Løperprofil
Amund Stenseth
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 3340 av 3557
Nr. 3340 av 3557 blant menn i Norge · nr. 217 av 218 i klassen H40–44 · nr. 46 av 46 i 1983-kullet
- Forventet kmtid
- 18.48
- Løpskapasitet
- 15.42
- O-evne
- 3.06
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 24.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3273 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3422 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0911 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0241 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,7892 |
| bomVekt | 161,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7198 |
| bomStorSigma | 0,8961 |
| antallBom | 109 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0297 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0342 |
| havariVekt | 14,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0126 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5337 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4179,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5002,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.23
- Løpskapasitet
- 10.47
- O-evne
- 0.36
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−3,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2823 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3533 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1053 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5014 |
| bomVekt | 42,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5874 |
| bomStorSigma | 1,039 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0524 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0874 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4000,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4223,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.26
- Løpskapasitet
- 12.28
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0265 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,02 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0838 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0084 |
| bomVekt | 5,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5797 |
| bomStorSigma | 0,7679 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0522 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2932,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3397,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.41
- Løpskapasitet
- 10.15
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 28.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2198 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2577 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1018 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1496 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0159 |
| bomVekt | 9,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3144 |
| bomStorSigma | 0,7784 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0707 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2420,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2759,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 34 | 27.08.2026 Internløp 12 Klefstadhaugen, bom 3.55 | 52 | nr. 2413 |
| Bom over fem minutter | 49 | 14.08.2026 Azymut Cup 2026 - Day 5, bom 17.38 | 84 | nr. 4226 |
| Bom over ti minutter | 49 | 14.08.2026 Azymut Cup 2026 - Day 5, bom 17.38 | 187 | nr. 6231 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.09.2026 | Internløp 15 | Mellom | 57.11 | 22 | 3.29 | 16.21 | 1.00 | 18.49 | 3.12 | |
| 08.09.2026 | Løp 16 - Lian | H 40-44 år/Mellom (rød) | 54.28 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Løp 15 - Kastbrekka | H 16-54 år/Kort (hvit) | 50.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | Internløp 12 Klefstadhaugen | Mellom | 1.20.03 | 20 | 6.40 | 16.52 | 1.24 | 19.13 | 3.37 | |
| 14.08.2026 | Azymut Cup 2026 - Day 5 | O-Long | 2.51.35 | 6 /8 | 73.11 | (29.10) | 12.26 | 19.13 | 3.37 | |
| 12.08.2026 | Azymut Cup 2026 - Day 4 | O-Long | 1.27.15 | 7 /9 | 15.39 | 18.15 | 3.16 | 19.13 | 3.37 | |
| 11.08.2026 | Azymut Cup 2026 - Day 3 | O-Long | 1.37.16 | 6 /6 | 21.18 | 21.43 | 4.45 | 19.13 | 3.37 | |
| 09.08.2026 | Azymut Cup 2026 - Day 2 | O-Long | 30.04 | 8 /9 | 2.43 | 10.43 | 0.58 | 11.03 | 0.45 | |
| 08.08.2026 | Azymut Cup 2026 - Day 1 | O-Long | 33.09 | 5 /6 | 4.35 | 16.28 | 2.17 | 19.13 | 3.37 | |
