Løperprofil
Arne Tømta
Raumar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
Sprintrankingen
4 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.08
- Løpskapasitet
- 20.44
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6062 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6459 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0789 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1465 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1685 |
| bomVekt | 4,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4192 |
| bomStorSigma | 0,8267 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0743 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5517,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5892,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.45
- Løpskapasitet
- 13.32
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 20.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5131 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5446 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0589 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0427 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2162 |
| bomVekt | 24,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1642 |
| bomStorSigma | 0,564 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0951 |
| havariVekt | 1,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4725 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5020,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5100,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.48
- Løpskapasitet
- 15.16
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.16
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1796 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1686 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0978 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0723 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8452 |
| bomVekt | 21,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6038 |
| bomStorSigma | 0,7242 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0452 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0632 |
| havariVekt | 1,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8916 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3607,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3968,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 50 | 23.06.2024 Norsk O-Festival lang, bom 2.48 | 56 | nr. 1605 |
| Bom over fem minutter | 59 | 22.06.2024 Norsk O-Festival mellom, bom 5.31 | 154 | nr. 3801 |
| Bom over ti minutter | 214 | hele karrieren siden 2012 | 214 | nr. 3638 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.05.2026 | Raumarkarusell nr 5 - Drømmemila | Herrer | 26.09 | 34 /41 | 2.13 | 15.28 | 1.19 | 13.48 | 0.15 | |
| 23.08.2025 | Romeriksløpet 2025 med KM lang og Trimtex cup | C-åpen 17- | 37.31 | 4 /10 | 1.34 | 16.41 | 0.42 | 17.49 | 1.33 | |
| 20.08.2025 | Raumarkarusell nr. 8 Skog | A | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell løp 5 | Herrer | 23.12 | 40 /44 | 2.08 | 14.18 | 1.19 | 12.43 | 0.15 | – |
| 11.09.2024 | Raumarkarusell nr.10 Skog | A | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 50.44 | 49 /72 | 4.50 | 19.17 | 1.50 | 18.45 | 1.46 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 17- | 51.18 | 44 /59 | 8.32 | 21.21 | 3.33 | 18.45 | 1.46 | |
| 25.05.2024 | Totenåsløpet | C-åpen 17- | 40.43 | 3 /8 | 3.25 | 17.37 | 1.29 | 17.32 | 1.46 | – |
| 22.05.2024 | Drømmemila 1609 meter sprint- Inngår i Raumarkarusell løp 5 | Herrer | 26.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Kraftløpet | K-sprint | 1.03.41 | 13 /17 | 9.07 | 23.35 | 3.23 | 20.59 | 2.06 | – |
| 16.08.2023 | Raumarkarusell nr. 8. Åpent klubbmesterskap | Arr | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2022 | NM ultralang med publikumsløp | C-åpen 17- | 1.02.05 | 1 /2 | 7.08 | 19.02 | 2.11 | – | – | – |
| 17.10.2021 | Drømmemila 2021 (med innlagt klubbmesterskap for Raumar Orientering) | H 70- | 32.36 | 3 /4 | 4.26 | 17.32 | 2.23 | 14.41 | 0.18 | – |
| 26.08.2020 | Drømmemila - Raumarkarusellen løp 3 | DH | 33.37 | 32 /36 | 3.14 | 15.55 | 1.32 | 13.27 | 0.16 | – |
| 21.09.2019 | Kraftløpet | K-sprint | 1.03.53 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2018 | Raumar sommerkarusell 1 | A | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2018 | Raumar O-karusell 3 - "Drømmemila" | DH | 23.42 | 33 /44 | 1.25 | 19.05 | 1.08 | 18.09 | 0.59 | |
| 21.05.2018 | Løvspretten | DirC | 42.01 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2017 | Raumar sommerkarusell 4 | A | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2017 | Raumar o-karusell 7 | A | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2014 | KM mellom Hedmark og Oppland Våronnløpet | H17C | 38.44 | 3 /3 | 5.28 | 18.05 | 2.33 | 16.17 | 1.05 | |
| 25.05.2013 | Våronnløpet | H 17-C | 1.12.14 | 5 /6 | 0.54 | 15.52 | 0.12 | 15.28 | 0.41 | – |
| 26.05.2012 | Elgsprinten | H 60- | 31.59 | 12 /12 | 5.42 | 16.38 | 2.58 | – | – | – |
| 12.05.2012 | Våronnløpet | H 17-C | 1.07.31 | 5 /7 | 2.29 | 14.29 | 0.32 | – | – | – |