Løperprofil
Monica Welin
OK Skogshjortarna
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
32 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.12
- Løpskapasitet
- 13.57
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.20
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2112 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2457 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0707 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0837 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0045 |
| bomVekt | 22,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4076 |
| bomStorSigma | 0,8742 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0416 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4057 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3714,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4046,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.48
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 12.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1604 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1897 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,062 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0604 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3665 |
| bomVekt | 20,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2937 |
| bomStorSigma | 0,6292 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0511 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8875 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3528,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3636,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.04
- Løpskapasitet
- 13.42
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 22
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 33 (sist 24.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,069 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0703 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0697 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0202 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 21,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0664 |
| bomVekt | 167,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5948 |
| bomStorSigma | 0,8991 |
| antallBom | 92 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,023 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 12,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1129 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0097 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3222,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3779,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.08
- Løpskapasitet
- 11.31
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 03.03.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1018 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1221 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0789 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1603 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0129 |
| bomVekt | 10,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4716 |
| bomStorSigma | 0,7369 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0463 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1854 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2718,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3101 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 24.10.2026 GMOK:s hösthälg, dag 1, lång, bom 6.58 | 75 | – |
| Bom over fem minutter | 1 | 24.10.2026 GMOK:s hösthälg, dag 1, lång, bom 6.58 | 102 | – |
| Bom over ti minutter | 169 | 03.08.2025 Billingemedeln, dag 2, bom 18.23 | 223 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | GMOK:s hösthälg, dag 1, lång | Orange 3,0 | 40.58 | 26 /60 | 7.16 | 16.01 | 2.51 | 16.04 | 2.22 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 55.49 | 25 /66 | 1.45 | 16.51 | 0.32 | 16.11 | 2.12 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | B-åpen 17- | 1.06.22 | 14 /61 | 14.35 | 17.44 | 3.54 | 16.11 | 2.12 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | B-åpen 17- | 36.45 | 32 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | RSK-träffen | Orange 3,0 | 45.53 | 4 /23 | 3.38 | 14.41 | 1.10 | 15.57 | 2.15 | |
| 02.04.2026 | Häxjakten, Five-O, #1, natt | Orange 3,0 | 39.54 | 6 /25 | 1.52 | 15.28 | 0.43 | 15.57 | 2.15 | |
| 28.03.2026 | Tibrotrippeln, medel | Orange 3,0 | 47.28 | 13 /46 | 10.54 | 17.30 | 4.01 | 16.05 | 2.30 | |
| 27.03.2026 | Tibrotrippeln, natt | Orange 3,0 | 37.24 | 2 /13 | 2.33 | 14.29 | 0.59 | 16.05 | 2.30 | |