| 18.07.2026 | Nerskogen 2 Gregosen | Mellom | 1.13.29 | 13 | 13.01 | 19.41 | 3.29 | 20.26 | 4.49 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 47.26 | 8 /66 | 5.32 | 14.19 | 1.40 | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 40- | 2.57.54 | 26 /27 | 79.42 | (33.35) | 15.03 | 20.35 | 5.14 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 40- | 59.15 | 19 /19 | 28.21 | (23.30) | 11.15 | 11.44 | 0.52 | – |
| 10.06.2026 | Huldrespretten | H 40- | 1.32.44 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | Internløp 04 Vikhammervollen | Mellom | 1.26.00 | 29 | 31.03 | 22.56 | 8.17 | 19.10 | 5.25 | |
| 26.05.2026 | Løp 5 - Storsvingen | H 16-54 år/Kort (hvit) | 1.00.46 | 4 | 5.04 | 17.52 | 1.29 | 19.10 | 5.24 | |
| 21.05.2026 | Internløp 03 Torshaug | Kort løype | 44.20 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Løp 2 - Litjåsen | H 16-54 år/Kort (hvit) | 58.40 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2025 | Løp 10, Vintervatnet | H 40-44 år/Mellom (rød) | 1.25.44 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2025 | Internløp 05 Solemsåsen | Kort | 57.50 | 17 | 16.32 | 18.41 | 5.20 | 18.09 | 5.04 | |
| 27.05.2025 | Løp 6, Storsvingen | H 16-54 år/Kort (hvit) | 1.36.22 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Løp 4, Chamonix | H 40-44 år/Mellom (rød) | 50.50 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | AM-åpen | 1.17.31 | 84 /102 | 26.52 | 20.17 | 7.02 | 18.25 | 5.07 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | AK-åpen | 30.47 | 68 /101 | 2.27 | 10.00 | 0.48 | 9.05 | 0.15 | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Lätt 5,0 | 36.26 | 5 /50 | 2.56 | 9.50 | 0.47 | 11.42 | 1.15 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Lätt 5,0 | 37.21 | 19 /62 | 5.32 | 11.55 | 1.46 | 11.42 | 1.15 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Lätt 5,0 | 44.10 | 19 /60 | 2.19 | 12.08 | 0.38 | 11.42 | 1.15 | – |
| 06.09.2022 | Løp 15, KM Individuelt Storsvingen | Gjester-Mellom (rød) | 1.22.19 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2022 | Løp 11 Våttakammen | H 35-39 år/Mellom (rød) | 1.35.32 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2022 | Løp 10, Leinstrandmarka | H 35-39 år/Mellom (rød) | 1.45.30 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2022 | Internløp 08 Solemsåsen | Mellom | 1.24.12 | 24 | 23.29 | 21.14 | 5.55 | 19.47 | 5.01 | |
| 23.06.2022 | Internløp 07 Buråsen | Mellom | 1.44.25 | 32 | 15.03 | 23.43 | 3.25 | 19.47 | 5.01 | |
| 14.06.2022 | Løp 6, Lavollen | H 35-39 år/Mellom (rød) | 1.10.30 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | Internløp 05 Baklidammen | Mellom | 2.15.52 | 33 | 59.03 | (33.52) | 14.43 | 19.47 | 5.01 | |
| 19.05.2022 | Internløp 03 Selsbakklia | Lang | 41.01 | 29 | 11.20 | 17.17 | 4.47 | 17.11 | 4.00 | |
| 10.09.2020 | Internløp 13 Iladalen | Mellom | 1.44.38 | 28 | 17.44 | 20.11 | 3.25 | 19.54 | 3.57 | |
| 01.09.2020 | Løp 18, KM Bedrift | Gjester-Mellom (grønn) | 1.29.55 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2020 | KM Mellomdistanse | AK-åpen | 1.12.05 | 5 /6 | 9.17 | 25.22 | 3.16 | 19.29 | 4.06 | |
| 29.08.2020 | Kort mellomdistanse | AK-åpen | 56.18 | 5 /6 | 16.41 | 19.48 | 5.52 | 19.29 | 4.06 | |
| 25.08.2020 | Løp 17 Byåsen | Gjester-Mellom (grønn) | 1.07.25 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2020 | KOK Sommercup, løp 2 | H-AL | 1.40.46 | 30 /32 | 30.06 | (26.57) | 8.03 | 18.07 | 4.23 | |
| 21.05.2020 | Klubbmesterskap Lillehammer OK | H 40 | 42.40 | 9 /10 | 9.35 | 17.42 | 3.59 | 15.29 | 2.31 | |
| 22.09.2018 | Løp 23, Høgåsen | H 16-54 år/Kort (hvit) | 1.01.58 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | Dir. B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | Direkte B | 59.45 | 14 | 14.57 | 12.39 | 3.10 | – | – | – |
| 22.05.2016 | Trondheim Open KM-mellomdistanse | Direkte C | 25.44 | 1 /3 | 2.26 | 15.23 | 1.27 | 15.16 | 2.12 | |
| 11.08.2015 | Løp 14 - Jervskogen | H 16-64 år/Kort (hvit) | 56.38 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2015 | Løp 13 - Korsvegen | H 16-64 år/Kort (hvit) | 46.59 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2014 | Løp 7 - Solemsåsen, Vårstafetten | Løype: Kort løype A | 11.52 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2013 | Løp 23/Gråkallen | H 16-64 år/Kort (hvit) | 1.30.09 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2013 | Løp 21/Bedriftløp Smistad | H 16-64 år/Kort (hvit) | 1.19.19 | 5 | 23.08 | 22.14 | 6.29 | 16.53 | 3.24 | – |
| 03.09.2013 | Løp 19/Skogly | H 16-34 år/Mellom (rød) | 1.49.59 | 13 | 15.32 | 21.29 | 3.02 | 16.53 | 3.24 | – |
| 27.08.2013 | Løp 18/KM individuelt/Frøset | Gjester-Kort (hvit) | 58.23 | 1 | 11.06 | 16.04 | 3.03 | – | – | – |