Løperprofil
Elsa Moe
Östersund
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
33 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.55
- Løpskapasitet
- 10.01
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 14,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 25
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+3,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 33 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,127 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1137 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1398 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0174 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 12,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 24,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,114 |
| bomVekt | 268,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7537 |
| bomStorSigma | 0,8352 |
| antallBom | 82 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0296 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,061 |
| havariVekt | 20,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0541 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,403 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0048 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2668,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3171,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.05
- Løpskapasitet
- 7.54
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0259 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0003 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0566 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0628 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9081 |
| bomVekt | 15,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0526 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6672 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2927,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2997,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.53
- Løpskapasitet
- 11.20
- O-evne
- 2.33
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 06.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1251 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1029 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1242 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1081 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1257 |
| bomVekt | 16,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7013 |
| bomStorSigma | 0,7953 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0657 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0061 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2784 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2667,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3266,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.33
- Løpskapasitet
- 10.44
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.39
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,172 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1026 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1915 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9429 |
| bomVekt | 2,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5731 |
| bomStorSigma | 0,8404 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2536,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2964,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 5.27 | 69 | – |
| Bom over fem minutter | 10 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 5.27 | 181 | – |
| Bom over ti minutter | 242 | 17.08.2025 DM, lång, Jämtland-Härjedalen, bom 15.41 | 242 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 4 gemensamma kontroller | 18.23 | 4 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 18.23 | 1 /42 | 0.06 | 8.40 | 0.03 | 11.57 | 1.53 | |
| 26.09.2026 | Loffelunken | D16 | 40.20 | 10 /13 | 9.59 | 12.27 | 3.05 | 11.57 | 1.53 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D16 | 1.06.32 | 106 /152 | 16.50 | 14.06 | 3.34 | 12.13 | 1.57 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D16 | 1.02.09 | 121 /152 | 1.06 | 17.12 | 0.18 | 12.13 | 1.57 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D16 | 36.46 | 99 /152 | 7.59 | 13.27 | 2.55 | 12.13 | 1.57 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D16 | 47.15 | 8 /152 | 0.41 | (8.21) | 0.07 | 12.13 | 1.57 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D16 | 53.59 | 58 /152 | 7.15 | 11.18 | 1.31 | 12.13 | 1.57 | |
| 05.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | D16 | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | D16 | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | D16 | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | D16 | 43.30 | 27 /53 | 5.27 | 10.55 | 1.22 | 12.09 | 2.00 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | D16 | 30.36 | 11 /60 | 1.42 | 9.53 | 0.33 | 12.09 | 2.00 | |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | D16 | 37.32 | 34 /56 | 8.09 | 12.45 | 2.46 | 12.09 | 2.00 | |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | D 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | D 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Torgnyloppet | D16 | 29.40 | 1 /5 | 3.13 | 10.56 | 1.11 | 12.27 | 2.08 | |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | D16 | 1.21.34 | 47 /143 | 3.12 | 11.15 | 0.26 | 12.53 | 2.15 | |
| 03.10.2025 | DM, natt, Jämtland-Härjedalen | D16 | 39.58 | 2 /4 | 6.42 | 11.41 | 1.58 | 12.53 | 2.15 | |
| 28.09.2025 | DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen | D18 | 2.11.22 | 4 /5 | 8.59 | 11.47 | 0.48 | 13.07 | 2.22 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 19.50 | 18 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 6 | 19.50 | 21 /39 | 0.49 | 12.10 | 0.30 | 13.07 | 2.22 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | D16 | 40.27 | 6 /14 | 8.00 | 11.43 | 2.19 | 13.07 | 2.22 | |
| 13.09.2025 | Ungdoms-SM, lång | D15 | 57.08 | 37 /110 | 10.51 | 11.50 | 2.15 | 13.07 | 2.22 | |
| 12.09.2025 | Ungdoms-SM, sprint | D15 | 16.49 | 47 /112 | 0.13 | 8.16 | 0.06 | 8.27 | 0.11 | – |
| 17.08.2025 | DM, lång, Jämtland-Härjedalen | D16 | 1.35.28 | 4 /5 | 21.43 | 14.26 | 3.17 | 13.32 | 2.38 | |
| 16.08.2025 | DM, medel, Jämtland-Härjedalen | D16 | 50.05 | 2 /8 | 13.42 | 12.36 | 3.27 | 13.32 | 2.38 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Svart 5,0 | 56.29 | 137 /248 | 12.44 | 12.57 | 2.55 | 13.22 | 2.14 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Svart 5,0 | 1.02.45 | 99 /195 | 7.25 | 11.38 | 1.23 | 13.22 | 2.14 | |
| 06.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 3, lång | D16 | 1.49.59 | 4 /4 | 3.48 | 17.44 | 0.37 | 13.22 | 2.14 | |
| 05.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | D16 | 37.54 | 2 /6 | 4.21 | 11.02 | 1.16 | 13.22 | 2.14 | |
| 04.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 1, sprint | D16 | 15.33 | 5 /7 | 0.02 | 8.29 | 0.01 | – | – | – |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | D16 | 30.47 | 15 /63 | 0.04 | 10.32 | 0.01 | 13.50 | 2.33 | |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | D16 | 2.04.02 | 48 /63 | 27.59 | (22.10) | 5.00 | 13.50 | 2.33 | |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | D16 | 43.34 | 28 /62 | 7.15 | 12.34 | 2.05 | 13.50 | 2.33 | |
| 22.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 3, medel | D16 | 41.21 | 14 /50 | 3.16 | 11.38 | 0.55 | 13.50 | 2.33 | |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | D16 | 30.45 | 20 /40 | 2.45 | 11.45 | 1.03 | 13.50 | 2.33 | |
| 07.06.2025 | Ösaträffen, dag 2, lång | D16 | 57.55 | 22 /44 | 7.03 | 13.13 | 1.37 | 13.50 | 2.33 | |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | D16 | 38.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | Torgnyloppet | D16 | 1.25.40 | 7 /8 | 34.51 | (20.18) | 8.16 | 14.11 | 3.07 | |
| 17.05.2025 | Storsjöträffen | D16 | 39.59 | 3 /7 | 9.10 | 12.24 | 2.50 | 14.11 | 3.07 | |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 1 gemensamma kontroller | 17.18 | 10 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 17.18 | 9 /23 | 0.00 | 10.56 | 0.00 | 14.31 | 2.53 | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Svår 3 km | 46.17 | 18 /20 | 16.10 | 19.06 | 6.40 | 14.31 | 2.53 | – |
| 06.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | D14 | 35.35 | 2 /10 | 7.43 | 12.57 | 2.49 | 14.32 | 2.31 | |
| 05.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 1, sprint | D14 | 13.32 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Daladubbeln, patrull | H14 | 1.39.30 | 253 /310 | 7.38 | 16.14 | 1.15 | 15.57 | 2.33 | |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 35.47 | 32 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 35.47 | 51 /60 | 12.17 | 17.43 | 6.05 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | D14 | 38.05 | 19 /30 | 1.53 | 13.09 | 0.39 | 15.33 | 2.32 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | 3-dagars Medelsvår 3,3 | 1.09.56 | 35 /65 | 17.24 | 18.13 | 4.32 | 16.36 | 3.24 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | 3-dagars Medelsvår 3,3 | 38.11 | 26 /65 | 4.15 | 15.15 | 1.42 | 16.36 | 3.24 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | 3-dagars Medelsvår 3,3 | 1.20.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Lätt 2,5 km | 32.22 | 5 /23 | 2.34 | 14.47 | 1.10 | – | – | – |