| 15.03.2026 | Göteborgspremiären, lång | Orange 3,0 | 44.03 | 19 /48 | 6.29 | 15.14 | 2.15 | 16.05 | 2.30 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 26.20 | 36 /140 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | Orange 3,0 | 52.48 | 10 /45 | 4.17 | 15.24 | 1.15 | 16.16 | 2.33 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | Orange 3,0 | 36.26 | 22 /70 | 5.07 | 15.40 | 2.12 | 16.18 | 2.41 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | Orange 3,0 | 36.38 | 29 /86 | 5.50 | 16.27 | 2.37 | 16.18 | 2.41 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D55 | 17.30 | 61 /73 | 1.07 | 11.16 | 0.43 | 9.55 | 0.19 | |
| 03.08.2025 | Billingemedeln, dag 2 | Orange 3,0 | 1.02.37 | 28 /38 | 24.29 | 22.38 | 8.51 | 16.24 | 2.44 | |
| 02.08.2025 | Billingemedeln, dag 1 | Orange 3,0 | 51.58 | 21 /39 | 10.04 | 17.18 | 3.21 | 16.24 | 2.44 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Etappstart Orange 3,3 | 44.48 | 24 /159 | 1.20 | 14.07 | 0.25 | 15.45 | 2.16 | |
| 10.05.2025 | Gällstads dubbel, medel | Orange 3,0 | 1.11.55 | 36 /58 | 24.56 | 21.37 | 7.30 | 16.03 | 2.28 | |
| 19.04.2025 | Nackheträffen | Orange 3,0 | 36.06 | 6 /45 | 0.50 | 12.57 | 0.18 | 15.35 | 2.05 | |
| 16.03.2025 | Göteborgspremiären, lång | Orange 3,0 | 1.01.32 | 16 /41 | 1.52 | 14.28 | 0.26 | 15.56 | 2.11 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | Yellow | 50.39 | 21 /101 | 0.45 | 14.17 | 0.13 | 14.06 | 1.00 | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | Yellow | 28.49 | 12 /99 | 2.13 | 12.26 | 0.57 | 14.06 | 1.00 | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | Yellow | 1.03.16 | 37 /102 | 11.46 | 17.14 | 3.12 | 14.06 | 1.00 | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | W55 | 28.06 | 31 /42 | 7.30 | 12.01 | 3.13 | 9.10 | 0.22 | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | Yellow | 52.53 | 19 /98 | 10.17 | 17.07 | 3.20 | 14.07 | 1.00 | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | W55 | 25.18 | 18 /40 | 3.10 | 10.00 | 1.15 | 9.10 | 0.22 | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 21.11 | 62 /133 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2024 | Ostlöpet Falköping, medel | Orange 3 km | 35.24 | 18 /58 | 1.19 | 14.35 | 0.33 | 15.51 | 2.19 | |
| 11.08.2024 | Bauertrampet, dag 2, medel | Medelsvår 3 km | 47.30 | 22 /50 | 7.39 | 15.23 | 2.29 | 15.51 | 2.19 | |
| 03.03.2024 | Sverigepremiären, lång | Medelsvår 3 km | 29.46 | 15 /86 | 1.28 | 13.06 | 0.39 | 16.18 | 2.23 | |
| 02.03.2024 | Sverigepremiären, medel | Medelsvår 3 km | 38.35 | 16 /94 | 3.15 | 14.35 | 1.14 | 16.18 | 2.23 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Medelsvår | 30.58 | 92 /324 | 1.43 | 14.16 | 0.47 | 17.03 | 2.46 | |
| 10.09.2023 | Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | Medelsvår 3 km | 43.01 | 17 /76 | 1.51 | 13.34 | 0.35 | 17.24 | 2.59 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | Medelsvår 3 km | 57.37 | 29 /80 | 13.09 | 18.11 | 4.09 | 17.24 | 2.59 | |
| 27.08.2023 | Vänersborgsmedeln | Medelsvår 3 km | 1.04.05 | 37 /51 | 12.34 | 20.46 | 4.04 | 17.57 | 3.08 | |
| 20.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 3, lång | Medelsvår 3 km | 56.20 | 26 /59 | 9.33 | 16.24 | 2.47 | 17.57 | 3.08 | |
| 02.04.2023 | Rigorträffen | Medelsvår 3 km | 56.57 | 31 /75 | 6.15 | 16.39 | 1.50 | 17.21 | 2.38 | |
| 05.03.2023 | Sverigepremiären, lång | Medelsvår 3 km | 33.36 | 19 /77 | 0.43 | 15.32 | 0.20 | 17.35 | 2.50 | |
| 04.03.2023 | Sverigepremiären, medel | Medelsvår 3 km | 53.28 | 48 /91 | 12.21 | 20.18 | 4.41 | 17.35 | 2.50 | |
| 03.03.2023 | Sverigepremiären, natt | Lätt 2,5 km | 38.03 | 19 /35 | 8.01 | 17.58 | 3.47 | 14.24 | 1.49 | |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | Medelsvår | 32.52 | 60 /113 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2022 | DM, natt, Västergötland | Lätt 2,5 km | 44.27 | 4 /7 | 7.51 | 15.26 | 2.44 | 13.11 | 1.30 | |
| 27.08.2022 | DM, medel, Västergötland | Medelsvår 3 km | 43.29 | 9 /32 | 1.46 | 14.05 | 0.34 | 17.13 | 3.00 | |
| 19.08.2022 | Göteborg O-meeting | Medelsvår 3 km | 1.02.19 | 14 /27 | 16.20 | 19.08 | 5.01 | 17.13 | 3.00 | |
| 14.05.2022 | SM, publiktävling, medel | Medelsvår 3 km | 1.06.00 | 23 /31 | 15.41 | 21.33 | 5.07 | 17.54 | 2.58 | – |
| 03.04.2022 | Tibrotrippeln, söndag | Lätt 5 km | 56.35 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2022 | Tibrotrippeln, lördag | Medelsvår 3 km | 51.13 | 17 /50 | 7.45 | 16.42 | 2.32 | – | – | – |
| 01.04.2022 | Tibrotrippeln, natt | Lätt 2,5 km | 33.28 | 1 /7 | 1.59 | 11.35 | 0.41 | 11.54 | 0.41 | |
| 06.03.2022 | Sverigepremiären, lång | Lätt 5 km | 55.31 | 3 /7 | 2.17 | 11.52 | 0.29 | 12.10 | 0.40 | – |
| 05.03.2022 | Sverigepremiären, medel | Lätt 5 km | 48.15 | 3 /17 | 1.42 | 11.16 | 0.24 | 12.10 | 0.40 | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | Medelsvår | 19.27 | 34 /94 | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2021 | Bornholm Höst-Open Etape 1 | Open4 | 36.32 | 4 /50 | 5.31 | 11.17 | 1.42 | – | – | – |