Løperprofil
Anna Cerna
Sogndal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.30
- Løpskapasitet
- 14.11
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 17.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2378 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,071 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0291 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2492 |
| bomVekt | 67,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4019 |
| bomStorSigma | 0,6813 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0845 |
| havariVekt | 9,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3774,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4127,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.41
- Løpskapasitet
- 9.26
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1519 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2205 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0603 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,183 |
| bomVekt | 7,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1961 |
| bomStorSigma | 0,7319 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0787 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3498,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3588,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.42
- Løpskapasitet
- 15.18
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.09
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1784 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2161 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0842 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,063 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,54 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3331 |
| bomVekt | 18,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5038 |
| bomStorSigma | 0,7575 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0521 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1461 |
| havariVekt | 3,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3517 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3598,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4163,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.20
- Løpskapasitet
- 11.47
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0802 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1308 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,13 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0015 |
| bomVekt | 2,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,42 |
| bomStorSigma | 0,7603 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0663 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6622 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2780,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3146,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 01.10.2026 Orienteringscup #16 - NATT, bom 5.47 | 27 | nr. 4172 |
| Bom over fem minutter | 15 | 01.10.2026 Orienteringscup #16 - NATT, bom 5.47 | 104 | nr. 6365 |
| Bom over ti minutter | 184 | hele karrieren siden 2024 | 184 | nr. 3944 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Krinsløp lang | B-løype | 53.57 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2026 | Orienteringscup #16 - NATT | V | 1.41.30 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2026 | Orienteringscup #14 | V | 55.36 | 6 /6 | 6.01 | 15.15 | 1.39 | 15.31 | 1.20 | |
| 10.09.2026 | Orienteringscup #13 | V | 58.25 | 6 /6 | 5.58 | 15.31 | 1.35 | 15.31 | 1.20 | |
| 06.09.2026 | Hodlekve jaktstart | B-åpen 17- | 46.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2026 | Hodlekve mellom | B-åpen 17- | 1.12.44 | 4 /4 | 14.40 | 19.26 | 3.55 | 17.42 | 2.25 | – |
| 03.09.2026 | Orienteringscup #12 | V | 49.14 | 6 /11 | 0.32 | 14.45 | 0.10 | 15.31 | 1.20 | |
| 27.08.2026 | Orienteringscup #11 | V | 56.31 | 10 /10 | 11.12 | 18.35 | 3.41 | 15.45 | 1.26 | |
| 20.08.2026 | Orienteringscup #10 | V | 1.01.15 | 9 /12 | 5.36 | 15.37 | 1.26 | 15.45 | 1.26 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 17- | 20.08 | 13 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 17- | 59.22 | 25 /75 | 3.49 | 17.35 | 1.08 | – | – | – |
| 11.06.2026 | Orienteringscup #9 | V | 59.15 | 7 /8 | 7.31 | 17.04 | 2.10 | 15.25 | 1.15 | |
| 04.06.2026 | Orienteringscup #8 | V | 42.44 | 9 /10 | 3.50 | 15.58 | 1.26 | 15.25 | 1.15 | |
| 28.05.2026 | Orienteringscup #7 | V | 37.12 | 9 /9 | 3.49 | 15.06 | 1.33 | 14.26 | 1.01 | – |
| 09.05.2026 | Vårløp | B-open | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Vårløp | B-open | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | Orienteringscup #3 | V | 21.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Orienteringscup #2 | Vidarekomen | 38.58 | 2 /7 | 3.10 | 14.55 | 1.13 | – | – | – |
| 09.04.2026 | Orienteringscup #1 | V | 37.47 | 7 /8 | 4.37 | 11.23 | 1.23 | – | – | – |
| 08.09.2024 | Krinsløp mellom | C-åpen 17- | 21.04 | 1 /1 | 1.56 | 15.33 | 1.26 | – | – | – |