Løperprofil
Juha Tuomisto
Vaasan Suunnistajat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.57
- Løpskapasitet
- 10.08
- O-evne
- 0.50
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1084 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1203 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0612 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0298 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,678 |
| bomVekt | 90,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5258 |
| bomStorSigma | 0,7003 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0265 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 6,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,361 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2696,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2916,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.04
- Løpskapasitet
- 7.51
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0309 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0527 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0568 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0423 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8918 |
| bomVekt | 24,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4187 |
| bomStorSigma | 0,5985 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0495 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7266 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2913,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2991,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 2.42 | 62 | – |
| Bom over fem minutter | 107 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 6.01 | 107 | – |
| Bom over ti minutter | 214 | hele karrieren siden 2024 | 214 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H60A | 39.21 | 8 /46 | 2.21 | 10.22 | 0.37 | 10.54 | 0.46 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H60A | 21.27 | 11 /47 | 0.00 | 10.02 | 0.00 | 10.54 | 0.46 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H60A | 35.41 | 8 /48 | 0.06 | 10.12 | 0.02 | 10.54 | 0.46 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H60A | 29.23 | 7 /48 | 0.21 | 10.08 | 0.07 | 10.54 | 0.46 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H60A | 52.48 | 5 /50 | 0.42 | 10.11 | 0.08 | 10.54 | 0.46 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 60- | 1.06.06 | 28 /47 | 6.34 | 11.27 | 1.08 | 11.13 | 1.05 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 60- | 40.50 | 19 /48 | 1.19 | 10.18 | 0.20 | 11.13 | 1.05 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 60- | 19.58 | 20 /33 | 2.41 | 9.02 | 1.13 | 8.15 | 0.13 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M60B | 1.01.44 | 19 /70 | 8.09 | 10.14 | 1.21 | 10.39 | 1.18 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M60A | 38.18 | 64 /79 | 5.22 | 10.31 | 1.28 | 10.39 | 1.18 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M60-1 | 45.52 | 8 /73 | 1.26 | 8.58 | 0.17 | 10.39 | 1.18 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M60A | 16.19 | 47 /79 | 0.04 | 7.07 | 0.02 | 7.28 | 0.11 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M60-4 | 14.57 | 14 /78 | 0.00 | 7.05 | 0.00 | 7.28 | 0.11 | – |
| 09.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel | H60 | 35.31 | 2 /4 | 3.03 | 10.44 | 0.55 | 11.22 | 1.21 | – |
| 08.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång | H60 | 59.48 | 4 /9 | 9.25 | 11.21 | 1.47 | 11.22 | 1.21 | – |
| 07.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprint | H60 | 11.53 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |