Løperprofil
Marie Bjordal Veggan
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.10
- Løpskapasitet
- 11.57
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0554 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4814 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0738 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,299 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0366 |
| bomVekt | 1,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4443 |
| bomStorSigma | 0,765 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9514 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3179,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3504,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.42
- Løpskapasitet
- 7.29
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0787 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3984 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3122 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0592 |
| bomVekt | 1,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1882 |
| bomStorSigma | 0,6681 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2777,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2854,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.31
- Løpskapasitet
- 11.28
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.15
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.03.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1104 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1478 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3283 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,026 |
| bomVekt | 0,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5277 |
| bomStorSigma | 0,8557 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2696,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3179,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.59
- Løpskapasitet
- 11.11
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 12,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 25.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1363 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0959 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1283 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,338 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0483 |
| bomVekt | 2,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4515 |
| bomStorSigma | 0,8486 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7027 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2639,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3063,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.23
- Løpskapasitet
- 7.02
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 16.09.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5867 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6109 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1234 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3763 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9664 |
| bomVekt | 1,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3522 |
| bomStorSigma | 0,7835 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1681,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2001,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 05.05.2019 Romeriksløpet 2019, bom 3.00 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 181 | 21.10.2017 Blodslitet 2017, bom 9.15 | 243 | – |
| Bom over ti minutter | 599 | hele karrieren siden 2012 | 599 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2019 | Folloløpet med Trimtex Cup | Direkte C | 50.01 | 10 /12 | 4.05 | 20.18 | 1.39 | 17.58 | 1.10 | |
| 18.06.2019 | Klubbmesterskap sprint Oppsal | Damer | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Dag 1 | Damer | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2019 | Midtsommersprinten | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2019 | Camp Stokke sprinttrening | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | Dir B | 1.20.00 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | DirC | 53.56 | 14 /19 | 6.23 | 20.59 | 2.29 | 17.44 | 1.16 | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | D13-16 | 38.47 | 49 /61 | 4.08 | 13.21 | 1.25 | 11.06 | 0.16 | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | D13 | 59.59 | 23 /25 | 8.00 | 25.11 | 3.22 | – | – | – |
