Løperprofil
Elin Neckén
FK Finn
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.27
- Løpskapasitet
- 13.51
- O-evne
- 0.35
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 22
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 35 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2025 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2042 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0895 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0185 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 21,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5749 |
| bomVekt | 197,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3142 |
| bomStorSigma | 0,7585 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0207 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 10,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0071 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1665 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0156 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3688,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3845,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 12.24
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4249 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4994 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,06 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0433 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5102 |
| bomVekt | 24,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0406 |
| bomStorSigma | 0,431 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0505 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2885 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4596,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4679,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.18
- Løpskapasitet
- 14.37
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 14.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1319 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1294 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0676 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9958 |
| bomVekt | 15,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4291 |
| bomStorSigma | 0,769 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0503 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2028 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,008 |
| fartSesongSin | 0,0063 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3440,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3835,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 97 | 14.03.2026 Göteborgspremiären, medel, bom 4.48 | 119 | – |
| Bom over fem minutter | 430 | 17.09.2022 Veteran-SM, medel, bom 11.08 | 430 | – |
| Bom over ti minutter | 430 | 17.09.2022 Veteran-SM, medel, bom 11.08 | 430 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Älgots cup + Hillarpsmedeln | Blå 3,0 | 45.23 | 27 /50 | 0.09 | 15.28 | 0.03 | 14.27 | 0.35 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 40- | 27.21 | 17 /19 | 5.06 | 14.28 | 2.42 | 12.00 | 0.18 | |
| 14.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 4 | Svart 3 km | 23.58 | 2 /6 | 0.07 | 12.50 | 0.04 | 14.06 | 0.39 | |
| 13.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 2 | Svart 3 km | 35.04 | 4 /8 | 0.51 | 13.31 | 0.20 | 14.06 | 0.39 | |
| 12.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1 | Svart 3 km | 28.53 | 4 /12 | 0.28 | 13.55 | 0.13 | 14.06 | 0.39 | |
| 04.04.2026 | Hästveda OK | Blå 3,0 | 36.08 | 20 /40 | 0.18 | 13.33 | 0.07 | 14.13 | 0.43 | |
| 14.03.2026 | Göteborgspremiären, medel | Orange 3,0 | 1.06.03 | 38 /73 | 8.30 | 17.43 | 2.17 | 16.24 | 1.36 | |
