Løperprofil
Riet Gordon
CO Engiadina
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.24
- Løpskapasitet
- 11.39
- O-evne
- 0.45
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0303 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0173 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0712 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0349 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7772 |
| bomVekt | 66,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3081 |
| bomStorSigma | 0,6744 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0318 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 4,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0077 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2567 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3100,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3299,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.03
- Løpskapasitet
- 8.53
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 14 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0918 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,047 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0579 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0743 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8293 |
| bomVekt | 11,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1367 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6452 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3294 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3357,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 24.06.2026 Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång, bom 3.30 | 75 | – |
| Bom over fem minutter | 149 | hele karrieren siden 2022 | 149 | – |
| Bom over ti minutter | 149 | hele karrieren siden 2022 | 149 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 65- | 43.26 | 13 /61 | 2.07 | 11.26 | 0.33 | 12.16 | 0.44 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 65- | 26.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 65- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 65- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | H65 | 1.11.09 | 6 /27 | 7.38 | 12.43 | 1.22 | 12.23 | 0.45 | |
| 23.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | H65 | 41.29 | 6 /31 | 1.01 | 11.38 | 0.17 | 12.23 | 0.45 | |
| 22.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel | H65 | 37.52 | 20 /31 | 1.49 | 12.36 | 0.36 | 12.23 | 0.45 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 65- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | 5 DAYS OF ITALY 2025 - Stage 2 | M65 | 12.56 | 12 /32 | 0.10 | 8.15 | 0.06 | 8.33 | 0.10 | – |
| 28.06.2025 | 5 DAYS OF ITALY 2025 - Stage 1 | M65 | 45.35 | 8 /31 | 3.50 | 11.22 | 0.57 | 11.51 | 0.40 | |
| 30.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 3 | M65 | 34.02 | 1 /19 | 0.15 | 9.55 | 0.04 | 12.01 | 0.47 | – |
| 29.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 2 | M65 | 53.23 | 9 /19 | 5.30 | 14.10 | 1.28 | 12.01 | 0.47 | – |
| 28.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 1 | M65 | 52.02 | 6 /19 | 3.13 | 11.23 | 0.42 | 12.01 | 0.47 | – |
| 28.06.2022 | EFOL Middle | M55 | 44.57 | 12 /32 | 1.50 | 11.00 | 0.27 | – | – | – |
| 27.06.2022 | EFOL Sprint | M55 | 27.47 | 15 /32 | 1.16 | 8.48 | 0.24 | – | – | – |