Løperprofil
Jeremy Colgan
Hudson Valley Orienteering
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
30 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.54
- Løpskapasitet
- 13.26
- O-evne
- 2.28
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±2,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1692 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1736 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1083 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,024 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4548 |
| bomVekt | 242,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6709 |
| bomStorSigma | 0,9285 |
| antallBom | 134 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0781 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 9,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0196 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,0695 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0238 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3573,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4230,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.20
- Løpskapasitet
- 8.11
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0096 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,015 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0611 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0357 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9441 |
| bomVekt | 44,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9952 |
| bomStorSigma | 0,5579 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0119 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3034,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3087,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 7.29 | 104 | – |
| Bom over fem minutter | 10 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 7.29 | 183 | – |
| Bom over ti minutter | 85 | 20.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång, bom 10.00 | 183 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H21 Lång | 3.38.37 | 113 /139 | 36.04 | 17.30 | 2.53 | 15.58 | 2.36 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H21 Lång | 1.38.37 | 121 /140 | 11.15 | 17.16 | 1.58 | 15.58 | 2.36 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H21 Lång | 51.46 | 121 /141 | 6.09 | 12.48 | 1.31 | 15.58 | 2.36 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H21 Lång | 3.29.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H21 Lång | 3.47.43 | 123 /141 | 37.05 | 17.13 | 2.48 | 15.58 | 2.36 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 21- | 26.39 | 41 /42 | 0.38 | 8.33 | 0.12 | 8.32 | 0.08 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 21- | 2.30.00 | 44 /88 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 21- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 21- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M21 | 1.05.09 | 8 /13 | 4.15 | 12.15 | 0.48 | 14.12 | 2.09 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M21 | 19.30 | 11 /14 | 0.11 | 8.19 | 0.05 | 8.26 | 0.08 | |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M21 | 1.07.05 | 22 /33 | 7.01 | 14.54 | 1.33 | 14.12 | 2.09 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M21 | 1.45.28 | 24 /35 | 3.53 | 11.55 | 0.26 | 14.12 | 2.09 | |
| 27.07.2024 | Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common | M21L | 1.27.22 | 41 /51 | 8.12 | 13.53 | 1.18 | 14.22 | 2.26 | |
| 26.07.2024 | Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr | M21L | 2.32.35 | 36 /48 | 32.27 | 14.59 | 3.11 | 14.22 | 2.26 | |
| 25.07.2024 | Croeso 2024 - Day 4 - Pen Rhiw Wen | M21L | 2.49.44 | 40 /48 | 32.27 | 15.35 | 2.59 | 14.22 | 2.26 | |
| 24.07.2024 | Croeso 2024 - Rest Day Sprint - Brecon | Men Open (M18-M35) | 28.54 | 31 /47 | 0.52 | 8.31 | 0.15 | 8.38 | 0.08 | |
| 23.07.2024 | Croeso 2024 - Day 3 - Carreg Goch | M21L | 2.05.55 | 33 /45 | 5.56 | 11.40 | 0.33 | 14.22 | 2.26 | |
| 22.07.2024 | Croeso 2024 - Day 2 - Cribarth | M21L | 1.23.18 | 37 /44 | 7.18 | 13.37 | 1.12 | 14.22 | 2.26 | |
| 21.07.2024 | Croeso 2024 | M21L | 1.57.58 | 34 /46 | 8.37 | 10.59 | 0.48 | 14.22 | 2.26 | |
| 03.01.2024 | Garden Route Botanical Gardens | M21E | 30.56 | 22 /31 | 1.32 | 11.05 | 0.33 | 14.50 | 2.38 | |
| 02.01.2024 | Cairnbrogie Farm | M21E | 2.22.32 | 23 /27 | 15.59 | 14.20 | 1.36 | 14.50 | 2.38 | |
| 31.12.2023 | Fisanthoek | M21E | 1.19.24 | 20 /26 | 4.03 | 12.12 | 0.37 | 15.12 | 2.46 | |
| 30.12.2023 | Clarkson | M21E | 2.31.03 | 23 /28 | 29.24 | 14.04 | 2.44 | 15.12 | 2.46 | |
| 29.12.2023 | Moss and Maple | M21E | 1.00.44 | 23 /28 | 3.56 | 12.01 | 0.47 | 15.12 | 2.46 | |
| 04.08.2023 | O'France 2023 - Etape 5 | H21 | 2.23.16 | 117 /133 | 7.34 | 14.06 | 0.45 | 16.43 | 3.13 | |
| 03.08.2023 | O'France 2023 - Etape 4 | H21 | 1.07.33 | 139 /147 | 5.16 | 14.28 | 1.08 | 16.43 | 3.13 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | ME | 3.26.07 | 68 /98 | 17.10 | 16.14 | 1.21 | 17.38 | 3.57 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | ME | 1.20.15 | 105 /117 | 13.52 | 14.48 | 2.33 | 17.38 | 3.57 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | ME | 3.12.23 | 94 /115 | 34.37 | 13.27 | 2.25 | 17.38 | 3.57 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | ME | 21.09 | 48 /72 | 0.15 | 8.49 | 0.06 | 9.02 | 0.10 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | ME | 1.53.45 | 112 /122 | 27.23 | 18.58 | 4.34 | 17.38 | 3.57 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21 Lång | 2.56.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H21 Lång | 2.02.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H21 Lång | 4.13.08 | 127 /166 | 56.57 | 21.54 | 4.56 | 19.09 | 4.16 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H21 Lång | 4.17.05 | 126 /166 | 30.11 | 20.04 | 2.21 | 19.09 | 4.16 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21 Lång | 2.19.32 | 135 /167 | 32.43 | 21.19 | 5.00 | 19.09 | 4.16 | – |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M50-B | 1.56.22 | 34 /77 | 20.52 | 17.59 | 3.14 | 19.09 | 4.16 | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M50-B | 41.54 | 11 /77 | 5.19 | (12.14) | 1.33 | 19.09 | 4.16 | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M50-2 | 1.34.57 | 47 /77 | 12.14 | 13.35 | 1.45 | 19.09 | 4.16 | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M50-B | 18.21 | 20 /74 | 1.23 | 8.38 | 0.39 | 9.40 | 0.09 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M50-2 | 29.41 | 61 /75 | 0.14 | 12.31 | 0.06 | 9.40 | 0.09 | – |