Løperprofil
Alma Sehlstedt
Östersund
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.14
- Løpskapasitet
- 12.35
- O-evne
- 0.39
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1069 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,145 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0832 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0453 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,35 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9543 |
| bomVekt | 19,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0259 |
| bomStorSigma | 0,5583 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0337 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 3,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3349,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3521,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 12.28
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+3,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0265 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0017 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0377 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0213 |
| bomVekt | 47,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3012 |
| bomStorSigma | 0,7099 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0385 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 4,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0438 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3691 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0044 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2932,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3274,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.59
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 03.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1252 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1197 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0827 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0551 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6564 |
| bomVekt | 49,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1898 |
| bomStorSigma | 0,629 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0353 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,058 |
| havariVekt | 4,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0071 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9896 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2656,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2830 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.33
- Løpskapasitet
- 8.48
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3597 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3534 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0956 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1496 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9917 |
| bomVekt | 4,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4654 |
| bomStorSigma | 0,9309 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0338 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6982 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2103,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2521,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 18.10.2026 Daladubbeln, patrull, bom 4.06 | 143 | – |
| Bom over fem minutter | 91 | 26.10.2025 Daladubbeln, patrull, bom 7.42 | 186 | – |
| Bom over ti minutter | 280 | hele karrieren siden 2022 | 280 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | D14 | 1.37.10 | 149 /235 | 7.42 | 15.22 | 1.13 | 13.55 | 1.27 | |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 28.16 | 23 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 28.16 | 27 /49 | 1.46 | 13.05 | 0.49 | 13.11 | 0.38 | |
| 26.09.2026 | Loffelunken | D14 | 33.48 | 13 /31 | 1.34 | 11.46 | 0.33 | 13.19 | 1.14 | |
| 16.08.2026 | DM, lång, Jämtland-Härjedalen | D14 | 59.42 | 7 /7 | 3.22 | 14.39 | 0.50 | 13.58 | 1.33 | |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Torgnyloppet | D14 | 34.14 | 3 /5 | 3.34 | 14.26 | 1.30 | 14.25 | 1.44 | – |
| 23.05.2026 | Storsjöträffen | D14 | 43.58 | 5 /8 | 3.11 | 13.48 | 1.00 | 14.25 | 1.44 | – |
| 25.01.2026 | SkidO, DM, lång, Jämtland-Härjedalen + JH SkidO-serie, #3 | D14 | 49.55 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2026 | SkidO, DM, medel, Jämtland-Härjedalen + JH SkidO-serie, #2 | D14 | 27.39 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | D14 | 1.19.18 | 133 /210 | 11.18 | 14.50 | 2.07 | – | – | – |
| 03.10.2025 | DM, natt, Jämtland-Härjedalen | D12 | 25.30 | 1 /3 | 0.13 | 11.54 | 0.06 | 12.55 | 0.40 | |
| 28.09.2025 | DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen | D12 | 30.40 | 3 /5 | 0.38 | 12.53 | 0.16 | 13.05 | 0.45 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 21.55 | 23 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 21.55 | 35 /46 | 0.06 | 14.05 | 0.04 | 14.39 | 0.44 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | D12 | 23.00 | 5 /19 | 0.03 | 11.10 | 0.01 | 13.05 | 0.45 | |
| 09.08.2025 | Norrlandsmästerskapen, lång | D12 | 44.26 | 6 /17 | 6.33 | 14.35 | 2.09 | 13.30 | 0.56 | |
| 08.08.2025 | Norrlandsmästerskapen, sprint | D12 | 15.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 3, lång | D12 | 31.31 | 2 /3 | 1.12 | 12.36 | 0.29 | 13.23 | 0.42 | |
| 05.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | D12 | 27.39 | 3 /4 | 1.05 | 14.11 | 0.33 | 13.23 | 0.42 | |
| 04.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 1, sprint | D12 | 13.15 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | Torgnyloppet | D12 | 35.02 | 2 /4 | 0.59 | 12.41 | 0.21 | 13.42 | 0.46 | |
| 17.05.2025 | Storsjöträffen | D12 | 31.36 | 5 /7 | 2.55 | 14.05 | 1.18 | 13.42 | 0.46 | |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, patrull | D12 | 58.00 | 121 /249 | 2.04 | 13.25 | 0.29 | 14.36 | 0.49 | |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 32.59 | 35 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 32.59 | 34 /48 | 1.22 | 17.32 | 0.44 | 16.00 | 0.47 | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | D12 | 31.20 | 24 /26 | 1.29 | 17.38 | 0.50 | 15.21 | 0.58 | – |
| 06.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | D12 | 37.54 | 8 /11 | 1.34 | 14.29 | 0.36 | – | – | – |
| 05.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 1, sprint | D12 | 19.23 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 21.01 | 13 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 3 | 21.01 | 19 /30 | 1.24 | 13.49 | 0.55 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | D10 | 23.51 | 9 /14 | 1.11 | 14.03 | 0.42 | 14.15 | 1.42 | – |
| 30.09.2022 | DM, natt, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #7 | Mycket lätt 2 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | D10 | 36.48 | 16 /21 | 10.02 | 17.23 | 4.44 | – | – | – |