 262 | hele karrieren siden 2023 | 262 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | O-karusell 6 | B | 36.51 | 2 | 2.44 | 13.08 | 0.58 | 15.13 | 2.45 | |
| 27.08.2026 | SMN Cup 4 | H 13-14 | 23.58 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord | B3 | 59.50 | 23 | 2.29 | 19.00 | 0.47 | 16.09 | 3.08 | |
| 19.08.2026 | O-karusell 5 | C | 30.36 | 1 | 1.13 | 9.12 | 0.22 | 10.57 | 1.23 | |
| 03.06.2026 | O-karusell 4 - Verdalsmesterskap | C | 30.56 | 1 | 3.33 | 10.56 | 1.15 | 11.40 | 1.35 | |
| 27.05.2026 | Bygdakamp 3 | B | 39.22 | 18 | 2.51 | 13.02 | 0.57 | 15.58 | 3.48 | |
| 20.05.2026 | O-karusell 3 | B 3 km | 1.28.19 | 11 /14 | 16.29 | 21.32 | 4.01 | 16.00 | 3.48 | |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | C2 | 31.09 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2026 | O-karusell 2 | B | 34.48 | 4 /13 | 9.21 | 15.13 | 4.05 | 16.00 | 3.48 | |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | C5 | 59.12 | 5 | 9.53 | 13.40 | 2.17 | 12.51 | 1.41 | |
| 22.04.2026 | O-karusell 1 | A | 28.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2026 | Påskeløp | C1,5 | 20.54 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | O-karusell 6, Bygdakamp 6 | C2 | 19.31 | 13 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | O-karusell 5, VM-lang | C 2 km | 25.30 | 4 /12 | 1.22 | 10.36 | 0.34 | 12.27 | 1.32 | |
| 20.08.2025 | O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) | C2 | 24.04 | 8 | 3.04 | 13.06 | 1.40 | 12.27 | 1.32 | |
| 13.08.2025 | Treningsløp | C 4 km | 1.03.13 | 7 | 2.50 | 15.36 | 0.42 | 12.27 | 1.32 | |
| 11.06.2025 | Treningsløp | C 2 km | 37.32 | 6 | 14.55 | 18.03 | 7.10 | 12.49 | 2.03 | |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | B 3 km | 49.42 | 24 /42 | 7.04 | 18.23 | 3.14 | 16.54 | 2.18 | – |
| 28.05.2025 | Treningsløp | C 2 km | 34.39 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | O-karusell 2 | B 3 km | 50.55 | 10 /16 | 3.09 | 19.14 | 1.11 | – | – | – |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | C2/B3 | 21.02 | 23 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | O-karusell 1 | A 3 | 24.16 | 18 /30 | 1.40 | 9.13 | 0.38 | – | – | – |
| 21.04.2025 | Påskeløp | Kort | 1.03.22 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2024 | O-karusell 7 | Kort | 33.37 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | O-karusell 6 | C3km | 38.27 | 2 /9 | 1.57 | 9.37 | 0.29 | 11.49 | 1.00 | |
| 14.08.2024 | O-karusell 5 | C 2 | 29.12 | 2 /13 | 0.33 | 11.39 | 0.13 | 12.48 | 1.09 | |
| 14.08.2024 | O-karusell 5 | Råtass | 36.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | O-karusell 4 / VM Lang | C 2 | 35.52 | 3 /5 | 1.57 | 13.31 | 0.44 | 13.26 | 1.29 | – |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | C2 | 26.57 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Treningsløp | C 2 km | 24.27 | 2 | 2.24 | 12.24 | 1.13 | 13.26 | 1.29 | – |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | C 2 km | 25.28 | 12 /25 | 4.54 | 14.28 | 2.47 | – | – | – |
| 22.05.2024 | Treningsløp - WOW | C 2 km | 36.35 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Treningsløp - WOW | Råtass | 21.17 | – | 0.34 | 8.32 | 0.14 | 11.21 | 1.12 | – |
| 15.05.2024 | O-karusell 2 | Råtass | 0.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | N 1 / Råtass | 26.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | O-karusell 3 | Råtass | 22.40 | – | 7.03 | 18.08 | 5.38 | – | – | – |