| 25.08.2018 | Folloløpet med KM lang og Trimtex Cup | D 11-12 | 49.54 | 15 /16 | 2.16 | 22.46 | 1.02 | 17.01 | 1.16 | |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2018 | Gromløpet - KM mellom Trimtex Cup | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2018 | Pinseløpets ungdomsstafett, resultater rapportering og fakturering | D 11-12_1_2 | 26.03 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2018 | OK Øst mellomdistanse, uttakningsløp til Unionsmatchen | D 11-12 | 25.08 | 2 /8 | 1.02 | 13.45 | 0.34 | 15.59 | 1.20 | |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | D11-12 | 40.07 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | D 11-12 | 42.50 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | D 11-12 | 46.40 | 31 /36 | 6.49 | 22.16 | 3.15 | 17.31 | 1.39 | |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | D11 | 42.10 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | D 11-12 | 34.55 | 6 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | D11-12 | 1.24.18 | 48 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2017 | Trimtex Cup finale | D 11-12 | 13.14 | 23 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2017 | Høstløpet med Trimtex-cup og OSI/GeoForm Rankingløp 16 | N-ÅPEN | 21.56 | 7 /39 | 0.13 | 12.34 | 0.07 | 12.33 | 0.42 | |
| 03.09.2017 | Romeriksløpet, KM mellomdistanse AOOK | D 11-12 | 25.37 | 13 /15 | 3.39 | 19.43 | 2.49 | 16.34 | 1.38 | |
| 11.06.2017 | Gromløpet | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp | D 11-12 | 48.41 | 8 /11 | 4.28 | 17.19 | 1.35 | 17.11 | 1.51 | |
| 09.05.2017 | Høydepunktet med KM Sprint, Trimtex-Cup | D 11-12 | 26.47 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | Fossumløpet | D 11-12 | 32.25 | 15 /20 | 2.02 | 17.13 | 1.05 | 17.48 | 1.59 | |
| 02.05.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 5 | D11 | 53.51 | 17 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | D11-12 | 51.52 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2017 | Smaaleneneløpet | D11-12N | 15.15 | 1 /3 | 0.53 | 17.12 | 1.00 | 18.43 | 2.36 | – |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | D 11-12N | 35.01 | 6 /6 | 12.17 | (26.39) | 9.21 | 18.43 | 2.36 | – |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | D 11-12 | 47.27 | 19 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2017 | Norwegian Spring - Vårspretten | D 11-12N | 28.49 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2017 | Oslo City Cup, løp nr.2 | D 11-12 | 46.32 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 1 | D 11-12 | 51.41 | 19 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | N-åpen | 45.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2016 | Heming 100 år - KM Mellom - Trimtex-cup | D -10 | 33.41 | – | 1.41 | 13.59 | 0.42 | 13.15 | 0.46 | |
| 14.08.2016 | Drammensløpet | N-åpen | 23.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2016 | Oslo City Cup - finale | D rekrutt | 24.22 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Oslo City Cup 2016, løp 4 | DR | 25.38 | 10 /16 | 1.48 | 15.06 | 1.04 | – | – | – |
| 19.04.2016 | Oslo City Cup 2016 Løp 3 | DRekrutt | 18.10 | 7 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2016 | Smaaleneneløpet | D10 | 24.07 | – | 0.05 | 10.56 | 0.02 | 13.53 | 0.47 | |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | D Rekrutt | 19.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr.1 | D Rekrutt | 15.38 | 4 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2015 | Trollnatta | Troll-Mellom | 35.25 | 34 | 0.58 | 18.25 | 0.30 | – | – | – |
| 13.09.2015 | Rekruttenes o-dag | D 10 | 54.39 | – | 4.03 | 16.19 | 1.13 | 15.25 | 0.51 | |
| 29.08.2015 | KM lang AOOK | N-åpen | 37.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2015 | Ringerike 2 dagers dag2 | N-åpen | 22.34 | – | 1.53 | 15.51 | 1.19 | 15.18 | 0.48 | |
| 07.06.2015 | Trimtex cup (AOOK) PWT cup og KM mellom (BuOK) | N-åpen | 34.14 | 28 /34 | 2.21 | 18.06 | 1.15 | 15.32 | 0.47 | |
| 21.09.2014 | Folloløpet med KM mellomdistanse og Trimtex Cup | N-åpen | 26.50 | 10 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2014 | Rekruttenes o-dag 2014. | N-åpen | 31.29 | – | 1.10 | 14.55 | 0.33 | 15.26 | 0.44 | |
| 18.05.2014 | Gromløpet 2014 | N-Åpen | 34.50 | – | 3.17 | 15.33 | 1.28 | 17.27 | 0.49 | |
| 10.05.2014 | Knut Valstads Minneløp | N-åpen | 48.15 | – | 1.20 | 24.02 | 0.40 | 17.27 | 0.49 | |
| 15.09.2013 | Rekruttenes o-dag og finale i Trimtexcup | N-åpen | 45.35 | – | 1.41 | 22.43 | 0.50 | 17.46 | 0.49 | |
| 07.09.2013 | KM Mellomdistanse AOOK. Trimtexcup | N-åpen | 20.35 | – | 0.20 | 16.23 | 0.16 | 17.46 | 0.49 | |
| 25.08.2013 | Romeriksløpet, langdistanse | N-åpen | 39.46 | – | 3.11 | 20.54 | 1.40 | 17.03 | 0.56 | |
| 02.06.2013 | Gromløpet og Trimtexcup | N-åpen | 29.35 | – | 2.28 | 15.19 | 1.17 | 15.56 | 0.45 | |
| 12.05.2013 | Nydalten. Trimtexcup og uttak Unionsmatchen | N-åpen | 26.47 | – | 0.48 | 18.53 | 0.34 | 17.05 | 0.52 | – |
| 08.09.2012 | Bækkelagets Høstløp - KM sprint , Trimtexcup | N-åpen | 20.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2012 | Knut Valstads Minneløp, Trimtexcup | N-åpen | 31.59 | – | 0.45 | 17.05 | 0.24 | – | – | – |