| 27.09.2025 | Älgots cup och Barnens By-medel | Blå 3,0 | 51.26 | 32 /37 | 4.53 | 18.10 | 1.43 | 14.12 | 0.45 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Etappstart Blå 2,5 | 35.24 | 19 /86 | 3.34 | 12.59 | 1.19 | 13.50 | 0.41 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Blå 3,5 | 39.22 | 77 /240 | 3.11 | 13.14 | 1.04 | 13.50 | 0.41 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Blå 3,5 | 49.24 | 61 /200 | 0.11 | 12.04 | 0.03 | 13.50 | 0.41 | |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Blå 3 km | 42.18 | 42 /193 | 0.42 | 12.04 | 0.12 | 13.50 | 0.41 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Blå 3 km | 47.12 | 74 /171 | 0.40 | 13.56 | 0.12 | 13.50 | 0.41 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Blå 3 km | 57.12 | 90 /154 | 4.18 | 15.25 | 1.10 | 13.50 | 0.41 | |
| 14.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 2 | Svart 2.5 km | 31.43 | 9 /19 | 0.51 | 15.41 | 0.25 | 14.41 | 0.43 | |
| 14.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 3 | Svart 2.5 km | 31.25 | 8 /21 | 2.47 | 15.38 | 1.23 | 14.41 | 0.43 | |
| 14.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 3 | Svart 2.5 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1 | Svart 3 km | 42.15 | 12 /13 | 1.53 | 14.45 | 0.39 | 12.38 | 0.12 | – |
| 09.03.2025 | Hallandspremiären, lång | Blå 3,0 | 33.25 | 34 /102 | 0.42 | 13.18 | 0.17 | 14.12 | 0.47 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Svår 3,5 | 42.16 | 102 /227 | 2.29 | 13.29 | 0.48 | 14.03 | 0.46 | |
| 14.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Svår 3 km | 33.11 | 38 /96 | 1.03 | 12.59 | 0.25 | 14.03 | 0.46 | |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Svår 3 km | 35.56 | 29 /102 | 0.59 | 12.19 | 0.20 | 14.03 | 0.46 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Svår 3 km | 38.50 | 85 /136 | 3.37 | 15.35 | 1.27 | 14.03 | 0.46 | |
| 07.07.2024 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | Svår 3 km | 37.46 | 31 /105 | 1.32 | 12.49 | 0.31 | 14.03 | 0.46 | |
| 06.07.2024 | Eskilstuna Weekend E2 resultat | Medelsvår 3 km | 42.49 | 9 /77 | 1.34 | 13.16 | 0.29 | 13.56 | 1.00 | – |
| 05.07.2024 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | Medelsvår 3 km | 28.29 | 5 /44 | 1.01 | 12.36 | 0.27 | 13.56 | 1.00 | – |
| 20.04.2024 | Vättefejden/Gränsfejden, lång | Svår 3 km | 44.55 | 34 /49 | 0.13 | 17.17 | 0.05 | 14.57 | 0.54 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | Svår 3 km | 45.03 | 92 /130 | 0.34 | 15.21 | 0.12 | 14.25 | 0.57 | |
| 30.09.2023 | Älgots cup och Barnens By-medeln | Svår 5 km | 56.05 | 28 /36 | 0.25 | 13.31 | 0.06 | 14.05 | 0.59 | |
| 10.09.2023 | Höstracet, medel | Svår 3 km | 43.29 | 10 /18 | 3.53 | 13.40 | 1.13 | 14.05 | 0.59 | |
| 09.09.2023 | Höstracet, medel (publiktävling Ungdoms-SM) | Svår 3 km | 44.48 | 21 /40 | 1.29 | 14.56 | 0.30 | 14.05 | 0.59 | |
| 16.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Svår 3 km | 40.17 | 35 /154 | 0.16 | 12.17 | 0.05 | 14.07 | 1.20 | |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Svår 3 km | 43.58 | 54 /146 | 0.05 | 13.13 | 0.02 | 14.07 | 1.20 | |
| 14.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Svår 3 km | 41.27 | 88 /161 | 5.54 | 15.04 | 2.09 | 14.07 | 1.20 | |
| 02.10.2022 | Göingeträffen | Svår 3 km | 36.44 | 12 /53 | 1.05 | 13.11 | 0.23 | 14.30 | 1.49 | |
| 17.09.2022 | Veteran-SM, medel | D35 | 54.56 | 9 /11 | 12.24 | 17.56 | 4.03 | 14.28 | 1.49 | |
| 16.09.2022 | Veteran-SM, sprint | D35 | 19.59 | 3 /7 | 0.35 | 9.47 | 0.17 | – | – | – |
| 10.07.2022 | Havs-OL, dag 2, lång | Svår 5 km | 53.36 | 19 /36 | 1.00 | 12.41 | 0.14 | 13.20 | 1.19 | |
| 23.04.2022 | Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, förlängd medel | Svår 3 km | 29.35 | 7 /26 | 1.01 | 12.02 | 0.25 | 13.39 | 1.32 | |
| 16.04.2022 | Torfinns påskjakt | Svår 3 km | 31.34 | 4 /39 | 0.11 | 11.46 | 0.04 | 13.39 | 1.32 | |
| 05.09.2021 | DM, lång, Småland | D35 | 1.56.50 | 4 /5 | 28.26 | 19.49 | 4.49 | 16.05 | 2.39 | – |
| 10.07.2021 | Havs-OL, dag 1, medel | D35 | 41.20 | 4 /15 | 1.35 | 13.01 | 0.30 | – | – | – |