Løperprofil
Audun Øygard
NOTEAM
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.49
- Løpskapasitet
- 12.32
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 9.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.09.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,103 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6381 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5014 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0031 |
| bomVekt | 0,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4808 |
| bomStorSigma | 0,8274 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3335,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3678,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.47
- Løpskapasitet
- 8.34
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0561 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0645 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,061 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0412 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9256 |
| bomVekt | 39,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,395 |
| bomStorSigma | 0,6085 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0674 |
| havariVekt | 2,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3179,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3258,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.39
- Løpskapasitet
- 13.02
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0164 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0177 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1104 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0413 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3172 |
| bomVekt | 43,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5712 |
| bomStorSigma | 0,7913 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0696 |
| havariVekt | 4,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0236 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,14 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | −0,011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3068,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3681,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 7.46 | 41 | nr. 6943 |
| Bom over fem minutter | 3 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 7.46 | 88 | nr. 7764 |
| Bom over ti minutter | 148 | hele karrieren siden 2014 | 148 | nr. 4326 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 51.16 | 6 /17 | 10.47 | 16.03 | 3.22 | 15.41 | 2.41 | |
| 01.08.2026 | Puplikumsløp Hovedløpet langdistanse | B | 1.20.50 | 26 /32 | 14.09 | 22.07 | 3.52 | 15.41 | 2.41 | |
| 07.06.2026 | Knut Valstads minneløp | B-åpen 17- | 1.09.04 | 4 /15 | 13.48 | 15.56 | 3.11 | 14.51 | 2.09 | |
| 03.06.2026 | NSK Klubbcup #2 2026 | B-åpen 17- | 52.16 | 2 /5 | 2.30 | 14.49 | 0.43 | 14.51 | 2.09 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | B-åpen 17- | 53.54 | 6 /21 | 11.32 | 15.05 | 3.14 | 13.55 | 2.08 | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | B-åpen 17- | 25.57 | 3 /10 | 2.25 | 12.17 | 1.11 | 13.55 | 2.08 | – |
| 06.05.2026 | NSK Klubbcup #1 2026 | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | ÅpenLang | 16.49 | 38 /95 | 0.32 | 8.07 | 0.16 | 8.58 | 0.14 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | ÅL | 29.27 | 28 /45 | 2.47 | 10.13 | 0.58 | 9.19 | 0.15 | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | ÅL | 30.20 | 32 /87 | 1.55 | 9.36 | 0.37 | 9.19 | 0.15 | – |
| 10.09.2014 | OSI/Geoform Rankingløp 19 | Kort C | 50.54 | 15 /28 | 8.27 | 17.05 | 2.50 | – | – | – |