Løperprofil
Nojus Norvaisas
Kauno Petrasiunu progimnazija
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.01
- Løpskapasitet
- 11.17
- O-evne
- 2.44
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 22.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,128 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0251 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1111 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0586 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1448 |
| bomVekt | 22,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6069 |
| bomStorSigma | 0,9622 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0458 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 2,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,02 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3985 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2655,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3297,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.45
- Løpskapasitet
- 11.45
- O-evne
- 3.01
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0854 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0278 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,111 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0937 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9806 |
| bomVekt | 6,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8177 |
| bomStorSigma | 1,0747 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0818 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 1,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9838 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2771,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3483,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 42 | 22.03.2026 Wyspa O-Cup 2026 E3, bom 2.45 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 47 | 22.03.2026 Wyspa O-Cup 2026 E3, bom 9.04 | 47 | – |
| Bom over ti minutter | 83 | 23.03.2025 Wyspa O-Cup 2025 Stage 3, bom 18.50 | 83 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | Innendørsorientering, Sørlandsgaloppen | C-Løype | 15.36 | 2 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 13-14 | 19.35 | 15 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2026 | Wyspa O-Cup 2026 E3 | M14 | 1.10.50 | 24 /33 | 13.42 | 20.07 | 3.53 | 15.38 | 2.52 | – |
| 21.03.2026 | Wyspa O-Cup 2026 E1 | M14 | 45.54 | 21 /32 | 13.19 | 16.50 | 4.53 | 15.38 | 2.52 | – |
| 21.03.2026 | Wyspa O-Cup 2026 E2 | M14 | 35.57 | 12 /32 | 2.51 | 12.40 | 1.00 | 15.38 | 2.52 | – |
| 23.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 3 | M12 | 1.08.27 | 17 /18 | 21.21 | 24.17 | 7.34 | 17.20 | 3.40 | – |
| 22.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 1 | M12 | 34.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 2 | M12 | 42.36 | 11 /18 | 8.39 | 16.16 | 3.18 | 17.20 | 3.40 | – |